Çözüldü syberiaos yüklemesi sonraki sorunlarım, twrp kuramıyorum-pc fastboot görmüyor

• Konbuyu başlatan cce
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 393

cce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenap
Cihazım
mi4a
Konular
3
syberiaos android 13 versiyonunu a2 lite için kurdum.ancak kurulumda sanırım bir yerde hata yaptığım için FlameGApps-Canary-13.0-basic-arm64-20220929-1408 telefon açılışında yüklenmedi ve böyle olunca tel google uygulamalarından mahrum kaldı.

teldeki açılışta kullandığım twrp de silinmiş.bunu tekrar yüklemek için teli fastboot a alıp pcye bağladığımda pc ile tel arasında bağlantı sağlayamıyorum.pc ye gerekli tüm programları ve driverları hem windows 10da hem windows 11 de yükledim. (farklı 2 pc ). yinede pc teli görmedi.

xiaomiflashtool programı sayesinde telefona güncel stok android 10 u kurabildim tel çalışıyor. ancak hala pc fastboot bağlantısını yapamıyorum, birbirlerini görmüyor.böyle oluncada stok roma mahkum kalıyorum

xiaomimiflashtool fastboot modunda çalışırken yada kurduğum 64 bit miflash çalışırken fastboot ile bağlanabiliyorum ancak orada da resimdeki gibi hata alıyorum.sorunu nasıl çözer , twrp yi yüklerim

Çözüm
syberiaos android 13 versiyonunu a2 lite için kurdum.ancak kurulumda sanırım bir yerde hata yaptığım için FlameGApps-Canary-13.0-basic-arm64-20220929-1408 telefon açılışında yüklenmedi ve böyle olunca tel google uygulamalarından mahrum kaldı.

teldeki açılışta kullandığım twrp de silinmiş.bunu tekrar yüklemek için teli fastboot a alıp pcye bağladığımda pc ile tel arasında bağlantı sağlayamıyorum.pc ye gerekli tüm programları ve driverları hem windows 10da hem windows 11 de yükledim. (farklı 2 pc ). yinede pc teli görmedi.

xiaomiflashtool programı sayesinde telefona güncel stok android 10 u kurabildim tel çalışıyor. ancak hala pc fastboot bağlantısını yapamıyorum, birbirlerini görmüyor.böyle oluncada stok roma mahkum kalıyorum...

Memotmac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memo
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
1

xiaomiflashtool programı sayesinde telefona güncel stok android 10 u kurabildim tel çalışıyor. ancak hala pc fastboot bağlantısını yapamıyorum, birbirlerini görmüyor.böyle oluncada stok roma mahkum kalıyorum

xiaomimiflashtool fastboot modunda çalışırken yada kurduğum 64 bit miflash çalışırken fastboot ile bağlanabiliyorum ancak orada da resimdeki gibi hata alıyorum.sorunu nasıl çözer , twrp yi yüklerim

Aygıt yöneticisine gir telefonu fastboot moduna al ve orada Android bootloader olarak görmesi lazım telefonu egerki görüyorsa yine de bu hatayı alıyorsan tekrar maneul olarak güncelleme yap. Çift tıkla altta elle kurulumu seç oradan Androidi göreceksin iki tane bootloader sürücüsü var ikisini de tek tek dene bende de aynı sorun olmuştu. Bu şekilde düzelttim ve şuan syberiaos kullanıyorum çok memnunum. Syberiaos kendi recoverysini kullanıyor o yüzden twrpn gitti

Oyla: Çözüm

cce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenap
Cihazım
mi4a
Konular
3
Aygıt yöneticisine gir telefonu fastboot moduna al ve orada Android bootloader olarak görmesi lazım telefonu egerki görüyorsa yine de bu hatayı alıyorsan tekrar maneul olarak güncelleme yap. Çift tıkla altta elle kurulumu seç oradan Androidi göreceksin iki tane bootloader sürücüsü var ikisini de tek tek dene bende de aynı sorun olmuştu. Bu şekilde düzelttim ve şuan syberiaos kullanıyorum çok memnunum. Syberiaos kendi recoverysini kullanıyor o yüzden twrpn gitti
Acıklama icin tesekurler.sorunu az once cozdum musait bir zamanda baskalarinada faydali olmasi icin detayli yazacagim buraya

Oyla:

cce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenap
Cihazım
mi4a
Konular
3
Partition table doesn't exist hatası alındığında

fastboot boot recovery.img komutu yerine

fastboot boot boot.img

komutu vermek gerekiyor,bu şekilde yükleniyor.komut öncesi recovery dosyasının adını , yani minimal adb klasörünün altına attığımız trwp.img dosyasının adını boot.img olara değiştirin

Telefona rom yüklerken Twrp uygulaması içinde romu sildikten sonra, telefona rom ve twrp yüklemeden reboot sistem yapıp cihazı başlatırsanız, cihaz rom yüklenmediği için hata verecek, bu durumda fastboot modunda boot.img de hatalı yüklenecektir.bunun çözümü:

mi flash tool 64 bit 20160401 sürümünü pc ye kurun

Orjinal stok romu son sürümünüzü fastboot versiyonu nu bulup indirin.
Zipten çıkarın.klasörün içinde başka klasör varsa o klasörü masa üstüne alın ve miflashtool 64 bitte seçin.teli fastboot alıp pc ye bağlayın.program teli gördüğünde ,görmezse refresh yapın.flash tuşuna basın,romu kurun

Oyla:
Üst Alt