Yardım Tam ekran video izleme sorunu

Oguzhan190519

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan can
Cihazım
Xiomia mi 9
Konular
26
Mi9 kullanıyorum internetten video izlerken video ekranın tamamını kaplamıyor neredeyse ekranın yarısında izliyorum. Videoları tam ekran izlemenin bir yolu var mı? (blue tv de film izlerken ekran yarım izliyorum tam ekran olmuyor )

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
video filmleri maalesef
16:9 21:9 gibi farklı boyutları var. 21:9 gibi orantıdakiler sinemaskop diye tabir edilen ultra wide.. yani çok geniş ama yüksekliği az olan.. sinema için hazırlanmış boyutdur. yeni model tlf ların bir kısmı da buna uygun.. denebilir.

mi9 için baktığımda ise 19.5:9 olduğunu gördüm. dolayısı ile de tam ekran olmaması.. filmin üst kısımlarında siyah boşluk olması normal...
eğer offline olarak mp4 gibi formatlarda kaydetme imkanınız var ise

a) nasıl offline kaydettiğini bana da anlatınız :) çünkü dün netflix ve bluetv hesabı aldım... oldukça fazla film ve dizi var.. offline kaydetmeyi bulamadım.... ;)

b) mp4 formatında kaydettiğiniz de kmplayer gibi video player programlarında tam ekran ayarları oluyor. onlive playerlar maalesef bu kadar gelişmiş olamazlar. çünkü kişinin sürekli bu formatları indirmesi gerekir. veya içinde trojan bulunabilir. video player yazılımları içindeki codec ler size video izleme hızı. altyazı detayı... ekran görsellik değerleri (3D izletme imkanı gibi) birçok ayarı var.

maalesef, seyrettiğiniz film 21:9 kayıt ise üst ve alttaki siyah boşluk olması gayet normal

Oyla:

Oguzhan190519

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan can
Cihazım
Xiomia mi 9
Konular
26
canlı tv ,film izlerken mecburen bu şekilde izlicem yani
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

21:9 kayıdı başka bir kayıt boyutuyla değiştirme imkanım yok mu

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
online playerlar da boyut değiştirme özelliğine denk gelmedim.. varsa bile dikkat etmedim... pc de seyredeksen bile pc lerdeki monitörler wide screen olduğu için onlarında alt ve üst kısmında siyah boşluk var

yine aynı yere dönüyorum. offline izleme seçeneğinde filmi mp4 olarak kaydetme imkanı var ise kmplayer bu işe uygun...

veya netflix blue tv ile entegre olabiline yazılımlar ????? şahsen ben o firma olsam 3. parti yazılımların sistemime ulaşmasına izin vermezdim

Oyla:

Oguzhan190519

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan can
Cihazım
Xiomia mi 9
Konular
26
online playerlar da boyut değiştirme özelliğine denk gelmedim.. varsa bile dikkat etmedim... pc de seyredeksen bile pc lerdeki monitörler wide screen olduğu için onlarında alt ve üst kısmında siyah boşluk var

yine aynı yere dönüyorum. offline izleme seçeneğinde filmi mp4 olarak kaydetme imkanı var ise kmplayer bu işe uygun...

veya netflix blue tv ile entegre olabiline yazılımlar ????? şahsen ben o firma olsam 3. parti yazılımların sistemime ulaşmasına izin vermezdim
anladım teşekkürler

Oyla:
Üst Alt