Yardım Smart tvyi kumanda edemiyorum Mi 9T

beyefend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kafkef
Cihazım
İphone
Konular
8
Merhabalar, başka bir android cihazla google playden indirdiğim çeşitli programlar ile (wifi bağlantısını kullanarak) televizyona bağlanıp kumanda edebiliyor ve ayrıca ekran görüntüsünü tvye aktarabiliyorum. Ancak Mi 9T cihazım ile bir türlü tv yi kontrol edemiyorum. (bir çok program denedim, tvyi görmüyor). Acaba izin vermem gereken yetki mi var.

Not: kablosuz ekran özelliği çalışıyor. Ekranı tvye yansıtabiliyorum.

beyefend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kafkef
Cihazım
İphone
Konular
8
Denedim olmadı, sadece buradaki uygulama ile bağlantı kurabildim. Diğer programlar görmezken neden bu görüyor anlamış değilim. Bu da orijinal olmadığı için klavye ve mouse kullanamıyorum.

Oyla:

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Merhabalar, başka bir android cihazla google playden indirdiğim çeşitli programlar ile (wifi bağlantısını kullanarak) televizyona bağlanıp kumanda edebiliyor ve ayrıca ekran görüntüsünü tvye aktarabiliyorum. Ancak Mi 9T cihazım ile bir türlü tv yi kontrol edemiyorum. (bir çok program denedim, tvyi görmüyor). Acaba izin vermem gereken yetki mi var.

Not: kablosuz ekran özelliği çalışıyor. Ekranı tvye yansıtabiliyorum.

Normal şartlarda programın kurulumu sonrasında ilk çalıştırırken isteği izinler dışında ektra bir izne gerek yok.
Anymote smart ir remote ve peel smart remote en başarılı programlardır.

Kızılötesiyle başıma gelen iki olay:
Kızılötesi normal çalışıyordu, sonra çalışmamaya başladı. Tekrar yüklüyorum, farklı programlar deniyorum, sonuç aynı bir gün önce sorunsuz çalışan program çalışmıyordu. Ledleri kontrol ediyorum, içine bakıyorum vs sorun yok, çalışıyor, tekrar birleştiyorum kılıf takıyorum vs derken çalışmıyor. Meğerse kılıfın verici yeri kapalıymış, bende kılıfı yeni aldığım için farkında değilim.
Bir diğer durumda anymote ile oldu. Android versiyonu yükselince çalışmamaya başladı. Android 7de wifi ve ir üzerinden sorunsuz tvyi kontrol ediyorken, 8de ayarlamama rağmen kontrol edemiyordum, 9a geçince tvyi bile bulamadı. Şu an mi 6da peel smart kullanıyorum android 9 ile sorun yok.

Oyla:

beyefend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kafkef
Cihazım
İphone
Konular
8
O zaman android 10 da düzelir umudu ile beklicem. Gerçekten garip durum. Hiç bir program tv yi görmüyor sadece yukarıda paylaştığım program görüp kontrol ediyor.

Zaten bilindiği üzere Mi9T de kızılötesi yok aynı wifi ağına bağlanıp kontrol etmeye çalışıyorum.

Oyla:

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
O zaman android 10 da düzelir umudu ile beklicem. Gerçekten garip durum. Hiç bir program tv yi görmüyor sadece yukarıda paylaştığım program görüp kontrol ediyor.

Zaten bilindiği üzere Mi9T de kızılötesi yok aynı wifi ağına bağlanıp kontrol etmeye çalışıyorum.
Samsung j7 de Anymote ile telefon ve televizyon aynı wifi ağına bağlı ve ikisinde de internete girip birşeyler açıyorum, telefondan tvye yayın yapıyorum yani bağlantıda ve bağlanmada sorun yoktu. Ama anymote ne hikmetse wifi ağında başka cihaz yok diyor ve tvyi görmüyordu ama Lg nin yayından kaldırılan kendi kumandasını kurunca çalışıyordu.

Oyla:
Üst Alt