Soru Soğuk havada ekran titremesi

Mi8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RN
Cihazım
Mi8
Konular
17
Öncelikle merhaba , foruma baktım ama benzer bir başlık bulamadım. 3 seneden fazladır mi8 kullanıyorum. 3 gündür bir sorun fark etmeye başladım. Malum son hafta havalar karlı ve soğuk , Sakarya da ikamet ediyorum. Havanın 0 yada -4 derece olduğu zamanlarda telefonla biraz çekim yaptım ve ekranın tuş kilidinden itibaren aşağısı , yani ekranın %60 lık kısmı sanki parlaklık kısmışım gibi ekranın diğer bölümüne göre kararıyor. Işık ise bir düşüp bir yükseliyor , flicker yapıyor. Telefonu cebime koyduğumda yada kapalı bir ortama girdikten 2 dk sonra düzeliyor. Soğuk hava ekranı bu şekilde nasıl etkiliyor olabilir? Ekran bozuluyor desem sürekli öyle kalması gerekir. Sıcak ortama girince bir problem kalmıyor. Bu arada telefonda hiçbir parça vs değişmedi. Kutudan çıktığı gibi. Sizinde fikirlerinizi öğrenmek istedim.
Şimdiden teşekkür ederim
Çözüm bulabildin mi hocam bende de aynı sorun var

user291

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eyüp29
Cihazım
redmi note11pro
Konular
4
teşekkür ederim, dediğiniz kısımdaki ayarı yaptım. Dün deneme fırsatım olmadı ama bu akşam dışarı çıkıp test ederim. Eklediğim resimde alt taraf seçiliydi normal olarak ayarladım dediğiniz gibi
Hocam merhaba buraya nasıl girdiniz

Serdar00

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
1
O sayfaya nereden girildiğini bi söyleyipte kaybolsaydınız keşke. Her foruma giren eli boş dönüyor.

Sentello4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi8
Meslek
Üni. Ogrenci
Konular
0
Aynı sorun bendede var nasıl düzeltebiliriz hafif hava soğuk olduğunda ekranın yarısı kayboluyor normal oda sıcaklığında ise hiç sorun yok

Üst Alt