Yardım Takılmalar Donmalar Ve Güncelleme Sorunu

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0

portakal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
5
Aynen çalışmıyor sorunu halen çözemedim
Rom değiştirmek istiyorsanız videoda anlatılanları yapın sorunsuz geçiş yapılıyor bizzat denedim.global den Endonezya romuna geçtim.Aynı yöntemle 13.0.3 Endonezya global beta romunu yükledim ve şuanda kullanıyorum.

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0
Rom değiştirmek istiyorsanız videoda anlatılanları yapın sorunsuz geçiş yapılıyor bizzat denedim.global den Endonezya romuna geçtim.Aynı yöntemle 13.0.3 Endonezya global beta romunu yükledim ve şuanda kullanıyorum.
evet önceden bende o şekil yaparak geçebiliyordum ama şimdi miui 13.0.3.0 TR romundayım en son paketi indir dediğimde bir iki dakika daha bekleyin tekrar deneyiniz çıkıyor ve bunun üzerine miuifreawork sitesinden recovery romunu indiriyorum 13.0.3.0 tr ama güncelleme paketini seçip gösterdektinden sonra bu rom beta programları için diyor kabul etmiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

portakal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
5
evet önceden bende o şekil yaparak geçebiliyordum ama şimdi miui 13.0.3.0 TR romundayım en son paketi indir dediğimde bir iki dakika daha bekleyin tekrar deneyiniz çıkıyor ve bunun üzerine miuifreawork sitesinden recovery romunu indiriyorum 13.0.3.0 tr ama güncelleme paketini seçip gösterdektinden sonra bu rom beta programları için diyor kabul etmiyor. yardımcı olursanız sevinirim.
Tr rom şu anda 13.0.1 o yüzden yüklemez.13.0.1 romu ve yüklemek istediğiniz 13.0.3 romu aynı klasöre indirip ilk 13.0.1 i seçeceksin.sonra yeniden başlatmadan ana sayfa yapıp dosya yöneticisine geç.13.0.1 sürümün ismini kopyala 13.0.3 ile değiştir.sonra 13.0.1 in sağdece zip olan yeri sil ve zip yerine bak yaz.tekrar güncelleyiciye geç ve yeniden başlatı seç.13.0.3 rom yüklenmiş olacak.

Son düzenleme:

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0
Tr rom şu anda 13.0.1 o yüzden yüklemez.13.0.1 romu ve yüklemek istediğiniz 13.0.3 romu aynı klasöre indirip ilk 13.0.1 i seçeceksin.sonra yeniden başlatmadan ana sayfa yapıp dosya yöneticisine geç.13.0.1 sürümün ismini kopyala 13.0.3 ile değiştir.sonra 13.0.1 in sağdece zip olan yeri sil ve zip yerine bak yaz.tekrar güncelleyiciye geç ve yeniden başlatı seç.13.0.3 rom yüklenmiş olaca
Ben şuan da bu sürümdeyim bu sürümden değişiklik yapmak istiyorum 13.0.1 sürümünü seçince rom düşürülemez hatası alıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-21-21-04-46-149_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-09-21-21-04-46-149_com.android.updater.jpg
    120,8 KB · Görüntüleme: 7

portakal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
5
Ben şuan da bu sürümdeyim bu sürümden değişiklik yapmak istiyorum 13.0.1 sürümünü seçince rom düşürülemez hatası alıyorum
O halde bilgisayar şart.mi flaşh ile fastboot rom ile 13.0.3 yada 13.0.1 tr romu yükleyebilirsin.tr rom olması şart başka bölge romu yükleyemezsin

Son düzenleme:

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0
O halde bilgisayar şart.mi flaşh ile fastboot rom ile 13.0.3 yada 13.0.1 tr romu yükleyebilirsin.tr rom olması şart başka bölge romu yükleyemezsin
Evet biliyorum ama bootloader kilidini açmak istemiyorum mi flashla yüklemek için bootloader kilidi açmak şart diye biliyorum

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
yanlış yapıyorsunuz hocam mevcut romunuzun sürümü bölgesi ne ise o sürümü yüklemeyi seçeceksiniz sonra güncellensin mi diye sorarken dosya isimlerini değiştireceksiniz. Yani 13.0.3.0 sürümünün çin romu yüklü mesela siz de aynı kullandığınız rom hangisiyse dosyasını seçeceksiniz güncellensin mi diye sorarken dosya isimlerini değiştirmelisiniz. Dosya isim değişiminden sonra güncelle diyeceksiniz böyle yapmaz da farklı bir romun (sürüm,bölge farklılıkları vs.) dosyasını seçerseniz hata verir olmaz

portakal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
5
yanlış yapıyorsunuz hocam mevcut romunuzun sürümü bölgesi ne ise o sürümü yüklemeyi seçeceksiniz sonra güncellensin mi diye sorarken dosya isimlerini değiştireceksiniz. Yani 13.0.3.0 sürümünün çin romu yüklü mesela siz de aynı kullandığınız rom hangisiyse dosyasını seçeceksiniz güncellensin mi diye sorarken dosya isimlerini değiştirmelisiniz. Dosya isim değişiminden sonra güncelle diyeceksiniz böyle yapmaz da farklı bir romun (sürüm,bölge farklılıkları vs.) dosyasını seçerseniz hata verir olmaz
Fakat sorun beta rom yüklü.Yani beta kullanıcısı değil bu arkadaş.o yüzden hata alıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet biliyorum ama bootloader kilidini açmak istemiyorum mi flashla yüklemek için bootloader kilidi açmak şart diye biliyorum
Tr rom dan tr romu tekrar flash yapacağın için sorun olmaz.bl kilidi kapalı dahi olsa yükleyebilirsin.Fakat farklı bölge romu yüklemek istersen hata alırsın.

Üst Alt