Soru Stock rom mu yoksa Miui eu mu?

Zyepa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zabit
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
3
Selamlar herkese forumumuzun yeni bir kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 senedie xiaomi kullanıyorum ve gayet memnunum. Fakat bikaç sorum olacak izin verirseniz;

Hali hazırda stock android 9 kullanıcısıyım. Telefonumda biraz farklılık ve kullanışlılık istiyorum. Sizce romumu değiştirmeli miyim? Kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Ayrıca arayüz görüntülerinizi rica edebilir miyim?

Mahir02

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Cihazım
General Mobi
Konular
8
Tabiki de Masik X kardeş keşfetmene yardımcı olayım yükle de Rom gör Rus ekibi yapıyor.

Oyla:

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
6 ay boyunca miui kullandım, bug fışkırması yaşamadım. Açık kaynak kodlu yazılımları desteklediğim için de lineage os'a geçtim ve uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum

Stock Miui'dan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse bende de tam tersi olmuştu. Bug yuvasıydı deyim yerindeyse. Daha yeni yeni kendine geldi.

Bir ara bu açık kaynak sevdasına, yığınla Linux dağıtımı kullanmışlığım var. Sonra Nexus telefonumda yığınla rom değiştirdim. Sonra da sıkıldım. Edindiğim tecrübe: Performans vs nerdeyse hiç değişmiyor. Uğraştığıma değmedi.

Oyla:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Ben şahsen custom rom taraftarı değilim çünkü telefonlarımıza güvenerek banka bilgilerini falan giriyoruz. Romu tasarlayan kötü niyetli biri olsa yandık

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Ben şahsen custom rom taraftarı değilim çünkü telefonlarımıza güvenerek banka bilgilerini falan giriyoruz. Romu tasarlayan kötü niyetli biri olsa yandık
İşte bu yüzden açık kaynak kod diye haykırıyoruz. Kullandığınız google hizmetlerinin hesap bilgilerinize erişip onları saklamadığını garanti edebilir misiniz?

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Stock Miui'dan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse bende de tam tersi olmuştu. Bug yuvasıydı deyim yerindeyse. Daha yeni yeni kendine geldi.

Bir ara bu açık kaynak sevdasına, yığınla Linux dağıtımı kullanmışlığım var. Sonra Nexus telefonumda yığınla rom değiştirdim. Sonra da sıkıldım. Edindiğim tecrübe: Performans vs nerdeyse hiç değişmiyor. Uğraştığıma değmedi.
Kernel değişikliği yaptınız mı hiç?

Oyla:

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
Merhaba mi6 telefon kullanıyorum. Eu romu kurdum yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, gayet güzel ve stabil herhangi bir hataya rastlamadım stock romdan farkı daha stabil olması ve batarya süresinin daha iyi olması akıcı bir telefon deneyimi sağlıyor.

Oyla:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
İşte bu yüzden açık kaynak kod diye haykırıyoruz. Kullandığınız google hizmetlerinin hesap bilgilerinize erişip onları saklamadığını garanti edebilir misiniz?
Hocam Google bir kurum ama custom romlar sizin benim gibi insanlar tarafından yapılıyor ve o yapan kişileri tanımıyoruz yarın öbür gün bir dava açsak kime açacağız hani bende custom rom kullandım hiç bir sorun da yaşamadım güvenlik ile ilgili ama mantık açısından söylediklerim yanlış değil bence

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Buyrun, Lineage Os kaynak kodları:

Bütün uygulamaların kaynak kodları var, nasıl çalıştığını kodları tek tek inceleyerek öğrenebilirsiniz. Kimin yaptığından ziyade ne yaptığı daha çok önemli bence. Ayrıca burda davalık bir durum söz konusu değil, herşey apaçık ortada.

Oyla:
Üst Alt