Yardım Site Duayenleri Bu Konuya El Atsın Lütfen

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Arkadaşlar telefonumda Ayarlar / Ek Ayarlar / Bölge kısmında ülke olarak Çin seçili. Ne yaptı isem bunu Türkiye olarak değiştiremedim. Türkiye yapıyorum. Telefonu kapatıp açtığımda tekrardan Çin olarak değişmiş oluyor. Bu sorunla karşılaşan, sorunun çözümünü bilen arkadaş varsa sevinirim.

Not : dün telefonu miui 9 a güncelledim . (Güncelleme paketini elle indirip telefona indirip güncelleme yöneticisi ile kurdum) . Ancak bu sorunu aşabilmiş değilim. Telefonun bölgesini ne yaparsam yapayım değiştiremiyorum. Değiştirdikten sonra telefon kapatıp açınca tekrardan lanet olası (özür dilerim) Çin ! oluyor...

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10
Miui sürümünüzü tam olarak yazar mısınız ? Fake rom alametleri bunlar.

Oyla:

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Miui sürümünüzü tam olarak yazar mısınız ? Fake rom alametleri bunlar.

Dün güncelleme yaptm kralcibildak hocam. şuanda Android Sürüm : 7.0 NRD90M , MIUI Sürüm : MIUI Global 9.1 | Kararlı 9.1.1.0(NAGMIEI), Cihazım Xioami Mi 5S

Cihazı 2 hafta önce hepsiburada dan aldım. Sitede bölge ayarını değiştiremeyen baya bir kullanıcıya da denk geldim açıkcası

Oyla:

Musti34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Galaxy s6
Konular
4
Hazır konu bulmuşken bende sorunumu yazayım cihazım note 4 global malum kış saati uygulamasına geçtiği için bölgeyi rusya yapmama rağmen saat otomatik olarak 1 saat ileri atıyor sizce bir çözümü varmı? galaxy s4 cihazımda böyle olmuyordu şimdiden teşekkürler

Oyla:

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Hazır konu bulmuşken bende sorunumu yazayım cihazım note 4 global malum kış saati uygulamasına geçtiği için bölgeyi rusya yapmama rağmen saat otomatik olarak 1 saat ileri atıyor sizce bir çözümü varmı? galaxy s4 cihazımda böyle olmuyordu şimdiden teşekkürler
Ayarlar - Ek ayarlar - Tarih ve saat - otomatik tarih ve saat (kapalı)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Musti34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Galaxy s6
Konular
4
Ayarlar - Ek ayarlar - Tarih ve saat - otomatik tarih ve saat (kapalı)

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Benim bulduğum çözümde bu zaten ama mesela bi uygulama içinde yapılan bi paylaşım atıyorum 10dk önceyse 1saat önce gibi gösteriyor tek sıkıntı bu

Oyla:

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Benim bulduğum çözümde bu zaten ama mesela bi uygulama içinde yapılan bi paylaşım atıyorum 10dk önceyse 1saat önce gibi gösteriyor tek sıkıntı bu
O sıkıntı herkeste mevcut hocam. Uygulamalar normal Türkiye saati anormal..

Oyla:

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10

Otomatik saat dilimini kapatıp, saat diliminizi Arabistan Gmt +3 yapın düzelecektir. Malum artık Türkiye saat dilimi değil, Arap saat dilimi kullanıyoruz.

Dün güncelleme yaptm kralcibildak hocam. şuanda Android Sürüm : 7.0 NRD90M , MIUI Sürüm : MIUI Global 9.1 | Kararlı 9.1.1.0(NAGMIEI), Cihazım Xioami Mi 5S

Cihazı 2 hafta önce hepsiburada dan aldım. Sitede bölge ayarını değiştiremeyen baya bir kullanıcıya da denk geldim açıkcası

Hocam cihazınız hayırlı olsun. Hepsiburada'dan alınan cihazlarda genelde fake rom oluyor. Kendi başıma da geldi ordan biliyorum. Fakat sizin sürüm numaranız normal görünüyor. Yine de Cihazın BL kilidini açıp Xiaomi'nin sitesinden indirilen Fastboot Rom ile temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Oyla:
Üst Alt