Sohbet Sohbet köşesi

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Daha demin getiryemekten bir sipariş vereyim dedim ayıptır söylemesi bugün evdeyiz iki fastfood kaçamağı yapalım diye xl boyutta iki adet tavuk döner bir adet 1l kola restorantın numarasını arayıp sipariş verdiğimde 34 lira tutarken getirden söylediğimde fiyat bi anda 45 lira oluveriyor ve ödemede iki seçenek çıkıyor biri "restorant kuryesi getirsin" diğeride "getir kuryesi getirsin". Bakıyorum getir kuryesini seçersem bu 45 lira fiyata +25 lira ekliyor birde ilk siparişe 20 tl indirim deniliyordu oda uygulanmıyor kaldı ki ilk siparişin sonrasında benden gene 25 lira getirme ücreti alacaklar. Restorant kuryesini seçersem 10 lira alıyor üzerine ek. Restorantı arıyorum aynı restorant kuryesi getiriyor ve sadece 34 lira ödüyorum. Komisyon almıyoruz lafları vardı restorantlardan iyi bari dedim hem daha fazla restorantı deneyimleme,görme şansımız olur çevremizde ne restorantlar açılmış, etmiş diye. Girdiğime pişman oldum. An itibariyle girdiğim gibi üyeliklerimi iptal ettim. Getiri de yemeksepetini de. Eski usül alo siparişin gözünü seveyim. Hayır kızıyorum, gerçekten kızıyorum insanları aptal yerine koydukları için. Tamam kurye elbette para kazanacak motor üstünde senin siparişini yetiştirecek diye can taşıyorda ben 30-40 dakikada beklerim aceleme kar yağmadı ki sen 25-30 dakikaya getiririz olayına ek 25 lira alıyorsun, Restorant elamanı getiriyor aynı fiyata.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Daha demin getiryemekten bir sipariş vereyim dedim ayıptır söylemesi bugün evdeyiz iki fastfood kaçamağı yapalım diye xl boyutta iki adet tavuk döner bir adet 1l kola restorantın numarasını arayıp sipariş verdiğimde 34 lira tutarken getirden söylediğimde fiyat bi anda 45 lira oluveriyor ve ödemede iki seçenek çıkıyor biri "restorant kuryesi getirsin" diğeride "getir kuryesi getirsin". Bakıyorum getir kuryesini seçersem bu 45 lira fiyata +25 lira ekliyor birde ilk siparişe 20 tl indirim deniliyordu oda uygulanmıyor kaldı ki ilk siparişin sonrasında benden gene 25 lira getirme ücreti alacaklar. Restorant kuryesini seçersem 10 lira alıyor üzerine ek. Restorantı arıyorum aynı restorant kuryesi getiriyor ve sadece 34 lira ödüyorum. Komisyon almıyoruz lafları vardı restorantlardan iyi bari dedim hem daha fazla restorantı deneyimleme,görme şansımız olur çevremizde ne restorantlar açılmış, etmiş diye. Girdiğime pişman oldum. An itibariyle girdiğim gibi üyeliklerimi iptal ettim. Getiri de yemeksepetini de. Eski usül alo siparişin gözünü seveyim. Hayır kızıyorum, gerçekten kızıyorum insanları aptal yerine koydukları için. Tamam kurye elbette para kazanacak motor üstünde senin siparişini yetiştirecek diye can taşıyorda ben 30-40 dakikada beklerim aceleme kar yağmadı ki sen 25-30 dakikaya getiririz olayına ek 25 lira alıyorsun, Restorant elamanı getiriyor aynı fiyata.
Hocam ilk çıktığından beri getir yemeği kullanıyorum. Bizim buradaki restoran kuryeleri ücretsiz getiriyor. Getir kuryesi getirince de maksimum +5 istediğini gördüm. Sizin mesafe uzak olabilir mi? Getir deposuna ve restorana uzaksanız normaldir o ücretleri istemeleri. Getir kullananları yolmak istemişlerdir.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Hocam ilk çıktığından beri getir yemeği kullanıyorum. Bizim buradaki restoran kuryeleri ücretsiz getiriyor. Getir kuryesi getirince de maksimum +5 istediğini gördüm. Sizin mesafe uzak olabilir mi? Getir deposuna ve restorana uzaksanız normaldir o ücretleri istemeleri. Getir kullananları yolmak istemişlerdir.

