Stabil Rom Hakkında 2 SORU

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
MIUI STABİL ROM: MIUI V6.4.3.0 (KXDMICB) GLOBAL

MIUI GELİŞTİRİCİ ROM: 5.5.1 (son çıkan güncelleme)

Soru 1) Bu iki roma baktığımız zaman, stabil rom ile geliştirici rom arasında çok bariz bir kalite farkı varmıdır?
Soru 2) Stabil romun rotlanmış ve türkçe dil eklenmiş Update.zip dosyası mevcutmudur?

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Geliştirici rom da yeni özellikler eklenmiştir. Stabil romlarda bu özellikler yeterince stabil hale geldiğinde stabil roma eklenir. Stabil rom da uygulama durdurma çökme hatası olmaz. En azından ben ne duydum ne gördüm. Türkçe dil kendiniz ekleyebilirsiniz forumu kurcalayin derim. Stabil rom da cihaziniza uygun cmw, updater ile yüklenip supersu.zip dosyasini cmw uzerinden flashlamaniz yeterli.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
lyldz' Alıntı:
Geliştirici rom da yeni özellikler eklenmiştir. Stabil romlarda bu özellikler yeterince stabil hale geldiğinde stabil roma eklenir. Stabil rom da uygulama durdurma çökme hatası olmaz. En azından ben ne duydum ne gördüm. Türkçe dil kendiniz ekleyebilirsiniz forumu kurcalayin derim. Stabil rom da cihaziniza uygun cmw, updater ile yüklenip supersu.zip dosyasini cmw uzerinden flashlamaniz yeterli.

Cihazım MI3; stabil romu türkçeleştirip update zip dosyası olarak foruma koyan bi arkadaş olmadığına göre insanda stabil rom türkçe yapılamıyor hissi oluşuyor, yoksa biri çıkıp yapılmışı var demezmiydi :) biraz göz atayım foruma teşekkürler, siz görürseniz paylaşın bi zahmet linki....

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Yanlis yonlendirmis olmayayim bennsizi.ben stabil rom kullaniyirum ama ingilizce.turkce entegre etmeye calismadim hic.bunun icin bir arac var ama stabil rom da calisir mi denemek bakmak lazim :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Stabil Rom Hakkında 2 SORU

oruba' Alıntı:
lyldz' Alıntı:

Cihazım MI3; stabil romu türkçeleştirip update zip dosyası olarak foruma koyan bi arkadaş olmadığına göre insanda stabil rom türkçe yapılamıyor hissi oluşuyor, yoksa biri çıkıp yapılmışı var demezmiydi :) biraz göz atayım foruma teşekkürler, siz görürseniz paylaşın bi zahmet linki....

Forumda romların Türkçeleştirilmesi ile ilgili resimli anlatımların olduğu sabit konular var. Jbart diye aratırsanız bulabilirsiniz. Global, stabil, geliştirici rom farkı olduğunu sanmıyorum. O konulardan yardım alabilirsiniz.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19
Stabildede calisiyor. Jbartla ekleyin forumda mevcut