İpucu Stabil romlar arası bilgisayarsız geçiş

ersser01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
4
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere güzel bir bilgi vermek için konu açmak istedim

Mi 10 t pro ( bütün miui sistemli telefonlarda bu taktik çalışır . Daha önce poco x3 nfc de denemiştim ) cihazımda TR rom vardı arama kaydı için Endonezya rom'una bilgisayarsız ve bootloader kilidini açmadan geçiş yaptım sadece telefonum kendi resmi OTA özelliğiyle yaptım bunu

Öncellikle hangi romdaysanız o romun recovery zip i indiriniz daha sonra geçmek istediğiniz rom dosyasını indirin ( mi firm sitesinden veya mi downloader uygulamasıyla )

İndirdiğiniz zip dosyaları download / downloaded_rom klasörüne kopyalayın

Güncelleyiciye girin 12 yazan yere bi 5 6 defa felan tıklayın " ek özellikler açıldı " diye bir yazı gelecektir sonra seçeneklerden guncelleme paketini seç e tıklayın telefonun kendi romunu seçin o dosyayı okusun sonra yeniden başlat ve güncelle yazısı gelince direk anasayfa tuşuna basın dosyalarıma girin telefonun kendi rom u olan dosyanın ismini önce kopyalayın sonra sonundaki zip yazısını silin sonra da yüklemek istediğiniz romun ismiyle değiştirin ve sonra güncelleyiciye gidin yeniden başlata tıklayın açıldığında geçmek istediğiniz rom a geçiş yapmış olacaktır

ÖNEMLİ NOT : BAZI SÜRÜMLER ARASI GEÇİSLERDE FORMAT GEREKTİRDİĞİ İÇİN ÖNCELLİKLE YEDEKLEMENİZİ YAPIN . ( TRden Endonezya ya geçişte format gerekmedi bende direk açıldı ama tam tersini yaparsam büyük ihtimal takılı kalacaktır direk recovery e gider ve format isteyecektir )

Diğer not : bi kere kulanılmış romu tekrar kuramazsınız o yüzden işlem yapacağınız her seferinde iki romu da yeni indirin ...

!!!! bu durumda başınıza gelebilecek herhangi birşey de MİUİ TÜRKİYE FORUM ve ben herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz !!!

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-02-24-10-15-32-489_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-02-24-10-15-32-489_com.android.updater.jpg
    198,2 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2022-02-24-10-15-47-733_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-02-24-10-15-47-733_com.android.updater.jpg
    177,4 KB · Görüntüleme: 27

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Brick riski yüksek bana göre böyle islemler bl kapalı yapilmamali

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Bu dediğiniz işlem çok riskli bir işlem, farklı bölgelerin romlarına ait zip dosyalarını ad değiştirip yüklemeye çalışmak çok ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu yöntem işe yarıyor olsa, bir çok kişi bu yöntemle boot kilidini açmadan ondan ona geçiş yapar. Yani kısaca ya yapılamaz, yada cihazı bozarsınız. Burada denemek isteyen arkadaşlara önemli bir not düşmek istedim.

ersser01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
4
Bu dediğiniz işlem çok riskli bir işlem, farklı bölgelerin romlarına ait zip dosyalarını ad değiştirip yüklemeye çalışmak çok ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu yöntem işe yarıyor olsa, bir çok kişi bu yöntemle boot kilidini açmadan ondan ona geçiş yapar. Yani kısaca ya yapılamaz, yada cihazı bozarsınız. Burada denemek isteyen arkadaşlara önemli bir not düşmek istedim.
Ben kendim denedim ve bir çok video da var bu olay için . Bi sorunla karşılaşılmadı şimdiye kadar.. yinede siz bilirsiniz .
Ayrıca bknz. :
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Ben kendim denedim ve bir çok video da var bu olay için . Bi sorunla karşılaşılmadı şimdiye kadar.. yinede siz bilirsiniz .
Ayrıca bknz. :
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ben olası riskleri yazdım, tercih tabii ki şahıslara özel.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Evet tamamen katılıyorum cihazın boot una kalıcı bir hasar bile verebilir denemenizi bende tavsiye etmiyorum

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Telefonum RN8. Xiaomi Tr garantili. Bootloaderı şimdiye hiç açmadım. Global romdan Hindistan romuna Xiaomi Tool v2 ile bootloaderi açmadan geçtim. Yaklaşık 1,5 yıl böyle kullandıktan sonra okuduğum yorumlardan etkilenerek Endonezya romuna geçmeye karar verdim. Yine Xiaomi Tool v2 ile geçerim diye düşünüyordum ki Xiaomi Tool v2'de Endonezya romunun olmadığını farkettim. Araştırırken Endonezya romunu manuel indirip Xiaomi Tool v2 ile kurmak isteyenlerin hata ile karşılaştıklarını okudum. Sonra yukarıda arkadaşların bahsettikleri yöntem karşıma çıktı. Tereddüt ettim, korktum. Bu şekilde rom değiştirileceğini/değiştirdiklerini söyleyen kişilere itiraz ettim. Benim geçiş sürecimle ilgili konu da burada. Riske girip ben de denedim ve bootloader hiç açılmamış durumdayken Hindistan romundan Endonezya romuna bu yöntemle sorunsuz geçtim. Hatta geçtiğimde telefon sıfırlanmamış, hiçbir şey silinmemişti. Sağlam, temiz kurulum olsun diye telefona hard reset attım. Bir haftadan beri sorunsuz şekilde kullanıyorum. Bu şekilde rom değiştirmenin tek şartı telefonun Android 11'de olması gerekiyor.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Kesinlikle katılıyorum. Ne bir brick olayı nede sistemde herhangi bir tutarsızlık gördüm veya duydum. Ben önce 12.5.2.0 dan (tr rom) 12.5.1.0a indim bu yöntemle. Daha sonra beğenmeyip yine bu yöntemle endenozya romuna geçiş yaptım. Herşey gayet stabil ve telefonum mi10t. Tek bir olay her geçişinde veya downgrade ettiğimde boot menüsüne attı ve hard reset ile temiz kurulum yaptırdı. Bende yazayım ki milletin içinde az da olsa birşeyler belirginleşsin. Herkeze iyi forumlar.

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Bende aynı şekil videoda belirtildiği gibi geçis yaptım tr romundan endonozya romuna cihaz note 10 pro 8/128 tr garantili sadece tek sorunu temiz kurulum yaptırması onun dışında herşeyi sorunsuz çalışıyor ne brick nede başka birşey olmadı yapacak olanlar için bir bilgilendirme.

bilonemsi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
behlul
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
15
merhaba hocam,

ne gibi bir risk var açıklar mısınız? çok ciddi sorunlar nedir mesela ?

Not boyle yazınca ukalalık gibi oldu kusuruma bakmayın sadece meraktan sorutyorum .

Üst Alt