Haber Superonline Upload Hızını 20 Mbps'a çıkardı!

Turkcell Superonline kullanıcılarının upload hızı 20 Mbps'e çıktı. Karantina günlerinde öğrencilerin ve çalışanların upload problemi yaşamaması için tüm firmaların upload hızını arttırması gerek.

Turkcell Superonline bugün itibariyle kullanıcıların upload hızını yükseltti. Pek çok Superonline abonesinin upload (gönderme) hızı 20 Mbps’e çıktı.

Superonline, henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Forum’daki kullanıcılarımızın yorumlarına baktığımızda Superonline abonesi herkesin hızının arttığını görüyoruz. Superbox abonelerinde ve Superonline altyapısını kullanan diğer sağlayıcı abonelerinde hız artışı yok. Upload hızındaki artışın ne kadar süre geçerli olduğu bilinmiyor.

Upload hızı, Türkiye’nin kanayan yaralarından biri. Kullanıcılar yıllardır düşük hızdan şikayetçi. İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS), maliyetlerin artacağını ve altyapının bu trafiği karşılamayacağını öne sürüyor.

Böyle bir şeyin olması gerçekten mükemmel. Umarım diğer İSS'ları da aynı şekilde davranır ve temennim kalıcı olması yönünde. Tabii ki yatırımlarla beraber

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Paylaşım için teşekkürler hocam.
Bence Turkcellin aldığı karar tam yerinde. Diğer firmalara örnek olması dileğiyle.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
İsteyince nasılda yapıyolar yıllardır insanları altyapıdır porttur muhabbetine kandırdılar.

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Valla yanlış hatırlamıyorsam. Yılbaşında süperonline 500mbps download hızına çıkarmıştı. 6günlüğüne 500mbps alamadım ama yinede baya yüksek bir hız vardı. Altyapı kaldırıyor da işin ucunda para olunca altyapı yok napalım diyorlar. 5yıl sonra 20mb az diye konular açılır 20yıl uğraşılır arttırın diye :)

Long Feng

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Longfeng
Cihazım
Black shark
Konular
1
İsteyince nasılda yapıyolar yıllardır insanları altyapıdır porttur muhabbetine kandırdılar.
Zararına hayatta iş yapmaz bu sermaye bataklığı. Cok haklısınız. Bu arada benim upload yükselmiş

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-09-02-59-52-541_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2020-04-09-02-59-52-541_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    306,9 KB · Görüntüleme: 72

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Paylaşım için teşekkürler hocam.
Bence Turkcellin aldığı karar tam yerinde. Diğer firmalara örnek olması dileğiyle.
Umarım hocam.
Bal gibi yapılabilir en kötü VDSL için bu mümkün. Bıktık artık yıldık 3 Mbps upload hızından. Bu halde dosya yüklemek internetin ölüm fermanını imzalamak gibi bir şey.
VDSL2 tipinde hattım tip 7 dolabına bağlı ve DSL kablomda hiç ek yok. Kablo doğrudan modeme lehimli ayrıca modemin işlemcisini pasif soğutma ile soğutuyorum. Hat zayıflama değerlerim, SNR Margin ve portun beslendiği değerler oldukça muhteşem Türkiye geneline göre. Arasam sorsam, yapamayız diyecekler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zararına hayatta iş yapmaz bu sermaye bataklığı. Cok haklısınız. Bu arada benim upload yükselmiş
Hocam size daha fazla vermişler. :P

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Tortue
Hat değerleriniz çok iyi cidden VDSL2 ile böyleyse fiber optikle neler olur ama vanayı hep kısma çabasındalar.
İSS'lerin 2 korkusu var birincisi internet paylaşımı bir apartmanda ticari zekası yüksek bi arkadaşımız kendini bireysel İSS ilan edemesin diye upload hızıyla frenliyolar. ikinciside ddos saldırıları herkese yüksek upload hızı verirse bilerek veya bilmeyerek bi botnet ağında upload hızına orantılı büyük sıkıntılar çıkarabilir.
Siz yine iyisiniz karşı komşumaVDSL2 verip bana yok çekiyolar üstüne kopan kabloyu takmaya gelen ekip 16 mbit hızımı 8 mbite sabitliyor bu sana yeter diyip sırıta sırıta gidiyor insanı böyle sinirlerini hücüma geçiriyolar resmen.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tortue
Hat değerleriniz çok iyi cidden VDSL2 ile böyleyse fiber optikle neler olur ama vanayı hep kısma çabasındalar.
İSS'lerin 2 korkusu var birincisi internet paylaşımı bir apartmanda ticari zekası yüksek bi arkadaşımız kendini bireysel İSS ilan edemesin diye upload hızıyla frenliyolar. ikinciside ddos saldırıları herkese yüksek upload hızı verirse bilerek veya bilmeyerek bi botnet ağında upload hızına orantılı büyük sıkıntılar çıkarabilir.
Siz yine iyisiniz karşı komşumaVDSL2 verip bana yok çekiyolar üstüne kopan kabloyu takmaya gelen ekip 16 mbit hızımı 8 mbite sabitliyor bu sana yeter diyip sırıta sırıta gidiyor insanı böyle sinirlerini hücüma geçiriyolar resmen.
Yurtdışında bu korku yok anlaşılan hocam. :)
Bireysel İSS ve Botnet ağı kurmak gibi korku. (Düşündüm de botnet fena olmaz. :D)
Yurtdışında hem hızlar yüksek hem de fiyatlar bayağı mükemmel. Bireysel İSS ilan etme kısmında çok güldüm, Allah iyiliğinizi versin hocam. :D :D
İnternette çok karşılaştım hocam; karşı komşumda fiber var, yan sokakta VDSL var gibi. Şu ADSL sistemini bir söküp atamadık. En kötü VDSL sistemine geçiş yapsak o bile yeter. Yeni bir eve geçince korkuyorum. Sebebi internet. Acaba orada ADSL hizmeti mi var. Bağlantı yapmak için gelen ekipleri yönetiyorum. Şöyle; müşteri hizmetlerinden sadece etiketleme yapmalarını not düştürtüyorum. Portumu etiketliyorlar, geriye kalan bağlantıyı ben yapıyorum.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Tortue
Yurtdışında bu korku yok tabi niye olsunki hocam ABD ülkesi o kadar sıkı takip ve istihbarat varki ip adreslerini bile mahalle mahalle sınıflandırmışlar. internet desen zaten ucuz kimse bireysel İSS olma çabasına girmiyo.
Botnet derken hocam misal türkiyenin %50 si 20 mbit ile 50 mbit arası upload alsa bilinçli internet kullanıcısı çok az türkiyede oyun hilesidir crackdır derken malum kişiler güçlü bir botnet ağı oluşturabilir ve sürekli kurumsal pazarı tehdit edebilir çünkü türkiyedeki firmalar yatırım yapmıyo parayı hep cebine atıyo ceolar müdürler hiç yurtdışı gibi güçlü firewall yatırımı yaparlar mı para daha tatlı tabi :)
Fiber reklamı yaparlar sürekli verdikleri VDSL2dir hep malzemeden çalar dolaba kadar fiber sonrasını bakır kablo çekerler vs vs 95 yılından kalma bakırlarla sürünüyoz resmen.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Helal olsun Turkcell'e örnek bir davranış sergilemiş. Darısı diğer ISS'lere diyeceğim ama Bağcılar gibi rezil bir yerde yaşayınca 16/1mbps'den yukarı çıkamıyorsun...

Üst Alt