Soru T9 Pro / K20 Batarya

sosyalmedya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
9T Pro
Konular
1
T9Pro olarak gözüken yurt dışı olduğu için K20 Pro cihazım var.
Bataryayı değiştirmem gerekiyor fakat deji ile iletişime geçtiğim de üretim de olmadığı ve ne zaman olacağının belirsiz olduğunu söylediler. Hangi markayı önerirsiniz. Orijinal olması veya uzun ömürlü olması ilk tercihim.

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
deji mi9t için olanlardan al kullan.çift hat kullanıyorum 1 gün gidiyor.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Aynı batarya problemi hafiften bende de gözükecek gibi o yüzden ara ara bakıyorum nedir ne değildir bu batarya olayı diye.

-Gördüğüm kadarıyla Mi 9T Pro'ya da oluyor.
-Kafamızda bu batarya bizim telefona uyar mı sorusunu şurada bir arkadaş cevaplamış.
- nido10 arkadaşımız deji batarya alıp takmıştı. Şu an ki bataryanın/telefonun durumu ile ilgili bilgi paylaşırsa çok güzel olur. angel~~
-Şu mesajda Minik73 arkadaşımız da bataryayı takmış kullanmış o da yorumlarını paylaşırsa güzel olur. angel~~

Deji Mi 9T Bataryası için: Mi 9T Pro içinde uyumlu olduğu 1.Batarya kapasiteleri aynı olduğu 2.Akım değerlerinin aynı olduğu 3.Eğer bataryayı kendiniz takarsanız arka kapaktaki eski yapıştırıcıları söküp takarsanız bataryanın tam oturacağı söyleniyor.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan biriside bence bataryayı taktıktan sonra kaç mAh olduğuna bakmak. Çünkü Deji sitesinde ''Deji mucize batarya etiketi üzerinde yazan mAh ve Wh değerlerini tam ve stabil olarak sağlar.'' diyor. Yani eğer bataryanın Mah'ı 3800, 3900 gibi çıkarsa değişim istemeli diye düşünüyorum.

Bunun dışında daha kaliteli olduğu söylenen NOHON batarya var fakat ben araştırmama rağmen bulamadım. Bulan var ve bildirirse güzel olur.
İnternette orijinal diye satılan bataryalarında orijinal olmadığını düşünüyorum. Bazı sitelerde yüksek fiyattan satılıyor. Siteyi araştırdığınızda sattıkları ürünlerin orijinal olmadığıyla ilgili çokça şikayet var.

sosyalmedya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
9T Pro
Konular
1
Yorumlar için teşekkür ediyorum. Deji ürününü satın aldım. Geldiğinde deneyimleri ileteceğim.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Yorumlar için teşekkür ediyorum. Deji ürününü satın aldım. Geldiğinde deneyimleri ileteceğim.
Deneyimleriniz önemli merakla bekliyoruz bakalım nasıl bir performans sergileyecek deji batarya. angel~~

EK OLARAK: Xiaomi Mi 9T Pro kullanan arkadaşlar şarj kablosunun renginde sarılaşma olan var mı? (Bazen kablo problemli bu da bataryaya etki ediyor olabilir mi diye düşünüyorum.

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Deneyimleriniz önemli merakla bekliyoruz bakalım nasıl bir performans sergileyecek deji batarya. angel~~

EK OLARAK: Xiaomi Mi 9T Pro kullanan arkadaşlar şarj kablosunun renginde sarılaşma olan var mı? (Bazen kablo problemli bu da bataryaya etki ediyor olabilir mi diye düşünüyorum.
Sarılaşma bende de var. İlgisi olabilir mi evet, cihazlarımız şarj olurken çok ısınıyor.
Hem batarya hem şarj kablosu zarar görüyor.

Konuyu takipteyim.

CumhurK

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Xioami Mi9T Pro
Konular
10
Aynı batarya problemi hafiften bende de gözükecek gibi o yüzden ara ara bakıyorum nedir ne değildir bu batarya olayı diye.

-Kafamızda bu batarya bizim telefona uyar mı sorusunu şurada bir arkadaş cevaplamış.
- nido10 arkadaşımız deji batarya alıp takmıştı. Şu an ki bataryanın/telefonun durumu ile ilgili bilgi paylaşırsa çok güzel olur. angel~~
-Şu mesajda Minik73 arkadaşımız da bataryayı takmış kullanmış o da yorumlarını paylaşırsa güzel olur. angel~~

Deji Mi 9T Bataryası için: Mi 9T Pro içinde uyumlu olduğu 1.Batarya kapasiteleri aynı olduğu 2.Akım değerlerinin aynı olduğu 3.Eğer bataryayı kendiniz takarsanız arka kapaktaki eski yapıştırıcıları söküp takarsanız bataryanın tam oturacağı söyleniyor.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan biriside bence bataryayı taktıktan sonra kaç mAh olduğuna bakmak. Çünkü Deji sitesinde ''Deji mucize batarya etiketi üzerinde yazan mAh ve Wh değerlerini tam ve stabil olarak sağlar.'' diyor. Yani eğer bataryanın Mah'ı 3800, 3900 gibi çıkarsa değişim istemeli diye düşünüyorum.

