Soru Sizce Poco F5/F5 pro kaç güncelleme alır?

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
İkiside Android 13 ve MIUI 14 ile çıktı

Poco cihazlar 2 büyük android güncellemesi ve 2/3 MIUI güncellemesi desteği ile geliyor bu yüzden İkisininde sonraki iki yıl boyunca android 15 ve MIUI 16 alma ihtimali yüksek belki pro varyasyonu fazladan bi güncelleme daha alır.

Sizlere iki sorum olcak;
Soru 1:
sizce daha fazla güncelleme almaları mümkünmü? Android 16 MIUI 17 gibi.

Soru 2:
Redmi Note serisi cihazlar Poco F serisi cihazlardan daha fazla güncelleme alıyor diye duydum bunun doğruluğu nedir?

Son düzenleme:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
poco f5 /redmi note 12 turbo aynı cihazlar aynı romlar yükleniyor birisi poco diye açılıyor digeri redmi olarak
poco f5 pro / redmi k60 aynı cihazlar aynı romlar yükleniyor birisi poco diye açılıyor digeri redmi olarak,
birbirinden farklı güncelleme alacaklarını düşünmüyorum bu cihazlar android 13 le geldi 14-ve 15 alabilir diye düşünüyorum birde bu cihazların kaynak kodları yayınlanırsa işte o zaman custom rom bolluğu yaşanır işlemcileriyle fp olmasıyla falan dünya çapında bir kitle yakaladı birkaç gün önce poco x4 pro dan poco f5 e geçtim eski cihazımı da bugun sattım direnç olayını kendim halletmiştim
soruların cevabı
android 16-17 falan biraz uçuk oldu resmi olarak almaz ama custom romla cok rahat yüklenebilir
güncelleme olarak fark yok farkli isimle adlandırılıyor cihazlar fark yok en azından şimdiye kadar öyle bir fark görmedim

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
poco f5 /redmi note 12 turbo aynı cihazlar aynı romlar yükleniyor birisi poco diye açılıyor digeri redmi olarak
poco f5 pro / redmi k60 aynı cihazlar aynı romlar yükleniyor birisi poco diye açılıyor digeri redmi olarak,
birbirinden farklı güncelleme alacaklarını düşünmüyorum bu cihazlar android 13 le geldi 14-ve 15 alabilir diye düşünüyorum birde bu cihazların kaynak kodları yayınlanırsa işte o zaman custom rom bolluğu yaşanır işlemcileriyle fp olmasıyla falan dünya çapında bir kitle yakaladı birkaç gün önce poco x4 pro dan poco f5 e geçtim eski cihazımı da bugun sattım direnç olayını kendim halletmiştim
soruların cevabı
android 16-17 falan biraz uçuk oldu resmi olarak almaz ama custom romla cok rahat yüklenebilir
güncelleme olarak fark yok farkli isimle adlandırılıyor cihazlar fark yok en azından şimdiye kadar öyle bir fark görmedim
Çok güzel anlatmışsınız hocam.Elinize sağlık.Çok yararlı bir yazı olmuş.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İkiside Android 13 ve MIUI 14 ile çıktı

Poco cihazlar 2 büyük android güncellemesi ve 2/3 MIUI güncellemesi desteği ile geliyor bu yüzden İkisininde sonraki iki yıl boyunca android 15 ve MIUI 16 alma ihtimali yüksek belki pro varyasyonu fazladan bi güncelleme daha alır.

Sizlere iki sorum olcak;
Soru 1:
sizce daha fazla güncelleme almaları mümkünmü? Android 16 MIUI 17 gibi.

Soru 2:
Redmi Note serisi cihazlar Poco F serisi cihazlardan daha fazla güncelleme alıyor diye duydum bunun doğruluğu nedir?
POCO F5 Pro 3 Android Güncellemesi alacak.4 MIUI Güncellemesi alacak.Burhan hocamın dediği gibi Xiaomi kaynak kodlarını paylaşdığı zaman custom romlar build edilir hemen.Custom AOSP romlarla Android 19'a kadar yada Android 20 ye kadar güncelleme alır

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Poco serisi Xiaomi özel olarak lansmanda belirtmediyse , 2 Android 3 Miui güncellemesi alıyor. Sadece Mi 11 sonrası amiral gemileri 3 e 4 alıyor

Üst Alt