Stock tarayıcı form verileri silmek

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
evet tekrar aradığında eski aramaların kayıtları geliyor, ilginç bir durum.
ben şimdiye kadar hiç farkında değilim.

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Bu problem sadece bendemi var acaba, ilginç beta sürüm kurulu olan arkadaşlar bi baksın.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haklısın kardeşim herşeyi sıfırlasan da Google Arama satırına tıklayınca tüm aramalar hala görünüyor. Silmek için yanındaki çarpıdan tek tek kaldırman gerekiyor. Sorun bende de aynı. Chrome veya diğer tarayıcılar fark etmiyor.

Hele şükür aynı sorunu yaşayan biri yazdı konuya.
Ben birçok kullanıcıda da aynı durumun olduğunu düşünüyorum, dikkat etmiyordur insanlar. Çölde bedevi değiliz herhalde, birtek bizde olsun
Bu arada cihaz ve rom nedir hocam? Çok ilgisi olmadığını düşünsemde bilelim.
Benim cihaz: Mİ4W
Rom: Resmi/Global/Beta/Son Sürüm

Aynen hocam herkeste aynıdır muhakkak ya biz çok detaycıyız yada kimsenin umrunda değil bu durum.
Cihazım Mi4w
Rom Global beta son sürüm
Miui eu romları ve gelişti romlarında durum aynı. Xiaomi ile tanıştığımda V5 vardı o gün bu gündür aynı sorun devam ediyor. Hatta diğer bir sorunda arama kayıtlarını toplu silsen bile yetmiyor. Rehberden veya silmek isteğin kişiye ait arama kaydından çağrı geçmişine girip tek tek çağrıları silmezsen cihazı her formatladığında görünmesin istemediğin tüm çağrı geçmişi olduğu gibi geri geliyor. İşin kötü arama kaydından sildim sanıyorsun telefonu eş arkadaş sevgili vs. biri karıştırınca rehberden arama geçmişine bi giriyor obaaa herşey olduğu gibi duruyor.

Tarayıcı ayarlarına girip veri temizleme seçeneğinden önbelleği, çerezleri ve geçmişi temizlediğinde düzeliyor mu bi dener misin? Bende herhangi sıkıntı yok her gün temizlik yapan biriyim ve böyle ayrıntılara çok dikkat ederim açıkçası :D

hilmi Hocam kapalı ama nasıl oluyorsa Her formatta sonra geri geliyor. Peki çağrı geçmişini tek tek silme olayına ne diyorsunuz. Direk çağrı kaydını silince aynı kişi yeniden aradığında çağrı geçmişine tıklanınca eski aramaları da çıkıyor. Taki o kişiye ait her çağrıyı tek tek silene kadar.

evet tekrar aradığında eski aramaların kayıtları geliyor, ilginç bir durum.
ben şimdiye kadar hiç farkında değilim.

O sorun bende de mevcut ve genel bi problem sanırım bu. Beta sürümünden kaynaklı sanırım.

Tarayıcıdan ne arıyorsunuz da silinmesi bu kadar önemli acaba haha--

Güzel bi noktaya değinmişin :D

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
Tarayıcı ayarlarına girip veri temizleme seçeneğinden önbelleği, çerezleri ve geçmişi temizlediğinde düzeliyor mu bi dener misin? Bende herhangi sıkıntı yok her gün temizlik yapan biriyim ve böyle ayrıntılara çok dikkat ederim açıkçası :D

O sorun bende de mevcut ve genel bi problem sanırım bu. Beta sürümünden kaynaklı sanırım.

Güzel bi noktaya değinmişin :D
Hocam yanlış anlaşılmasın haha-- illaki bel altı birşey aratılacak değil. O satırı silmeye çalışıyorsak kendimize göre vardır bir sebebimiz.

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Hocam yanlış anlaşılmasın haha-- illaki bel altı birşey aratılacak değil. O satırı silmeye çalışıyorsak kendimize göre vardır bir sebebimiz.

Yok yahu ne yanlış anlaşılması kendi aramızda sohbet ediyoruz yanlış anlaşılacak bişey yok. Gözüne takılmış olabilir normal ben de çok detaycıyım benim de başıma gelse ben de problem haline getiririm gayet doğal yani bu.

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
Yok yahu ne yanlış anlaşılması kendi aramızda sohbet ediyoruz yanlış anlaşılacak bişey yok. Gözüne takılmış olabilir normal ben de çok detaycıyım benim de başıma gelse ben de problem haline getiririm gayet doğal yani bu.
Hocam söylediklerinize bakılırsa Siz de yok yani bu durum doğru mudur

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Hocam bel altı diye sınırlamayalım, bel üstü bölümlerden de sansüre takılabilecek arkadaşlarımız olabilir haha--

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Yer imleri hariç herşeyi temizle dediğimde halledebildim beyler, birde öyle deneyin.
Asıl problem; tarayıcı ayarlarından form verilerini hatırlama diye ayarlanmasına rağmen tüm form verilerini hafızada tutması. Hafızada tutmasa silmek gibi bir dert olmayacak.
Telefonu eş dost arkadaşta kullanıyor zaman zaman, her araştırdığımız şeyin bilinmesini istemeyiz herhalde, bazı şeyler kişiye özeldir. Onu geçtim sürekli eski aramalarımın gözükmesinden kendim rahatsız oluyorum.
Bu durum yıllar önce lg kullandığım zamanlarda da böyleydi, marketten çeşitli tarayıcılar kullanıyordum, form verilerini hatırlama dediğim halde hatırlıyordu birçok tarayıcı.

Üst Alt