Sohbet Sohbet köşesi

MrtAltg

Uzman Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat ALTUĞ
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
7
Çoğu insan forum kültüründen bihaberdir. Mazur görün onları. Birden fazla konu açmak veya tamamı büyük harf yazmak gibi forumda düzensizlik oluşturan forum kurallarna aykırı davranışlar gösterebiliyorlar. Bunlar tamamen sosyal mecralardan kaynaklanmakta. Bu mecralarda ne uyaran var ne bilgilendiren, doğal olarak insalarda işlerine geldiği gibi menfeatları icabı benim işim görülsün forumda düzensizlik oluyor veya bir başka üyeyi rahatsız ediyormuş gibi düşünceleri olmadan at koşturmaya çalışıyor doğal olarak.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Çoğu insan forum kültüründen bihaberdir. Mazur görün onları. Birden fazla konu açmak veya tamamı büyük harf yazmak gibi forumda düzensizlik oluşturan forum kurallarna aykırı davranışlar gösterebiliyorlar. Bunlar tamamen sosyal mecralardan kaynaklanmakta. Bu mecralarda ne uyaran var ne bilgilendiren, doğal olarak insalarda işlerine geldiği gibi menfeatları icabı benim işim görülsün forumda düzensizlik oluyor veya bir başka üyeyi rahatsız ediyormuş gibi düşünceleri olmadan at koşturmaya çalışıyor doğal olarak.
Çok doğru söylüyorsunuz ama bir noktaya kadar mazur görülebiliyor. Açılmış ve devam etmekte olan bir konuyu tekrar açmanın manası nedir anlayamıyorum. Üstelik önerilerimize cevap dahi verme tenezzülünde bulunmadan yapıyorlar bunu...Sorun şurada yatıyor bence...Yeni başlayanlar, bilgileri yeterli omayanlar daha A harfini öğrenmeden Z harfine sıçrıyorlar ! Her şeyi altüst edip bozduktan sonra yardım istiyorlar. Halbuki sabırla hareket ederk önce A harfini, sonra B harfini, sonra adım adım diğer harfleri öğrenmeye çalışsalar problemde oluşmayacak, ikinci defa aynı konuyu açma gereği duymayacaklar, aynı zamanda yardımcı olmak isteyen katılımcıların zamanını, emeğini harcamasına sebebiyet vermeyecekler.

MrtAltg

Uzman Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat ALTUĞ
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
7
Ilk öncelikleri menfaat dediğim gibi benim işim görülsün mantığı.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Ilk öncelikleri menfaat dediğim gibi benim işim görülsün mantığı.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Egoizm kötü bir hastalıktır. Çünkü o kişi ikendi çıkarından başka hiç bir şeye değer vermeyektir. Ben insanları ister eğitimli olsun, ister olmasın, ikiye ayırıyorum. Kötü Tohum ve İyi Tohum olarak... Tanımadığım biri ile ilk karşılaşmada buna dikkat ediyorum, eğer kötü tohum ise uzaklaşıyorum, ilişki kurmuyorum. Hep iyi tohumları tercih ediyorum. Pazar sohbeti yapıyoruz !

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
Egoizm kötü bir hastalıktır. Çünkü o kişi ikendi çıkarından başka hiç bir şeye değer vermeyektir. Ben insanları ister eğitimli olsun, ister olmasın, ikiye ayırıyorum. Kötü Tohum ve İyi Tohum olarak... Tanımadığım biri ile ilk karşılaşmada buna dikkat ediyorum, eğer kötü tohum ise uzaklaşıyorum, ilişki kurmuyorum. Hep iyi tohumları tercih ediyorum. Pazar sohbeti yapıyoruz !
Değerli büyüğümüz, kötü veya iyi olduğunu nasıl ve ne zaman anlıyorsunuz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Değerli büyüğümüz, kötü veya iyi olduğunu nasıl ve ne zaman anlıyorsunuz

Fırsatçı mı, paylaşımcı mı, egoist mi, özverili mi, yalancı mı, değilmi gibi faktörleri gözönünde bulunduruyorum, en önemlisi ise söylediği ile yaptığı birbirini tutuyormu ona dikkat ediyorum. Tabii daha bir çok faktör var...

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
206
Herkese günaydın hayırlı sabahlar hayırlı haftalar dilerim

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
192
Selam ve sevgiler herkese 👍
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Muhteşem bir tesbit harika, önyargısız kesin ve net çözüm. 👍👍👍

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
Fırsatçı mı, paylaşımcı mı, egoist mi, özverili mi, yalancı mı, değilmi gibi faktörleri gözönünde bulunduruyorum, en önemlisi ise söylediği ile yaptığı birbirini tutuyormu ona dikkat ediyorum. Tabii daha bir çok faktör var...
Hocam, bir de karşınızdaki kişinin gözleri fıldır fıldır oynuyorsa, kesinlikle yalan konuşuyor, uzak durun derim

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Hocam, bir de karşınızdaki kişinin gözleri fıldır fıldır oynuyorsa, kesinlikle yalan konuşuyor, uzak durun derim

Gözler konusunda uzman değilim ama gözünü kırpmadan, gözüme bakarak konuşanları severim...Ancaaak yine de güvenemem.

Çünkü esas garantili Kriter gözümün içine bakarak ne söylediği değildir, fiiliyatta ne yaptığıdır.

Karar vermek için en önemli kıstas bence budur !

Üst Alt