Teknolojik hırsızlık

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
Giyilebilir teknolojiler hayatımıza girerken bu teknolojileri kötü amaçlı kullanmak isteyen kişiler de hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

Google Glass çıktığı ilk günden beri farklı konularda gündeme gelirken şu sıralar da hırsızların gözdesi olmuş durumda.

Google size akıllı gözlüğü ile farklı bir teknoloji kullanım deneyimi sunarken birkaç kötü niyetli kişinin bu teknolojiyi oturduğu yerden 3 metre uzakta olan birinin akıllı telefonu veya tableti üzerinden girdiği şifreleri kayıt ederek dolandırmak için kullandığı ortaya çıktı.

GOOGLE GLASS'LA HIRSIZLIK MÜMKÜN MÜ?
Google Glass’ta kullanılan bir yazılım sayesinde siz yaklaşık 3 metre uzaklıktaki birini telefonu veya tableti ile ilgilenirken izlediğinizde bu yazılım size izlediğiniz kişinin hareketlerini, dokunduğu tuşları ve gezindiği sayfaları en yakın sonuç halinde sunabiliyor. Böylece birinin şifresini veya hesap kullanıcı adını öğrenmeniz için tek yapmanız gereken o kişiye yakın bir yere oturmak ve Google Glass’ınızı takmak kalıyor.

Uzmanlar bu yazılım ile 40 metreye kadar bu dolandırıcılık yönteminin gerçekleşebileceğini belirtirken çok özel ve riskli işlemlerinizi mümkün olduğunuzda çevrenizde birileri yokken yapmanızı tavsiye ediyor.

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31
Cvp: Teknolojik hırsızlık

Teşekkürler.Çok ilginç bir özellik ama sadece tahmin yapabiliyor galiba, kesin değil yakın sonuçlar verir herhalde

OnimeN0Kyo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kyo
Cihazım
wave8500
Konular
7
Cvp: Teknolojik hırsızlık

teşekkürler bu kadarını beklemiyordum yahu