Diğer Sizce 5G gelince sınırsız internet içeren tarifeler, paketler gelir'mi?

Önümüzdeki yılın ortalarına kadar 5G (belki ülkemizde 5.5G diye geçer) malumunuz ülkemize giriş yapacak. Vodafone İngiltere'de sınırsız internet paketi içeren tarifeler, paketler hazırlamış sizce Türkiye'de de sınırsız internet paketi olan tarife veren operatör olurmu?

(Dip not: Eskiden 2013-2014 yılların'da Pttcell sınırsız internet veriyordu...)

chnyldz03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Cihazım
mi 9t
Konular
7
5g gelir kotalar 3gb 4gb falan rezillik ya bu ülke

KaRmalok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Samsung s8 plus
Konular
1
O bikere hayal ama gb lar fazlalaşır turkiyede kota olmak zorunda gelişmekte olan bi ülke gelişmiş ülke değil abd de adam 100mbs hıza verdiği aylık para 45 dolar gerisini sen düşün

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Türkcell bazı bölgelerde test amaçlı 5G sunumuna başlamış galiba zaten. Kotanın kalkacağını pek sanmıyorum, biraz kotayı arttırırlar birazda fiyatları tamam olur. Yurt dışında rekabet çok olduğu için fiyatlar uygun kotalar yüksek fakat Türkiyede sanki bütün firmalar ortak gibi hareket edip hep birlikte kullanıcıya yükleniyor.

O bikere hayal ama gb lar fazlalaşır turkiyede kota olmak zorunda gelişmekte olan bi ülke gelişmiş ülke değil abd de adam 100mbs hıza verdiği aylık para 45 dolar gerisini sen düşün
Hocam geçen bir haber gördüm Amerikada da çok fazla sıkıntı varmış nternet konusunda. Bol kotalı, yüksek hızlı tarifeleri satıyorlarmış müşterilere fakat sorun şuki alt yapı o kadar berbatmışki çoğu müşteri aldığı paketin 1/4 hızını ancak kullana biliyormuş. Büyük şehirlerde merkezi bölgeler uzay çağıyışmış internette ama biraz kenar semtler ve bölgeler Türkiyeden beter durumdaymış. Bir çok bölgede halk toplu halde şirketlere dava açıyormuş ama bir sonuç alamıyorlarmış.
Tabi bu haber nekasar objektifti, ne kadar doğruydu/yanlıştı arkasını araştırmadım.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
İnterneti çok net bir şekilde tehdit olarak gören bir zihniyet varken Ankara'da, bize yansıyan en fazla fatura olur.. Yani 5g ile bilmem kaç Mbps hız ile download yapalım, fiyatları düşününce pek cezbedici bir yanı olmayacak..

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
5g gelir paketler 15-20gb olur ancak kime neye yetecek ki bir kaç günde biter.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Üst Alt