Soru Sürümler arası geçiş yaparken yedek alma

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Arkadaşlar merhaba, şu an 12.0.6 sürümünü kullanıyorum. Daha güncel bir sürümü deneyip beğenmezsem geri döneceğim. Yalnız şöyle bir şey var uygulamaları tek tek yükleyip bütün ayarları yeniden yapmak istemiyorum. Sık sürüm değiştirdiğim için bu eziyet olmaya başladı artık. Kendi yedek uygulaması çok yetersiz neredeyse hiçbir uygulamayı doğru düzgün yedeklemiyor. Önerdiğiniz uygulama var mı? Gerekirse root atar, yedeği yükledikten sonra rootu kaldırırım. Teşekkürler şimdiden

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Güzel bir konu en iyi ve kolay yedek alma yöntemi olarak ne kullanıyorsunuz acaba? Eskiden Twrp den Full Nandroid backup vardı hayat kurtarıcıydı. Yok mu bunun gibi basit ama etkili bi kurtarıcı..

seksek16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
mi9t
Konular
5
swift backup şuan en iyisi diye biliyorum ama root istiyor unutmayın.

spoiler3545

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihat
Cihazım
Redmi Note 10 p
Konular
2
yedek alma-kurma işlemi bittikten sonra root kaldırsak sorun olur mu acaba
Tekrar rom kurup yedeği yüklemen gerektiğinde istediğin şekilde yedeklerin geri yüklenmez yarım bunun sebebi de root sistem dosyalarının üzerine ekleme yapmak için erişim iznine ihtiyaç var rootsuz bu erişim mümkün değil

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Tekrar rom kurup yedeği yüklemen gerektiğinde istediğin şekilde yedeklerin geri yüklenmez yarım bunun sebebi de root sistem dosyalarının üzerine ekleme yapmak için erişim iznine ihtiyaç var rootsuz bu erişim mümkün değil
demek istediğim, yeni rom kurdum root attım daha sonra geri yüklemeyi yaptım her şey tamam oldu daha sonra rootu kaldırmak

Theo7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uls
Cihazım
Mi Note 3
Konular
9
demek istediğim, yeni rom kurdum root attım daha sonra geri yüklemeyi yaptım her şey tamam oldu daha sonra rootu kaldırmak
Hayır bu şekil de problem olmaz yapabilirsiniz.
Swift Back-Up iyidir birde bende Alpha Back-Up Pro var ve toplu işlem yapılıyor.
Ancak swift Back-Up da paralı sürüm yoksa tek tek kurmanız gerekiyor diye biliyorum

seksek16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
mi9t
Konular
5
Swift Back-Up iyidir birde bende Alpha Back-Up Pro var ve toplu işlem yapılıyor.
Ancak swift Back-Up da paralı sürüm yoksa tek tek kurmanız gerekiyor diye biliyorum
buluta yedek almazsanız sıkıntı olmaz yedeği bilgisayarınıza alın hepsini toplu şekilde tekrar geri yükleyin.
önce root atıyorsunuz daha sonra swift backup kuruyorsunuz kurulum bitince kapatıp telefonda swift backup klasörü oluşuyor bu klasörün içinde backup klasörü var aldığınız yedeği backup yazan klasörle değiştiriyorsunuz daha sonra uygulamaya girip geri yükle yapabilirsiniz

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23

buluta yedek almazsanız sıkıntı olmaz yedeği bilgisayarınıza alın hepsini toplu şekilde tekrar geri yükleyin.
önce root atıyorsunuz daha sonra swift backup kuruyorsunuz kurulum bitince kapatıp telefonda swift backup klasörü oluşuyor bu klasörün içinde backup klasörü var aldığınız yedeği backup yazan klasörle değiştiriyorsunuz daha sonra uygulamaya girip geri yükle yapabilirsiniz
Çok teşekkürler arkadaşlar

Üst Alt