Soru Sonradan yapıştırılan kapaktan su geçer mi ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 278685
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 9
  • Görüntüleme 600
Ü

Üye silindi 278685

Guest
X3 Pro da kapak değişimi yapmıştım ve bu kapağın sol tarafına bastırınca hafiften çıt sesi geliyor ama ayrık falan göremedim yandan baktığım da ve önceden bu ses yoktu . B7000 ile yapıştırıldı ilerde çıkar mı ve su falan sızar mı ?

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Suyla temas ettiğinde illaki alacaktır hoca içeriye su iki yüzden kaliteli bı sıvı/toz koruma bandı işlemi yapmak gerekiyor

Mucahit97

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
X3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Telefonu kılıfla kullanıyorum, arada bir mikro fiber bezle temizliyordum ta ki arka kapakta oluşan kılcal çizikleri görene kadar. O kadar dikkat ettiğim halde çizilmiş, arka kapak çok mu dayanıksız yoksa benim şansıma mı böyle oldu bilemedim. Çizikler artınca değiştirmeyi düşünüyordum fakat bu sıvı/toz olayı düşündürdü.
Suyla temas ettiğinde illaki alacaktır hoca içeriye su iki yüzden kaliteli bı sıvı/toz koruma bandı işlemi yapmak gerekiyor

Ü

Üye silindi 278685

Guest
Telefonu kılıfla kullanıyorum, arada bir mikro fiber bezle temizliyordum ta ki arka kapakta oluşan kılcal çizikleri görene kadar. O kadar dikkat ettiğim halde çizilmiş, arka kapak çok mu dayanıksız yoksa benim şansıma mı böyle oldu bilemedim. Çizikler artınca değiştirmeyi düşünüyordum fakat bu sıvı/toz olayı düşündürdü.
Telefonu bir kaç kere su altına tuttum hiç bir şey olmadı bu arada .

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Yapıştırıcı uygulaması iyi yapıldıysa bir sıkıntı olmaz ancak uygulanan alandan belirttiğiniz gibi sesler geliyorsa iyi yapılmayan baştan savma bir iş gibi görünüyor. Cihazı uzun süreli sıvı temasından korumanızı ya da işlemi tekrar yaptırmanızı öneririm.

Ü

Üye silindi 278685

Guest
Yapıştırıcı uygulaması iyi yapıldıysa bir sıkıntı olmaz ancak uygulanan alandan belirttiğiniz gibi sesler geliyorsa iyi yapılmayan baştan savma bir iş gibi görünüyor. Cihazı uzun süreli sıvı temasından korumanızı ya da işlemi tekrar yaptırmanızı öneririm.
Ama bu başta yoktu sonradan olmaya başladı acaba orda sünger falan var da bastırdığım zaman ondan dolayı mı ses geliyor .

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Ama bu başta yoktu sonradan olmaya başladı acaba orda sünger falan var da bastırdığım zaman ondan dolayı mı ses geliyor .
İşlem sırasında eski malzeme iyi temizlenmemiş veya uygulama orantılı yapılmamış olabilir. Siz yine de cihazı sıvı temasından koruyun.

Üst Alt