Diğer Ssd tavsiyesi

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Selamün aleyküm arkadaşlar elimde 5 senelik HP Pavilion laptop var. Haliyle artık kasmaya takılmaya başladı. Bilgisayarı açtıktan sonra kendine gelmesi 10 dakika sürüyor. Bende ssd takmak istiyorum. Mevcut harddiski iptal etmeyip cd sürücü kısmına takmak istiyorum. Hangi marka ve kapasite işimi görür. Oyun falan oynamıyorum sadece video ve web gezintisi için kullanıyorum. 120 GB yeterli olur mu? Siz değerli forumdaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Selamün aleyküm arkadaşlar elimde 5 senelik HP Pavilion laptop var. Haliyle artık kasmaya takılmaya başladı. Bilgisayarı açtıktan sonra kendine gelmesi 10 dakika sürüyor. Bende ssd takmak istiyorum. Mevcut harddiski iptal etmeyip cd sürücü kısmına takmak istiyorum. Hangi marka ve kapasite işimi görür. Oyun falan oynamıyorum sadece video ve web gezintisi için kullanıyorum. 120 GB yeterli olur mu? Siz değerli forumdaşların tavsiyelerini bekliyorum.
HDD sökmeden yapmanız sağlıklı olmaz, Windows'u da içine kuracağınız için minumum 240 GB alın. Zaten 120 GB 110 GB olacak, 120 değil. WİN 10 30 GB desen kalan belli zaten. HDD için sağlık testi yapar mısınız ?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
128 GB yeterli olacaktır standart kullanım için ama fazlasıda göz çıkartmaz. HDD Caddy için ben 1,5-2 ay önce Ali den CHIPAL marka bir Caddy aldım şuana kadar oldukça memnunum.

Ssd olarak imkanınıza göre sırasıyla Crucial MX serisi, Samsung Evo serisi ve Kingston markalarına bakmanız faydalı olacaktır. Fakat genel anlamda Crucial bu işin kralı diyebilirim yaptığım bir çok inceleme göre.

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
128 GB yeterli olacaktır standart kullanım için ama fazlasıda göz çıkartmaz. HDD Caddy için ben 1,5-2 ay önce Ali den CHIPAL marka bir Caddy aldım şuana kadar oldukça memnunum.

Ssd olarak imkanınıza göre sırasıyla Crucial MX serisi, Samsung Evo serisi ve Kingston markalarına bakmanız faydalı olacaktır. Fakat genel anlamda Crucial bu işin kralı diyebilirim yaptığım bir çok inceleme göre.
Aslında fiyat performans ürünü arıyorum. Kapasite konusunda ise dediginiz gibi 120 GB yeterli olur diye düşünüyorum. Ama Ali'den almak şu an sıkıntılı sürpriz bir vergi ile karşılaşmak istemiyorum. F/P oranı iyi modellerden bir kaç öneri verebilirseniz sevinirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

HDD sökmeden yapmanız sağlıklı olmaz, Windows'u da içine kuracağınız için minumum 240 GB alın. Zaten 120 GB 110 GB olacak, 120 değil. WİN 10 30 GB desen kalan belli zaten. HDD için sağlık testi yapar mısınız ?
Hocam HDD yi iptal etmeden kullanmanın neden sağlıklı olmayacağını düşünüyorsunuz. Windows u ssd ye kurup geri kalan dosyaları HDD de saklamayı düşünüyorum. Bu arada HDD sağlık testini su an yapamam ama markası Samsung iyidir diye düşünüyorum.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Şu an piyasada satılan performansı en yüksek ssd modeli samsung 860 pro dur. Ben masa üstünde alt model 850 evo kullanıyorum ve onun bile inanılmaz bir performansı var.
Kapasite tercihini ihtiyacınıza göre belirleyin ama normal kullanımda laptop için 240 gb yeterli.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Bence işin kralı her zaman Samsung'dur. Cruical'ın zaman zaman ısınma ya da sağlık sorunları çıkabiliyor, herkese denk gelmez ama Samsung alıp da sorun yaşayan hiç görmedim. Zaten evo serisi de ayrı bir canavar. F/P anlamında Kingston ya da WD bakabilirsiniz, aman James Donkey falan almayın da :D

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence işin kralı her zaman Samsung'dur. Cruical'ın zaman zaman ısınma ya da sağlık sorunları çıkabiliyor, herkese denk gelmez ama Samsung alıp da sorun yaşayan hiç görmedim. Zaten evo serisi de ayrı bir canavar. F/P anlamında Kingston ya da WD bakabilirsiniz, aman James Donkey falan almayın da :D
Peki Sandisk , Adata için ne düşünüyorsunuz.

Şu an piyasada satılan performansı en yüksek ssd modeli samsung 860 pro dur. Ben masa üstünde alt model 850 evo kullanıyorum ve onun bile inanılmaz bir performansı var.
Kapasite tercihini ihtiyacınıza göre belirleyin ama normal kullanımda laptop için 240 gb yeterli.
Hocam bende isterim Samsung ssd kullanmak ama malum dolar yüzünden fiyatlar uçmuş durumda. Beni bir kaç yıl idare etsin kafasindayim şu an.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81

Hocam bende isterim Samsung ssd kullanmak ama malum dolar yüzünden fiyatlar uçmuş durumda. Beni bir kaç yıl idare etsin kafasindayim şu an.
Gayet iyidir. İdareten için lüks bile olur :)

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38

Adata yı bilmiyorum ama sandisk ten uzak durun derim. Samsung pahalı geliyorsa Kingston Hyperix Fury iyi bir alternatif olabilir.

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Hocam hangi klasöre atmak gerekiyor
120 GB yeterli olur. Marka olarak Samsung, Kingston, Crucial, WD, James Donkey tavsiye ederim Adata'dan uzak durun derim
James Donkey gayet kaliteli bir marka hem de F/P ürünü SSD piyasasının Xiaomi'si gibi

Üst Alt