son güncelleme 4.8.29 hakkında

iwalygenc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Cihazım
HtcOneS (S3)
Konular
4
telefonu 4.8.29 a güncelledim fakat nedenini bilmiyorum ama sürekli bu hatayı alıyorum.
Android.forcess.acore diye bir hata sürekli karşıma çıkıyor. telefonda ayarlara tıklıyorum bu hata çıkıyor ve sonra kapanıyor başka şeye tıklıyorum yine bu hata çıkıyor ve kapanıyor. bu hatayla ilgili bazı konular var ama ne yaptıysam düzeltemedim. yardım edin lütfen

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
" />

" />

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cvp: son güncelleme 4.8.29 hakkında

Hocam bu hatanın o kadar fazla sebebi olabilir ki... Teker teker bu hataları yazmak bile çok uzun zaman alacaktır. Temel olarak güncelleme sonrasında bir şeyler uyumsuzluk yaratmış o nedenle bu hatayı alıyorsunuz diyebilirim. En kesin çözüm yolu wipe işlemlerini yaparak romu yeniden kurmanız olacaktır. Ancak bunu yapmadan önce üç şey denemenizi rica edeceğim. Birincisi dili ingilizce yapmanız... Bir ihtimal türkçe'den kaynaklanan bir sorun olabilir. Diğeri ise recovery'den wipe dalvik ve cache yapın. Eğer çözülecek bir sorunsa bu işlem büyük ihtimalle çözecektir. Bir diğeri de ayarlar/uygulamalar yolunu izleyerek önbelleğe alınanlar da dahil olmak üzere tüm uygulamaları sonlandırın. Daha sonra aynı yerden açılan uygulamaları takip edin. Hatayı aldığınızda hangi uygulama açılıyorsa sorunun kayağı o uygulamadır. Uygulama'nın verilerini temizleyip yeniden deneyin...

Oyla:

baywuntov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
7

hocam hata vermesinin tek sebebi su senkronizasyon esnasında gmail de ki yedeği rehbere ekleyemiyor ve bu yüzden hata veriyo, bir önce ki sürümün kişi ve kişi deposu uygulamalarını root explorer yardımıyla system klasöründe ki yerlerine atarsanız sorun kesin olarak çözülecektir :)

Oyla:

iwalygenc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Cihazım
HtcOneS (S3)
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

cantara pid=8958 dateline=1409932150' Alıntı:
Hocam bu hatanın o kadar fazla sebebi olabilir ki... Teker teker bu hataları yazmak bile çok uzun zaman alacaktır. Temel olarak güncelleme sonrasında bir şeyler uyumsuzluk yaratmış o nedenle bu hatayı alıyorsunuz diyebilirim. En kesin çözüm yolu wipe işlemlerini yaparak romu yeniden kurmanız olacaktır. Ancak bunu yapmadan önce üç şey denemenizi rica edeceğim. Birincisi dili ingilizce yapmanız... Bir ihtimal türkçe'den kaynaklanan bir sorun olabilir. Diğeri ise recovery'den wipe dalvik ve cache yapın. Eğer çözülecek bir sorunsa bu işlem büyük ihtimalle çözecektir. Bir diğeri de ayarlar/uygulamalar yolunu izleyerek önbelleğe alınanlar da dahil olmak üzere tüm uygulamaları sonlandırın. Daha sonra aynı yerden açılan uygulamaları takip edin. Hatayı aldığınızda hangi uygulama açılıyorsa sorunun kayağı o uygulamadır. Uygulama'nın verilerini temizleyip yeniden deneyin...

hocam öncelikle teşekkürler şimdi dediklerinizi yaptım ancak olmadı. wipe işlemini yaptım romu tekrar attım oldu ama orjinal haliyle ingilizce olarak kullanıyorum. Jbart ile türkçeye çevirdiğimde aynı sorun yine geliyor. mecbur artık ne yapalım ingilizce kullanıcaz telefonu. ama önceki sürümlerde sorun olmuyordu türkçeye çevirdiğimde neden böyle oluyorki

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
RE:

rom un en güncel versiyonunu indirip öyle kurmayı dene . OTA üzerinden güncelleme yapınca bazen böyle hatalar çıkabilir . En iyi çözüm full rom u indirip recovery üzerinden yüklemek....

Oyla:

iwalygenc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Cihazım
HtcOneS (S3)
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

WaTCHMaN pid=8974 dateline=1409950732' Alıntı:
rom un en güncel versiyonunu indirip öyle kurmayı dene . OTA üzerinden güncelleme yapınca bazen böyle hatalar çıkabilir . En iyi çözüm full rom u indirip recovery üzerinden yüklemek....

öyle yaptım oldu ama türkçeye çevirdigimde sorun çıkıyor gene ingilizcem de pek iyi değil ama mecbur ingilizce kullanıcaz artık.

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
RE:

türkçeye çevirirsen o zaman OTA üzerinden güncelleme yükleyemezsin . Eğer miui rom kullanmak istiyorsan her seferinde full rom indirip türkçeleştirip yüklemen gerekiyor .Ayrıca türkçeleştirdiğini düşündüğün romda problem varsa mutlaka yaptığın işlemlerde hata vardır . Ben aylardır kendi telefonumun romunu türkçeleştirip kullanıyorum herhangi bir sıkıntısı yok ....

Oyla:

baywuntov

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
7

hocam aynı sıkıntıyı ben de yaşadım önce ki mesajımda dediğimi yaparsan sorunun çözüldüğünü göreceksin j

Oyla:

yucelkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
11

[font=Verdana, Arial, sans-serif]benim mi3 telefona en son 4.8.22 güncellemesi geldi 4.8.29 güncellemesi gelmedi 

Oyla:

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

4.8.22 v5, 4.8.29 v6 diye hatırlıyorum. 4.8.22 de Türkçe dil ekli ise ise güncellemez, Ayrıca v6 için şimdilik Türkçe desteği yok.

Oyla:
Üst Alt