Bunun dışında daha kaliteli olduğu söylenen NOHON batarya var fakat ben araştırmama rağmen bulamadım. Bulan var ve bildirirse güzel olur.
İnternette orijinal diye satılan bataryalarında orijinal olmadığını düşünüyorum. Bazı sitelerde yüksek fiyattan satılıyor. Siteyi araştırdığınızda sattıkları ürünlerin orijinal olmadığıyla ilgili çokça şikayet var.
Selam. İncelediğim kadarı ile Mi9t ve Mi9t pro arasında hızlı şarjda farklılık var. Pro 27w destekliyor ama 9t 18w hızlı şarj desteği veriyor. Takan arkadaşlarda sorun yazan okumadım şu ana kadar. Ama benim tavsiyem üretici firmalara baskı kurmak :).

Sonuçta bu telefon satış rekoru kırmış bir model. Piyasada düşünüleden fazla adette bu cihazdan cihaz var :)

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
-Nedir son durum? Bataryayı taktırdınız mı? Deneyimleri beklemekteyiz. angel~~
Selam. İncelediğim kadarı ile Mi9t ve Mi9t pro arasında hızlı şarjda farklılık var. Pro 27w destekliyor ama 9t 18w hızlı şarj desteği veriyor. Takan arkadaşlarda sorun yazan okumadım şu ana kadar. Ama benim tavsiyem üretici firmalara baskı kurmak :).

Sonuçta bu telefon satış rekoru kırmış bir model. Piyasada düşünüleden fazla adette bu cihazdan cihaz var :)
-Dediğiniz gibi bir fark durumunda acaba 27w destek veriyor mu deji batarya? Farklı bir noktaya değinmişsiniz. Deji batarya taktıran arkadaşlardan cevapları bekliyoruz. angel~~
-Piyasada var ama acaba ülkemizde çok satıldı mı bu telefondan? Neredeyse konularda artık hiç hareketlilik yok. Batarya değiştirende mi yok? Herkesin batarya iyi mi? :D

Minik73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3

selam arkadaşlar
batarya uyumlu fakat telefonumda yaşadığım başka problemler nedeni ile (mi 9t pro serüvenim olarak forumda paylaştın.) uzun kullanım konusunda cevap veremiyorum.
kullandığım süre boyunca orjinal batarya performansı aldığımı belirtirim. montajı kendim yapmadım destek aldım. gözlemlediğim ısıtıcı bir plakada telin arka kapağı ısıtılarak açılması sağlanıyor. ve işlem bittiğinde özel bir yapıştırıcı kullanılırak kapak montajı yapılıyor.
montaj için destek almanızı tavsiye ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

-Nedir son durum? Bataryayı taktırdınız mı? Deneyimleri beklemekteyiz. angel~~

-Dediğiniz gibi bir fark durumunda acaba 27w destek veriyor mu deji batarya? Farklı bir noktaya değinmişsiniz. Deji batarya taktıran arkadaşlardan cevapları bekliyoruz. angel~~
-Piyasada var ama acaba ülkemizde çok satıldı mı bu telefondan? Neredeyse konularda artık hiç hareketlilik yok. Batarya değiştirende mi yok? Herkesin batarya iyi mi? :D
bende bir ilave yapayım.
mi 9t pronun kutusundan 18w. şarj cihazı çıkıyor.turbo şarj için 33w sarj adaptörünü almak lazım.
dejide kullansanız mi 9t proda kullanacağınız orjınal sarj adaptörü 18w.
bu konuda sorun olacağını düşünmüyorum.(orjinal sarj adaptöründe)

sosyalmedya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
9T Pro
Konular
1
Başta LionKing17 hocam olmak üzere herkese merhaba, çok uzun bir kullanım olmadı deji marka bataryayı takalı biraz zaman geçmesini istedim açıkçası etkisini kesin olarak görmek için.
Öncelikle bataryayı daha önce arka kapağı açılan eski tip telefon kullanan herkes yapabilir diye düşünüyorum. Pek sağlıklı olmasa da ısıtıcılı bir fön makinesi ile arka kapağı açtım. Ortalama 12-13 vida açıyorsunuz. Üst taraftaki vidalar alt kısım ile bir uğraşınız yok. 2 adet birisi batarya diğeri - sanırım ekrana güç veren- (?) Soketi çıkarıyorsunuz. Eski bataryayı çıkarıp deji marka alır iseniz uygun talimatlar ile yerleştirip soketleri takıyorsunuz. Ses açma/kapama ve güç düğmesi o söktüğümüz üst kapağı takmadan çalışmaz bunun bilincinde olun tuşlar arızalandı sandım bende bir an :) B7000 adlı arka kapak yapıştırıcıyı aldım ve arka kapak için onu kullandım gayet sağlam oldu diyebilirim. Bana kodu 41 yazan batarya geldi (9T yazan ürünü aldım. Konuda link mevcuttur) ve ortalama olarak 0.5 cm lik bir boşluk kaldı alttan üst kısmı ilk önce yerleştirip altındaki boşluğu önemsemenize gerek yok çünkü yapıştırıcı gayet sağlam.
Batarya gücü ve kullanıma gelecek olursak eski mi bataryam gerçekten bitmişti ekran süresi ortalama 3-3.5 civarında idi. Şuan 6-8 saat civarını görüyorum. Tüm gün aktif kullanıyorum fazlasıyla ve bu süre benim için yeterli diyebilirim. Ortalama olarak dejiyi takmamın üstünden 5 yada 6 gün geçti ilk şarjı saymazsak da 6 kere şarja taktım şuan 7.yi yeni taktım batarya şuan %100 performans ile çalıştığını düşünmüyorum 2 gün yada 2 dolum/deşarj olduktan sonra daha iyileşeceğini düşünüyorum. Sonuç olarak, benim gözlemlerime göre gayet başarılı orjinali aratmayacak şekilde.
Herkese iyi forumlar destek olan herkese de teşekkür ederim.

Üst Alt