Yardım Son güncelleme

CyFrodo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Son miui güncellemesinden sonra mi 8 lite model telefonumda yüz tanıma ve parmak izinde yavaşlama meydana geldi. Tek bende mi bu problem?

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
ben fabrika ayarlarına döndüm biraz garipleşti cihaz çünkü her güncellemeden sonra fabrika ayarlarına dönmek daha iyiymiş dediler burada ki insanlar onlara inanaraktan bakalım görücem yani sana da öneririm fabrika ayarlarına dön her güncellemeden sonra bende işe yaradı gecen güncellemede :D

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
ben fabrika ayarlarına döndüm biraz garipleşti cihaz çünkü her güncellemeden sonra fabrika ayarlarına dönmek daha iyiymiş dediler burada ki insanlar onlara inanaraktan bakalım görücem yani sana da öneririm fabrika ayarlarına dön her güncellemeden sonra bende işe yaradı gecen güncellemede :D
Her güncellemeden sonra değil de büyük güncellemelerden sonra (android8-9) önerilir

Oyla:

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Her güncellemeden sonra değil de büyük güncellemelerden sonra (android8-9) önerilir
Hocam hazır bilen birini bulmuşken bu olayın internette bi açıklaması var mı baktım bulamadım ben ve android 8-9 derken benim cihazım için geçerli o zaman değil mi mi 8 lite en son güncellemeyi aldım fabrika ayarlarına döndürmek daha stabil olmasını sağlar dimi çünkü biraz garipleşti cihaz fabrika ayarlarından önce

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam öyle bir sıkıntı olmadı 10.3.3 güncellemesini kastediyorsanız. Güncelleme sonrası sıfırlama işe yarıyor stabilite biraz daha artıyor, her güncelleme sonrası cihazı sıfırlıyorum bu sefer yapmadım ama sıfırlamayı düşünüyorum. Cihazda hiç bir şekilde ulaşamadığım gereksiz veriler var, boş yere hafızayı şişiriyor.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam hazır bilen birini bulmuşken bu olayın internette bi açıklaması var mı baktım bulamadım ben ve android 8-9 derken benim cihazım için geçerli o zaman değil mi mi 8 lite en son güncellemeyi aldım fabrika ayarlarına döndürmek daha stabil olmasını sağlar dimi çünkü biraz garipleşti cihaz fabrika ayarlarından önce
Android 8-9 derken mevcutta Android Oreo varsa ve cihaz pie güncellemesi aldı ise güncellemeyi yaptıktan sonra hard reset atmanız önerilir. Eğer atmaz iseniz bazı sistem dosyaları Android sürümü değiştiği için üst üste binebilir ve cihazda kasma donma ısınma yada bazı özelliklerin çalışmaması, uygulama durduruldu hatalarına sebep olabilir. Olabilir diyorum her cihazda olacak diye bir kaide yok.

Oyla:

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Android 8-9 derken mevcutta Android Oreo varsa ve cihaz pie güncellemesi aldı ise güncellemeyi yaptıktan sonra hard reset atmanız önerilir. Eğer atmaz iseniz bazı sistem dosyaları Android sürümü değiştiği için üst üste binebilir ve cihazda kasma donma ısınma yada bazı özelliklerin çalışmaması, uygulama durduruldu hatalarına sebep olabilir. Olabilir diyorum her cihazda olacak diye bir kaide yok.
çok teşekkür ederim ilginiz için

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
çok teşekkür ederim ilginiz için
Yani her güncellemeden sonra yapmaya gerek yok eğer bir sorun yoksa. Sorun olan uygulamanın verilerini temizle diyerek sorunu gidermeye çalışabilirsiniz baştan öncelik bu olur.

Oyla:

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Yani her güncellemeden sonra yapmaya gerek yok eğer bir sorun yoksa. Sorun olan uygulamanın verilerini temizle diyerek sorunu gidermeye çalışabilirsiniz baştan öncelik bu olur.
tamamdır çok teşekkürler not aldım bunları iyi akşamlar.

Oyla:

Elberra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
mi 8 lite
Konular
3

Güncellemelerden sonra yaşanılan sıkıntılarla ilgili açıklama. Google ceviriden çevirerek okuyunuz. Faydalı diye düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt