Yardım sokomind-Mustafa Koray Selduman Şikayet

eskiyapar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
5
Muhteremler mübarek ramazan akşamında bu meseleyi aranızda sakince halledin.Hırsa gerek yok.Az sakin düşünün.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

remy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
sony z3c
Konular
2
İki tarafı da tanımam etmem ancak ilk kural esnaf yani satıcı çok daha özverili olmalı,alıcı değil.. (bende esnafim)
Resimdeki ilk mesaja 20 dk da. İkinci IBAN no isteğine 3 dk da cevap vermissiniz Koray bey. Peki sonrası?
Sonrası suclusunuz demiyorum tabi ki ama sizi tanımayan bilmeyen biri ondan sonraki mesaji 26 saat sonra atmaniza illaki tepki verecektir..
İlk mesajı para bulamadım olan biri için 125tl büyük meblağ olabilir ve tedirginlik duyabilir dolandirildim sanıp..
Ne sipariş verdiyse alıcı arkadasta -kismen- haklı..

İşin özünde inşallah kalpler kırılmadan ortak noktada anlasabilirsiniz..

ozmen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
redmi note 3
Konular
11
Selduman hocam pek çok sanal ortamda satış ve destek işini yıllardır ve bu güne kadar bir kez olsun olumsuz bir referansini görmedim. Kim olursa olsun size yasal mercilere basvuracagim diye tehditvari konuşursa siz de ne istiyorsan yap dersiniz,bu dünyanın her yerinde böyledir. Kaldı ki alıcınin selduman hocami korkutmak adına böyle bir yol izlediğide aşikar. Selduman hocam büyüklük göstererek özür dilemis, ücret iadesini yapacağını belirttikten sonra alıc da aynı şekilde bir davranış göstermesi hoş olur.

by3kk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
az
Cihazım
mi4
Konular
1
Arkadaş açıklamayı zaten yapmış, konuşmanın devamını da yayınlasın.

olayı resmi makama taşıyacağını söylediği için cevap vermeyeceğim, eft iade talimatını da iptal ettim.

Arkadaşın mesafeli satış kurallarını okumasını tavsiye ediyorum.

kanunda satıcının kargo süresi, cayma hakkı ki arkaddaş bunu kullandı amenna,

para iadesi için gereken süreler, ki amenna onu da yaptım.

Ama bazı insanlar 5 aylık doğmuşlar. Başka cevabım olmayacak.

Kimseye de gecenin ikisinde cevap vermek zorunda da değilim ayrıca cumartesi pazar.

Acelesi olan ayrıca cihaz kırılmalarına karşı bundan böyle yedek parçalarını da elinde tutsun bari, evinde üretsin yedek parçayı ya da. İşi önemli olanlar yedek cihaz bulundursun. 20 lira kazanmak için para veren birinin kölesi olmaz kimse.

Bu arada bu olaya siber suçlar bakmaz arakdaşım, doğru şubeyi öğrenip yaparsınız şikayetinizi :D

kardeşim ne mesafesi cumatesi günü yollarmısın yollamazsın dedim yollarım dedin gecenin ikisi diyosun ben sana parayı sabah attım cevap gelmedi akşam attım cevap gelmedi mecbur gece yazdım gene cevap gelmedi bu arada arkadaş çemrimiçi oluyor o yüzden yazıyorum.mesafeli satışları az çok biliyorum ama sen biyerine güvenip parayı yollamazsan görürsün o güvendiğin yönetmeliği. mesajda gelmiş artislik yapıyor çok korktum diye dalga geçiyor. osayki sadece kibarca kardeşim şu hesapta param yok şu yok bu yok dese sorun olmayacaktı adreside benden düzgün bir şekilde alıcaktı. benim tek şikayetim 125 tl lik bişey aldık diye sallanmadık. bana 5 aylık diyene bak senin yaptığın işi ben yapim senden iyi yapmazsam adam değilim sorumsuz adamın tekisin çünkü. şuan geri ödemeyi hala almadım yarını bekliyorum bu arada bana o kadar arkamdan yardırmasaydım daha hiçbişey söylemicektim. ama yalana tahammülüm yok.