Hocam getirin deposu evimin birkaç km aşağısında uzak değil yani, sebebini anlayamadım. Hatta onun yanında da Mng kargonun Ankara bölge müdürlüğü var. Normal getirden ürün siparişi vermeyi denediğimde evet sizinki gibi 5-6 tl bir ücret çıkıyor. Getiryemek kısmında bu şekilde ücret çıkıyor. Hadi bunu es geçelim restorant kuryesi getirmeye kalkınca 34 liralık şeye +10 lira getirme ücreti ekleniyor az önce siparişim geldi arayıp söyledim direkt 34 lira verdim o kadar. Ya sistemlerinde anlık bir sıkıntı oldu yada bana denk geldi bilemedim sinir bozucu bir durum birde müşteri hizmetlerine denk gelen konuşmaktan aciz birisi olunca sinirlerimi bozdu ben selam sabah veriyorum konuşmaya giriyorum adam tartışma peşinde benimle. En azından adam gibi anlatsaydı anlayışla karşılayabilirdim, konuşmaktan aciz insanları işe almaya devam ederlerse üye kaybetmeye mahkum olur her firma. Bir olur, iki olur devam eder gider.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Herkese selamlar olsun. An itibari ile covid-19 pozitif olarak sahalara dönüş yapmış bulunmaktayım. Maske mesafe ve hijyene özellikle dikkat edin, şakası olmuyor.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Herkese selamlar olsun. An itibari ile covid-19 pozitif olarak sahalara dönüş yapmış bulunmaktayım. Maske mesafe ve hijyene özellikle dikkat edin, şakası olmuyor.

Geçmiş olsun, Ablamların testide pozitif çıkmıştı ve o kadar da dikkat etmelerine rağmen. Ancak öğretim görevlisi ve biri 4 yaşında diğeride 5 aylık bebeği olan 4 hane kesim olduğundan illaki temas olabiliyor ve yayılmalar yaşanıyor. Korkum Allah korusun ki bebeğine ve 4 yaşında çocuğuna geçirmesi. Yani bir anlık dikkatsizlik bu sonuçları doğuruyor. Bende özel sektörde görevliyim, ne zaman iş için çağırılıp gideceğimiz belli olmuyor her türlü gerekli sosyal mesafe,maske kurallarına şirket tarafından da uyup riayet etsekte evleri dolaşmak durumunda kalabilmekteyiz. Allah sonumuzu hayır etsin, birkaç kişinin kurallara uymamasıda en nihayetinde topluma yansıyor ve halen daha üstünde durulup birçok defa açıklama yapılmasına rağmen Ankara çevresi ve geneli birçok kişi maskesiz gezmeye devam etmekte. Üstelik duyduğuma göre şimdi testi pozitif çıkıp yakalanan kişiler eskiye göre daha yoğun, sancılı ve daha uzun süren eklem ağrıları, baş ağrıları yaşayabilmekteymişler sanıyorum mutant virüs olayından, sizde böyle bir durum yaşadınız mı acaba ?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Çok geçmiş olsun hocam, İnşallah tez atlatırsınız

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

huseyinkaymaz23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HUSEYİN
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
0
Günaydınlar. Çok geçmiş olsun, herkes dikkat etsin kendine. Allah yar ve yardımcımız olsun

M2007J20CI cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Şu sıralar Outlook'a girerken sıkıntı yaşayan arkadaşlar var mı acaba, bir türlü giremiyorum sayfaya girmem en az 10-15 dakika sürüyor, oturum aç diyorum oturum açma bilgileri gireceğim sayfa gelmeden tekrar anasayfaya atıyor beni. Sadece Outlookta oluyor vpn veya dns de kullanmıyorum, anlayamadım. Sizde de oluyorsa yazın lütfen. En azından sorunun benim internet tarafından kaynaklanmadığına kanaat getirmiş olurum.

Üst Alt