Sohbet Sizce Telefonlar Bu Kadar Önemli mi?

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Telefon gunumuzde en cok kullandigimiz teknolojik alet. Bir cok farkli cihazi tek cihazda birlestiren bir cihaz. Bence en az 3-4 sene kullanmak sarti ile maksimum 2 asgari ucrete kadar alinabilir. Alirken ihtiyac iyi belirlenmeli. Su anda orta seviye telefonlar bile oldukca performansli ve normal kullanimda sıkıntı yaratmiyorlar.
Telefonun birleştirdiği 4 şey var. Kamera, Linux işletim sistemli bilgisayar, Saat, Alo(Telefon).
Ki bilgisayarı saymıyorum çok başlangıç sevyesinde. Kameraya geleceksek. Aynalı lens yok, Perdesi yok, İyi mercekleri yok. Zaten tutup minicik telefondan kamera performansı beklemek yanlış olur. Ama ne kadar mpyi yükseltirseniz yükseltin lens küçük olacağından kalitesiz olur. Bizim 2MP kameramız var büyük. Şu anki mi max2den iyi ablamın iphone7+tan iyi. Yani telefonlar daha çok başlangıç seviyelerinde.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Hocam o üçte birin üçte biriyle ikinci el eski nokia 3310 alır bi hafta termal keyfi yapar artan parayla da avrupa turu yapardım
O paranın 3 te biriyle büfeden Alo kart alır kalan paraylada akbil doldurur ankisörlü telefon arardım

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Telefonun birleştirdiği 4 şey var. Kamera, Linux işletim sistemli bilgisayar, Saat, Alo(Telefon).
Ki bilgisayarı saymıyorum çok başlangıç sevyesinde. Kameraya geleceksek. Aynalı lens yok, Perdesi yok, İyi mercekleri yok. Zaten tutup minicik telefondan kamera performansı beklemek yanlış olur. Ama ne kadar mpyi yükseltirseniz yükseltin lens küçük olacağından kalitesiz olur. Bizim 2MP kameramız var büyük. Şu anki mi max2den iyi ablamın iphone7+tan iyi. Yani telefonlar daha çok başlangıç seviyelerinde.
Amator bir fotografci olarak katiliyorum buna :) fotografla ilgilenmeyen aynali kullaniminda zorluk yasar. Bazen sorarlar bana. Hangi makinayi alayim diye. Tanidiklarimin coguna kompakt oneririm mesela. Cunku bilirim tasimasi zor gelecek. ayar yapamayacaklar vs... Aynasiz kompakt kameralar da teleondan iyi cekiyor ama artik kimse fotografa buyuk ekranda bakmiyor. Telefon ekranindan bakildigi icin telefon kameralari o boslugu kapatabiliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Asil sorun asgari ucretin dolar bazinda dusuk olmasi

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek