Soru Sizce Xiaomi kendini yazılım olarak geliştirir mi?

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
Bugün arkadaşta gördüm. Oppo reno 3 pro dan karsılaştırdım. Epey. Com dan karsilastirinca Mi 10t pro önde. Fakat gercekte karsilastirinca oppo daha onde. Donanimlarinin hakkini veremiyor xiaomi. Kameraya değinmek istersek Xiaominin 108 mp kamerasi ile Oppo nun 48 mp kamerasi cok farkli. Nedense oppo reno 3 pro daha iyi cekim yapiyor. Xiaomi neden yazilimini onemsemiyor. Bu cihazlarin hakkini veremiyor.? Evet soruyorum. Neden?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bırakın geliştirmesin. Böyle kalsın da, tek tuş, 2 menü kapalı kutu, hiç bir şeye izin vermeyen, kısıtlı bir kullanım sunan iphone'un stabilliği ile övünen apple kullanıcılarının kendini rahatlatacak bir sebebi olsun.. :) Yoksa Xiaomi liderliği kaptı gider :)

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
Bırakın geliştirmesin. Böyle kalsın da, tek tuş, 2 menü kapalı kutu, hiç bir şeye izin vermeyen, kısıtlı bir kullanım sunan iphone'un stabilliği ile övünen apple kullanıcılarının kendini rahatlatacak bir sebebi olsun.. :) Yoksa Xiaomi liderliği kaptı gider :)
yine de taktığı donanımın hakkını verse daha iyi olur

Anonym0us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Anon
Cihazım
POCO F3
Konular
9
Mp nin farkını gözle anlayamazsiniz reno 3 pro'nun lensi kaliteli olabilir

karatas_1990

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
Mp olarak degerlendirmemek gerekir 12 mp kameraya guzel lens koyarsan senin 108 mp kamerani gecebilir, olay lensde bitiyor yani.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Her Gelen Büyük güncellemeler ile Dahada beter oluyor bu Yazılımlar. Bence düzelmesi için çok zaman var ve en önemlisi her 2-3 aydan Telefon üretmese daha iyi olacak yetişemiyorlar çünkü. Yeni cihaz çıkıyor eskisi unutuluyor bu çok saçma. Aylarca güncelleme bekleyen kullanıcılar var. Kamera konusunda evet İş Mp de Değil Lenste bitiyor. Google pixel chazlarının tek kamera ile yaptığını iki üç kameralı telefonlar bile yapamıyordu. Miui 13 de Yeni eklenen widgetlar ve bir iki yeni animasyondan başka hiç bir şey getirmez.

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Anonym0us, karatas_1990, lens ile düşündüğünüz kadar alakası yoktur. Keşke herşey lensle olup bitse idi.
Bir kameranın kalitesi algılama sensörü (ccd, cmos) ile alakalıdır. Ccd bir sensörle pencere camını lens diye taksak bile mükemmel fotoğraf çekebilir. Algılama sensörü ne kadar kaliteli ise fotoğraf o kadar kaliteli olur. Ucuz üretim bir cmos sensöre dünyanın en kaliteli lensinide taksan sonuç hüsran olur. Özetle lensin etkisi solda sıfıra yakın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merdanov, hata miuinin bölge bölge yazılım üretmesi ve bunu gruplara ayırıp neredeyse yazilim gruplarını başıboş bırakmasında.
Her grup kafasına göre takılıyor adeta.
Samsung da bölge yazılımı yapıyor. Ama rom aynı kalıyor bölge yazılımı küçük bir eklenti olarak roma ekleniyor.
En saçma kısmı ise haftalık güncelleme. Bu haftalık romlar icin calisan adamları bir araya topla aylık tek bir rom yapsın daha iyi değilmi?

Son düzenleme:

bilonemsi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
behlul
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
15
bence fiyat performans olayını atlıyorsunuz, hepimiz bu cihazi alırken oha donanıma bak ve fiyata bak diyerek aldık. bu cihazdan çok daha iyi lens kamera neyse artık sahip işlemcisi çok kötü bir cihaz (Samsung s serisi) neredeyse iki hatta üç katı fiyata satıyor. Apple'da da aynı konu geçerli demek istediğim ne kadar ekmek o kadar köfte.

bu arada neredeyse yıllardır Xiaomi kullanıyorum ve gerçekten her yerde Xiaomi övenlerdenim ;) hep EU stabil kullanırım neredeyse hiç bir sorun ile karşılaşmadım bazen bir bakıyorum cihazı 2 3 hafta kapatıp açmamışım.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Hayır. Geliştirmez. Mesele tek kamerada değil arkadaşlar. En tepe modellerini alın kullanın. 3 ay sonra yeni romla deneyin, aradakı farkı baya göreceksiniz. Bu fark Android sürüm yükseltmelerinde 2x daha fazla oluyor. Yani daha kötüye gidiyor. Ben 3 yıldır Xiaomi amiral gemileri kullandım ( Mi8, Mi 9 ve Mi 10). Hepsini de ilk çıktığı vakit aldım ve ilk romları ile kullandım. 4-5 ay sonra cihazlar resmen yavaşlıyor. 6 ay-12 ay bir süre sonra Android yükseltmesi de yapdıysanız amiral gemisi telefon orta seqment cihaza dönüyor.

Xiaomi software konusunda resmen batırıyor. Adamlar inatla developer team-lerini büyütmüyorlar. Cihaz feci şekilde hızla artıyor, artdıkca geliştiriciler de optimizasyona yetişemiyor. Ağustosda Xiaomi CEO-su çıktı özür diledi. Bu yüzden MİUİ 13 ertelendı. MİUİ 12.5 Enhanced Edition ile sorunlar düzelecek dendi. Benim forumlarda gördüğüm budur ki, aksine 12.5 enhanced edition daha berbat bir güncelleme olarak gelmiş. Ben tüm bu sorunlar yüzünden Mi 10-umu satarak Samsung S21+ a geçtim. Tabii onun da arayüzünde ufak tefek hatalar var. Ama en azından telefon her güncelleme ile daha hızlı daha stabil oluyor.

Umarım Xiaomi bu sorunları düzeltir. Düzeltirse bir sonrakı telefonum yine Xiaomi olacaktır.

DryreL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökdeniz
Cihazım
Mi 6X
Konular
2
Xiaomi bir cihazı ilk aldığınızda harika gözükür. Birkaç ay kullanırsınız, her güncellemede cihazın şarjını düşürürler. 12-15 saatlik bataryam MIUI 11-12 güncellemesiyle azaldıkça azaldı ve 6-7 saate düştü. Aradaki farkı siz düşünün. Birkaç gün önce telefonu tamamen sıfırlayıp MIUI 10'a geri döndüm ve ilk günkü şarj performansına geri kavuştu cihaz. (Mi 9 T Pro)

Üst Alt