Yardım tavsiye rom

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
iyi günler arkadaşlar
konuyu bayağı bayağı hortlatmak gibi olacak 😅
benim emektarı yedek telefon olarak kullanıyorum
dolayısıyla hem stabil hem de hızlı bir rom istiyorum
eski - yeni fark etmez, telefona işim düştüğünde beni üzmeyecek bir rom olsun istiyorum. içindeki rom bayağı eski, uzun süredir kullanmadığım için.
içindeki her şeyi silip, sıfırdan kurmak istiyorum
nasıl yapacağımı da tavsiye ederseniz sevinirim.
güncel twrp falan yok.
sanırım en son 2018 dolaylarında rom yüklemiştim...

KarbonatErol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
ROG Phone 6 pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Knka xda developer sitesine bak telefonuna uygun Rom bulursun ama rom bakerken bug veya hata olmamasına dikkat et

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Knka xda developer sitesine bak telefonuna uygun Rom bulursun ama rom bakerken bug veya hata olmamasına dikkat et
hocam hani burası da telefon forumu ya burdakiler de mi4 kullanıyor ya işte o yüzden buraya yazdım ki tecrübesi olanlar cevaplasın diye 🤗 ayrıca herkes romu ilk çıktığında bugsuz, çok güzel diyor bi bakıyorsunuz 10 gün sonra iyice yavaşlıyor... o yüzden tecrübesi olanlardan tavsiye istedim.
ilginiz için çok teşekkür ederim 🤗
varsa tavsiyeniz alırım 😁

KarbonatErol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
ROG Phone 6 pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
hocam hani burası da telefon forumu ya burdakiler de mi4 kullanıyor ya işte o yüzden buraya yazdım ki tecrübesi olanlar cevaplasın diye 🤗 ayrıca herkes romu ilk çıktığında bugsuz, çok güzel diyor bi bakıyorsunuz 10 gün sonra iyice yavaşlıyor... o yüzden tecrübesi olanlardan tavsiye istedim.
Yani knka her insanda inanma bence
Tavsiyem xda'da bakman ama çok rom tavsiye eden var ama örnek mi4 android 6 kullanıyordum 8 sürüme kadar destekler benim sana diyeceğim bu ama romda optimize seçeneği varsa sürekli yapman bu sürede telefon daha hızlı çalışır

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Mevcutta halen kullandığım iki adet Mi4 bulunuyor. Her ikisini de sadece çağrı alıp göndermek ve whatsapp amaçlı olarak 9 kullanıyorum hocam ve her ikisinde de MIUI 9 var. AOSP romlar bir süre sonra şişiyor ve kullanılmaz hale geliyor. MIUI 9 öncesi sürümlerde ise pek çok uyumsuzluk hatası alıyorum.

Mi4 için en beğendiğim ve sevdiğim rom ise son v5 sürümü olan 4.8.22 romuydu fakat günümüzde artık pek kullanılabilir değil.

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Mevcutta halen kullandığım iki adet Mi4 bulunuyor. Her ikisini de sadece çağrı alıp göndermek ve whatsapp amaçlı olarak 9 kullanıyorum hocam ve her ikisinde de MIUI 9 var. AOSP romlar bir süre sonra şişiyor ve kullanılmaz hale geliyor. MIUI 9 öncesi sürümlerde ise pek çok uyumsuzluk hatası alıyorum.

Mi4 için en beğendiğim ve sevdiğim rom ise son v5 sürümü olan 4.8.22 romuydu fakat günümüzde artık pek kullanılabilir değil.
teşekkür ederim hocam
ben de o şekilde
iş için kullanmayı ya da yedek olarak gerektiğinde kullanmayı düşünüyorum.
öyle çok aktif olmayacak yani
o yüzden stabil bir şey arıyorum.
sanırım eu rom falan bakmam lazım bir tane uygun...

Üst Alt