Sohbet Sizce bootloader kilidini acmali miyim?

WestSemih123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
WestSemih123
Cihazım
Redmi
Konular
24
Telefona custom rom atmak istiyorum.Telefonun garantisinin bitmesine 2 ay kaldi.Ama telefonu modlamak istiyorum.Bootloader kilidini acmam gerekiyor sanirim. Ama telefona zarar gelmesinden korkuyorum.Sizce ne yapmalıyım?

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
İki yıl iyi sabretmişsiniz, bravo. 👏👏👏

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
IMEI süresi dolmuş olsa dahi bypass ile bes saniyede boot kilidi açılır bu işlem sonrası cihaza yüklü MIUI sürümüne göre system has been destroyer yazabilir ama sıkıntı yapmayın.
Bu uyarıyı verirse cihazı ses kısmaya basılı tutarak fastboot moduna alıp mi flash tool ile clean all seçeneğini işaretleyi şekilde stock rom kurunca sorunsuz çalışır bu işlem her MTK cihaz için geçerlidir.
Mi flash tool yerine sp flash toolda kullanılabilir ancak onun kullanmak karmaşık gelebilir

Canny1913

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Canny
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
IMEI süresi dolmuş olsa dahi bypass ile bes saniyede boot kilidi açılır bu işlem sonrası cihaza yüklü MIUI sürümüne göre system has been destroyer yazabilir ama sıkıntı yapmayın.
Bu uyarıyı verirse cihazı ses kısmaya basılı tutarak fastboot moduna alıp mi flash tool ile clean all seçeneğini işaretleyi şekilde stock rom kurunca sorunsuz çalışır bu işlem her MTK cihaz için geçerlidir.
Mi flash tool yerine sp flash toolda kullanılabilir ancak onun kullanmak karmaşık gelebilir
System has been destroyed hatasını alanı hiç görmedim. Sadece dm-verity hatası alanları gördüm.

Zaten mtkclient ile kilidi açmak en iyisi çünkü telefonu sıfırlamıyor.

WestSemih123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
WestSemih123
Cihazım
Redmi
Konular
24
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazin icerisindeki imei orjinal imei.Bi sıkıntı olurmu.Bir de bootloader kilidini acinca guncelleme alamayacakmiyim ya da hicbir sekilde almamin yolu yokmu

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Cihazin icerisindeki imei orjinal imei.Bi sıkıntı olurmu.Bir de bootloader kilidini acinca guncelleme alamayacakmiyim ya da hicbir sekilde almamin yolu yokmu
İmei orjinal ise sıkıntı yaşamazsınız. Bootloader kilidi açıksa güncelleme gelir yükleyebilirsiniz yükleyemediğiniz durumda ise zaten twrp ile güncellemeyi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Zaten custom rom yüklemek istiyormuşsunuz bu işlerle haşır neşir olacaksınız.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Bana şahsi fikrimi sorar isen aç derim hocam, açılması daha güvenli oluyor diye düşünüyorum sonuçta birçok kurtarma işleminde felan da yararı oluyor diyorlar.

Üst Alt