Çözüldü Tanınmamış Kişiler Kilidi Açıyor

promaxelite95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerem
Cihazım
Galaxy Note 10
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
android 9.0(pie) stock rom
Telefon Modeli
galaxy note 10 plus
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Çok nadir de olsa kayıtlı olmayan kişiler parmak izi kilidini açabiliyor.
Bu sorun neyden kaynaklı olabilir?

Çözüm
hocam reset attım ve sorun düzeldi.
reset attım.
gmail girdim.
uyarı verdi ''eski verileri geri yükleyin'' reddettim.
sorun düzeldi.
sonra ''eski verileri geri yükleyin'' uyarısını kabul ettim. verileri yükledim ve sorun tekrar ortaya çıktı.
telefonu tekrar resetledim ve bu uyarıyı reddettim. ''asla'' dedim.
sorun yine gitti.
yani hocam ben veya kuzenim eskiden herhalde bir ayarla oynadık. çünkü eski ayarlar gelince sorun yeniden geliyor.
telefonu baştan geçirdim. tüm ayarları baştan sona gezdim. tüm ayarları telefon etkilenmeyecek şekilde düzenledim.
şu anda sorun yok.
umarım bir daha bu sorun ortaya çıkmaz çünkü internette gördüklerime göre kullandığın telefon samsung' un en çok sorun çıkartan telefonuymuş.
ama şu anda sorun geçici...

promaxelite95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerem
Cihazım
Galaxy Note 10
Konular
7
hocam bence sorun sensörde değil. çünkü bu sorun yeni ortaya çıktı ve cihaz hiçbir şekilde darbe, root vb. şeyler denenmedi, olmadı. zaten malum virüs var telefon her zaman masada duruyor. sorun yazılımsal olabilir belki hocam.

Oyla:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
İkiziniz var mı?
İroni yaptınız herhalde hocam. İkiz bile olsalar parmak izi benzemez.
Telefon nasıl tasnif yapıyor bilmiyorum ama adli parmak izi papilllerin başlangıç bitiş noktaları ve kesişme noktalarını kullanarak minumum 5 köşeli maksimum 12 köşeli bir geometrik şekil çizer ve bunu kaydeder. Karşılaştırmayı da bu geometrik şekillerin örtüşmesine bakarak yapar. Bu sistemde birinin parmak izi geometrisinin başka birinin geometrik izine benzeme ihtimali 80.000.000.000/1 dir. Bu durumda bile ek kontroller yapılarak benzeşme mi örtüşmemi oldugu kesin tespit edilir.
Telefon sanırım bu sistemi kullanmıyor çünkü iz algilama yüzeyleri çok küçük.

Oyla:

promaxelite95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerem
Cihazım
Galaxy Note 10
Konular
7
Telefon nasıl tasnif yapıyor bilmiyorum ama adli parmak izi papilllerin başlangıç bitiş noktaları ve kesişme noktalarını kullanarak minumum 5 köşeli maksimum 12 köşeli bir geometrik şekil çizer ve bunu kaydeder. Karşılaştırmayı da bu geometrik şekillerin örtüşmesine bakarak yapar. Bu sistemde birinin parmak izi geometrisinin başka birinin geometrik izine benzeme ihtimali 80.000.000.000/1 dir. Bu durumda bile ek kontroller yapılarak benzeşme mi örtüşmemi oldugu kesin tespit edilir.
hocam sorun yeni ortaya çıktı telefonu yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve bu sorun ilk defa böyle oldu.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Tek yumurta ikizlerinin parmak izleri neredeyse aynıdır hocam görünürde ; zaten telefon parmak izi sensörü adli anlamda da anlayacak kadar da akıllı mıdır sizce?

Oyla:

promaxelite95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerem
Cihazım
Galaxy Note 10
Konular
7
Tek yumurta ikizlerinin parmak izleri neredeyse aynıdır hocam görünürde ; zaten telefon parmak izi sensörü adli anlamda da anlayacak kadar da akıllı mıdır sizce?
hocam ikizle ne anlamı var? alakasız kişiler bile nadiren kilidi açıyor.

Oyla:

promaxelite95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerem
Cihazım
Galaxy Note 10
Konular
7
hocam zaten başka sorunlar daha vardı.

kesin telefona reset atıcam veya yeni telefona geçeceğim. veya garantiye gönderirim. zaten kendisi oldu olay. garanti de zaten geçerlidir.
tmm. reset atıyorum.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Ben sizin yerinizde olsam fabrika ayarlarına döndürüp tekrar denerim hı yine aynıysa yeni telefon talep ederim. Sonuçta problem büyük kimse kimsenin telefonunu kullanmasın diye bu güvenlik var. Demekki burda samsung un ihlali var. Bu konuda gidip tepkinizi koyun derim. Belkide bu telefonu aldığınızdan beri böyleydi ve siz yeni farkettiniz. Ayıplı mal değişim süre sınırı artık garanti bitse de devam ediyor bunu unutmayın.

Oyla:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
İşte tamamen yanlış anlamışsınız hocam. Adli sistemde iz fotoğraflanmaz, telefon ise sanırım bir tür cmos sensör ile fotograf benzeri bir kayıt çıkarıyor, yani adli sistem yanılabilir geometrik şekil tam çıkmamışsa tasnif dışı bırakabilir. Ama telefonun fotoğraf tekniği ile yanılmaması gerekir.
Ayrıca tek yumurta ikizlerini dna testinde kim olduğu tespit edilemez ama parmak izinden kesin tespit edilir. Yani hiç benzemez hocam. Benim mesleğimin konuları bunlar.

Arkadaşın sorunu ise basit. Birçok port vs romlarda parmak izi uygulaması sorun çıkarmasın diye kurcalanmıştır.
Önce bir stock rom yükleyip kontrol edecek. Değişiklik yoksa sensör bozulmuştur denilebilir.

Oyla:
Üst Alt