Yardım Tam yedekleme ve geri yükleme konusunda yardım

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miuimix v13.0.5
Telefon Modeli
poco x3 pro
Bootloader Kilidi
Açık
arkadaşlar merhaba
geçen hafta cihazıma miuimix ile birlikte yüklemiş olduğum no gravty kernel kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir arıza meydana geldi. telefonu kapattığım zaman yeniden açamıyorum. sürekli mi logosuna geliyor kapanıyor geri açılıyor mi logosunda kalıyor kapanıyor sürekli tekrar yapıyor. TWRP ye girip tekrar kernelin dosyasını flaslasınca açabildim telefonu.
zaten ayrı bir sıkıntısı daha var kerneli yükleyince uygulama içerisinde çift parmak zoom hareketleri çalışmıyor.
şimdi sizden talebim bu noktada başlıyor. cihazımı temiz kurulum yapmak istiyorum bu sefer yüklemeyeceğim kerneli. telefonumun içerisindeki uygulama ayarlar temalar kısacası herşeyi olduğu gibi yedek alıp format attıktan sonra geri kurabilceğim bir uygulama methodu varmıdır. uygulama ayarları dahil.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Cihazınız rootlu olacak ise swiftbackup uygulaması her şeyi yedekliyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Swift Backup uygulaması tavsiye ederim, rootlu cihazlarda tam dediğiniz işlemleri yapar.

Oyla:

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
S23 plus
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
root suz olan cihalarda ben es dosya yöneticisinden sadece uygulamarı yedekleyebiliyorum. Rootsuz cihaz için ydekleme önerinizi var mı?

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Swiftbackup'u tavsiye etmekle birlikte TWRP zaten yedek alabiliyor hocam onu da kullanabilirsiniz. Böyle kernel vs. Yukleyeceginizzaman da twrp üzerinden boot ve dtbo yedeğini alırsanız olası bir sorunda rahatlıkla hedefinize geri donebilirsiniz

Oyla:

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Swiftbackup'u tavsiye etmekle birlikte TWRP zaten yedek alabiliyor hocam onu da kullanabilirsiniz. Böyle kernel vs. Yukleyeceginizzaman da twrp üzerinden boot ve dtbo yedeğini alırsanız olası bir sorunda rahatlıkla hedefinize geri donebilirsiniz
Hocam ordada bir sıkıntı var ya twrp dahili hafızayı görmüyor. Backup kısmında ise dosyaların boyutu yazıyor ama yedek alma işlemini başlatınca hata veriyor çünkü sistem hafızasını görmüyor

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Hocam ordada bir sıkıntı var ya twrp dahili hafızayı görmüyor. Backup kısmında ise dosyaların boyutu yazıyor ama yedek alma işlemini başlatınca hata veriyor çünkü sistem hafızasını görmüyor
Data + Boot yapamıyor musunuz?

Dahili hafızayı zaten yedeklemez TWRP, uygulamalarınızı, uygulama verilerinizi, sistem ayarlarınızı vs. yedekler medyalar indirilenler vs. yedeklenmez.

Oyla:

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Data + Boot yapamıyor musunuz?

Dahili hafızayı zaten yedeklemez TWRP, uygulamalarınızı, uygulama verilerinizi, sistem ayarlarınızı vs. yedekler medyalar indirilenler vs. yedeklenmez.
Malesef data +boot backup hata veriyor. Başta söyledim ya internal storage 0mb gözüküyor. Ne ss alabiliyorum. Ne backup. Bilgisayara twrp açıkken bağlayınca da dahili hafızaya erişemiyorum. Rom kaynaklı olabilir mi ? Gladios rom indirdim. Birde onu deneyeceğim ama bu sorunun çözümünü sebebini öğrenmek istedim.daha format atmak istemiyorum. Aslında çok önemli bir durum değil twrp ile hafızanın gözükmemesi. Ama olaki telefon çöker açılmaz içinde dünya kadar veri var. Dünde bu durum geldi başıma. Telefonu haftada bir kez komple kapatırım. Geri açmaya çalıştığımda telefon açılmadı. Kernel dosyalarını tekrar yüklemeye çalışmasam format atmak zorunda kalacaktım 100gb veri silinecekti yedeği de yoktu

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Malesef data +boot backup hata veriyor. Başta söyledim ya internal storage 0mb gözüküyor. Ne ss alabiliyorum. Ne backup. Bilgisayara twrp açıkken bağlayınca da dahili hafızaya erişemiyorum. Rom kaynaklı olabilir mi ? Gladios rom indirdim. Birde onu deneyeceğim ama bu sorunun çözümünü sebebini öğrenmek istedim.daha format atmak istemiyorum. Aslında çok önemli bir durum değil twrp ile hafızanın gözükmemesi. Ama olaki telefon çöker açılmaz içinde dünya kadar veri var. Dünde bu durum geldi başıma. Telefonu haftada bir kez komple kapatırım. Geri açmaya çalıştığımda telefon açılmadı. Kernel dosyalarını tekrar yüklemeye çalışmasam format atmak zorunda kalacaktım 100gb veri silinecekti yedeği de yoktu
TWRP dosyaları şifreli mi ? İnstall kısmına girip bakar mısınız Karışık harfler mi yazıyor yoksa klasör isimleri mi?

Oyla:
Üst Alt