Sohbet Sizce Telefonlar Bu Kadar Önemli mi?

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Youtubeda şöyle bir videoya denk geldim.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bence adam gayet haklı (Xiaomi dışında.) He profesyonel fotoğrafçısındır alırsın. Yada bir iş adamısındır ihtiyacın vardır alırsın. Ama biz gençler üzerinden yürüyelim. Biz gençler Şu pubg oyunu için telefonlar alıyoruz deniliyor ki cidden pubg oynamak için telefon almak saçma. Gidip bilgisayar alıp ona 70 liraya pubg alırsın hem grafiği iyidir hem de ucuzdur. Bence bazı oyunlar bile saçma gerçek topun fiyatı en ideal 100 150 liradır. Saha zaten bedava arkadaşlar bedava. Kendin git basket oyna futbol oyna yok 2.5k bir cihaza verip 400 liraya oyun almak o kadar da mantıklı değil. He zaman geçirmek için küçük oyunlar veya araba oyunu oynarsın neyse. Ben savaş oyunlarına karşıyım liseli bir genç olarak. İnsanlara savaş değil barış aşılanması lazım ve buda gençlerle yüreyecek. Savaş dünyaya zarardan başka hiçbirşey getirmiyor. Hikayel oyun falandır hiç girmiyorum. Bide instagram için telefon alanlar var onu hiç anlamıyorum zaten. İnstagramın desteklediği video fotoğraf çözünürlüğü bildiğim kadarıyla 360/480 olacak. Ne kadar profesyonel çekersen çek instagramın ciğeri belli. Fotoğrafçısındır yanında fotoğraf makinen yoktur en azından iyi kameralı fotoğraf çekersin. İş için gerekmedikçe bir telefon için en fazla verilecek fiyat asgari ücretin %80i %85i olmalı. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce telefonlar çok abartılmadı mı?

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Şuan 4 bin liraya telefona vereceğine pc toplar pubg atarim

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Yaklaşık 1,5 yıl önce mi6 almıştım. O zamanlar benim de kafamı çok kurcalamıştı bu soru verdiğim paraya değecek mi sonuçta hepsiyle aynı şeyi yapacağım diye.. Bu arada zenfone5 imvardı mi6'dan önce düşük segment bi telefondu baya.. Bozulduğu için neredeyse telefon parası kadar tamir fiyatı verdiler, onu yaptırana kadar bari yenisini alıyım dedim. Hatta almışken yine böyle düşük işimi görecek bişey olsa yeter diye düşünüyordum. İşimi görmekten kastım da klasik alo dese yeter mesajlaşıyım, müzik dinliyim whatsapp a gireyim yeter. Bunları düşünürken e kamerası da hesap makinesini azcık geçse yeter gittiğim yerlerde anı birikir diye düşünüyordum. Geçen yılın parasıyla yaklşaık 1000 liraya nokia 5 vardı onu baya sevmiştim. Piyasa araştırması yapıyordum bi yandan, arkadaşımda mi 5 vardı övüp duruyodu bi gün inceledim güzel telefonmuş. 1000 lira veren 1400 de verir sonuçta diye benim istediğim şeyleri de fazlasıyla karşılıyodu.. Bi gün bizim burdaki migros a gittim orda xiami olduğunu biliyodum çünkü gidip son bi kez bakmak için gittim. Adam gösterdi işte telefonu aldım elimde inceliyorum, başka neler var falan diye tezgaha bakıyodum mi6 vardı, onu da istedim, adam çıkardı tezgahtan verdi. Abi telefonu elime aldım resmen cuk diye oturdu telefon elime mi 5 in arkasında hafif bi kıvrım var hoşuma gitmemişti zaten başta. O kadar hoşuma gitti ki elimde duruşu eve gittim özelliklerine baktım, inceleme videolarını izledim. Telefon tek kelime ile süper. Yalvar yakar babamadan biraz daha para aldım yanlış hatırlamıyorsam 1900 lira falandı. Aldığıma da çok memnunum. Sonuç olarak bi telefona bundan fazla para veren bence salaktır. Hatta mi 5 in de özellikleri oldukça iyiydi bence orta iyi telefon olarak seçilebilir onun üstünde para veren net salaktır ( kendim dahil)
Öncelikle Kurallar
Haklısınız dediğim gibi asgari ücretin %80i %85ini karşılarsa iyi. Ama ben mi6yı sevmiyorum o önündeki parmak izi okuyucudan dolayı çok kaba gösteriyor. Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
O kadar fiyatın üçte birine telefon alır, kalanı ile bir hafta termal keyfi yaparım... moustache~~
Hocam o üçte birin üçte biriyle ikinci el eski nokia 3310 alır bi hafta termal keyfi yapar artan parayla da avrupa turu yapardım

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Telefon gunumuzde en cok kullandigimiz teknolojik alet. Bir cok farkli cihazi tek cihazda birlestiren bir cihaz. Bence en az 3-4 sene kullanmak sarti ile maksimum 2 asgari ucrete kadar alinabilir. Alirken ihtiyac iyi belirlenmeli. Su anda orta seviye telefonlar bile oldukca performansli ve normal kullanimda sıkıntı yaratmiyorlar.

Üst Alt