Sohbet Sohbet köşesi

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Çok sıcak İstanbul. Bu havada nasıl yatıyorum bende anlamadım 😬

Ankara da sıcak ama istanbul daha sıcakmış tabii. Birde nem oranı daha yüksek. İstanbulda kalırken sabahlıyordum hep sıcaklarda. |(

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
198
Bende Eyt liyim ama maaş bağlanmadı daha 4 ay oldu bekliyorum Tekirdağ Sgk bu konuda çok yavaş 😒
Valla benimde bağlanmadı hâlâ hocam.
Bi ara ek iş yapmıştım. Akşamları Trendyol yapıyordum. Motor almıştım. Ordan bağkur çıkmış. İşler sarpa sardı biraz. SGK ya gittim düzelttirdim. Şimdi yazı sonucunu bekliyoruz.
Benim gibi sorunlu olanları arka plana atmışlar. Şimdi hala Mart'ta başvuru yapanları bitirmeye çalışıyoruz dediler. Ben Nisan da başvurdum. Hâlâ beklemedeyim.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Valla benimde bağlanmadı hâlâ hocam.
Bi ara ek iş yapmıştım. Akşamları Trendyol yapıyordum. Motor almıştım. Ordan bağkur çıkmış. İşler sarpa sardı biraz. SGK ya gittim düzelttirdim. Şimdi yazı sonucunu bekliyoruz.
Benim gibi sorunlu olanları arka plana atmışlar. Şimdi hala Mart'ta başvuru yapanları bitirmeye çalışıyoruz dediler. Ben Nisan da başvurdum. Hâlâ beklemedeyim.

2 sene moto kuryelik yaptım. Şeftim aylık 32 bin alıyordum ama yapılacak iş değildi. Sabahtan gece 2 ye kadardı.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
198
2 sene moto kuryelik yaptım. Şeftim aylık 32 bin alıyordum ama yapılacak iş değildi. Sabahtan gece 2 ye kadardı.
Ben İstanbul İTÜ de kendi işimi yapmaya devam ederken. Motor aldım. Sonra dedim bi deniim şu Trendyol işini. Astarı yüzünden pahalıya geldi. Hem kazanamadım, hem vergi çıktı, üstüne bide motora durduğu yerde çarptılar motor pert oldu
Ama bağkur çıkmaması gerekiyordu. Çünkü SGK lı olarak çalışıyordum. Zaten SGK ya düzeltmeye gittiğimde memurda söledi. Yanlış açılmış dedi. Düzeltti hemen. Sırf onun yüzünden emekli aylığını bunca ay bekledik.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Ben İstanbul İTÜ de kendi işimi yapmaya devam ederken. Motor aldım. Sonra dedim bi deniim şu Trendyol işini. Astarı yüzünden pahalıya geldi. Hem kazanamadım, hem vergi çıktı, üstüne bide motora durduğu yerde çarptılar motor pert oldu
Ama bağkur çıkmaması gerekiyordu. Çünkü SGK lı olarak çalışıyordum. Zaten SGK ya düzeltmeye gittiğimde memurda söledi. Yanlış açılmış dedi. Düzeltti hemen. Sırf onun yüzünden emekli aylığını bunca ay bekledik.

Bir keresinde kaza yaptım onda da bir servis aracı arkadan çarptı ve sürüklendim. Motorum pert olmadı ama epey bi hasar oluştu. Maaşımdan kesinti yaptılar ayrıca kalça kemiğinde de çatlak oluştu. İşe çıkamadım birkaç ay penguen gibi yürüyordum resmen. Sonra paraya ihtiyacım olduğu için tedaviden sonra tekrar devam ettim baktım olmuyor çıktım. İnsana değer yok moto kurye işlerinde tamam parası iyi ama ölsen umurlarında değil, kaza yapınca ilk sordukları motor ve pakete çıkıp çıkamayacağım bi geçmiş olsun da yok..

Üst Alt