by3kk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
az
Cihazım
mi4
Konular
1
Selduman hocam pek çok sanal ortamda satış ve destek işini yıllardır ve bu güne kadar bir kez olsun olumsuz bir referansini görmedim. Kim olursa olsun size yasal mercilere basvuracagim diye tehditvari konuşursa siz de ne istiyorsan yap dersiniz,bu dünyanın her yerinde böyledir. Kaldı ki alıcınin selduman hocami korkutmak adına böyle bir yol izlediğide aşikar. Selduman hocam büyüklük göstererek özür dilemis, ücret iadesini yapacağını belirttikten sonra alıc da aynı şekilde bir davranış göstermesi hoş olur.
kardeş sen kimim adamısın büyüklük felan bugün yarın sende cebindeki son 3 5 kuruşları birşey alırsında adam sana cevap dahi atmazda yaşadığımı yaşarsın.bilip bilmeden bir şeye yorum yapma. adam benim paramı cep yapacak bende güle güle harcamı deseydim.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Hala cep yapacak diye iftira atıp bana yalancı diyorsunuz. 125tl'nin çok üstünde ücretler geliyor, onları cep yapmayıp 125tl'ye tenezül ettiğimi iddia eden çirkin iftiralar bunlar.

paranı da istemiyorum, adresini ver sana ekranı ücretsiz göndermezsem senin gibi olayım kardşeim, benden yaşça küçük olduğun çok belli. sırf atıp tutmak yalan atmak için girip ilk mesajını bu konuya yazmışsın.

o ekranı al güle güle kullan ama tek şart ile, ses kaydı alarak en yakın bilişim suçlarına gidip beni şikayet edip polislerin sana yaklaşımını ses kaydı ile forumda paylaşacaksın.

Eşim kurumsal firmada, çalşma saatleri belli haftaiçi 5 gün ve akşam 18'de evde.

dükkan açtık ama haftaiçi gündüz gelen yok. MEsai saati bitiyor, millet kapıda. Cumartesi kesinlikle çalışmıyorum diyorum, çünkü araba bizde cumartesi, pazar kayınbiraderde. pazar da bir kısım çalışıyorum diyorum ve bunu ilan ediyorum. Hanımdan yasaklı cumartesi.

dükkanda arkadaşımdan rica ederek varsa iş yapıyorum. olmuş bir aksilik.

sen özrünü de dileme, büyüklük bende kalsın o utanç da senin olsun.

yarın bilişim şubeye gidip ses kaydı al burada paylaş , kargonu yapayım hem de ücreti de verip.

by3kk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
az
Cihazım
mi4
Konular
1
ben sen cep yapacan demiyom birşey yapamazsın diye söyleniyosun ona sinir oldum sen benim paramı aldın ürünü yollamadın bunu neresi etik. yaş 25 bu arada bayağı dert yaptın.

by3kk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
az
Cihazım
mi4
Konular
1
ben ne özür dileyecem mağdurum ben .
yani burdan çıkaracağımız sonuç;
Sen müşteriyi fiyatına göre sallıyorsun. Anladığım kadarıyla herke senden telefon felan alıyor. Ben 125 tl lik parça aldım. 25lira karın var sallamıyosun. ozaman satma uğraşamıyosan.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
gerek tutar, gerekse tüketici kanunu ve dolandırıcılık vs iddian varsa savcılık. Zahmet etme bu devlette bir iş olmaz diyorum. Yapamazsın demiyorum, o işlerden sonuç alamazsın diyorum. ama o yollara gireceğim diyorsanız parayı ya da ekranı ya da her ikisini de göndermem, devletin vereceği resmi kararı beklerim diyorum.

Bana da ne buradan, ne özelden

1) yasal hakkımı kullanacağım

2) yasal hak vs kullanmayacağım
2A)

Para iadesinden vazgeçmeyin eft ye devam

LCD 'yi gönderin

ve dahi her ikisini de göndereceğim

teklifime

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Telefonlardan da karım 50 100tl. bu iş para meselesi hiç değil.

Üst Alt