Soru Sistem uygulamalarını kaldırıyor musunuz?

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi adb ile bazı gereksiz sistem uygulamaları kaldırılabiliyor. Fakat bunlar kaldırılsa bile ram kullanımı azalmıyor ve herhangi bir akıcılık olmuyor gibi geldi bana. Sizin bu konuda düşünceleriniz neler, sistem uygulamalarını kaldırıyor musunuz?

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi adb ile bazı gereksiz sistem uygulamaları kaldırılabiliyor. Fakat bunlar kaldırılsa bile ram kullanımı azalmıyor ve herhangi bir akıcılık olmuyor gibi geldi bana. Sizin bu konuda düşünceleriniz neler, sistem uygulamalarını kaldırıyor musunuz?
Ben sadece paket yükleyiciyi kaldırıyorum diğerlerini kaldırınca pek etkisi görülmüyor sizin dediğiniz gibi birde bazı uygulamaları kaldırırsanız cihaz brick olur

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Ben sadece paket yükleyiciyi kaldırıyorum diğerlerini kaldırınca pek etkisi görülmüyor sizin dediğiniz gibi birde bazı uygulamaları kaldırırsanız cihaz brick olur
Haklısınız. Xiaominin sürekli arka planda çalışan reklam servislerini kaldırmak veya devre dışı bırakmak bile fayda sağlamıyor. Bana çok garip geldi bu durum.

Ben global rom kullanıyorum. Siz hangi romu kullanıyorsunuz?

ysfaslynch

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Aslan
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Teknisyen
Konular
14
Haklısınız. Xiaominin sürekli arka planda çalışan reklam servislerini kaldırmak veya devre dışı bırakmak bile fayda sağlamıyor. Bana çok garip geldi bu durum.
Google, Google Chrome, Gmail, Diğer Google uygulamaları ve gömülü servisleri kaldırmadığınız sürece fark olmuyor belki kaldırmışsınızdır ama başkasının işine yarayabilir diye yazayım dedim. Root var ise ADB PC falan uğraşmaya gerek olmadan Lucky Patcher ile tek tıkla istediğiniz uygulama servis ne var ise kökten silebilirsiniz. Adb ile silinmeyen Xiaomi stock kamera uygulamasını bile sildim Lucky Patcher ile..

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Google, Google Chrome, Gmail, Diğer Google uygulamaları ve gömülü servisleri kaldırmadığınız sürece fark olmuyor belki kaldırmışsınızdır ama başkasının işine yarayabilir diye yazayım dedim. Root var ise ADB PC falan uğraşmaya gerek olmadan Lucky Patcher ile tek tıkla istediğiniz uygulama servis ne var ise kökten silebilirsiniz. Adb ile silinmeyen Xiaomi stock kamera uygulamasını bile sildim Lucky Patcher ile..
ben root atıp sistem uygulamaları kaldırma uygulamasını denemiştim o silemiyordu MIUI 12 global romdaki uygulamaları. Sizin söylediğiniz uygulama tamamen silebiliyor mu?

ysfaslynch

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Aslan
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Teknisyen
Konular
14
ben root atıp sistem uygulamaları kaldırma uygulamasını denemiştim o silemiyordu MIUI 12 global romdaki uygulamaları. Sizin söylediğiniz uygulama tamamen silebiliyor mu?
Evet, Magisk ten Lucky Patchere yetki verdikten sonra Xiaomi, Google ne varsa istediğinizi silebilirsin, istediğinizi sistem uygulamasına dönüştürebilir, istediğinizi dondurabilir ve daha bir çok şey yapabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun yüklemenize izin vermediği bir APK dosyasını tek tık ile yükleyebirsiniz uyumsuz dahi olsa mesela en üst sürüm stock kamera vs. Açılmasa da yükler.. Ayrıca Sistem uygulamalarını silerken dikkat etmelisin neyi sildiğine ve ne olabileceğine dikkat etmek gerekir, sorumluluk size ait.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91

Ben global rom kullanıyorum. Siz hangi romu kullanıyorsunuz?
Port eu rom

Mackies

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baver
Cihazım
Mi 11 Lite 5GNE
Meslek
GNU/Linux/Web
Konular
6
Bunları kaldırıyorum hocam Ram kullanımı %60/65'den %45/50 ye düşüyor

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    32,4 KB · Görüntüleme: 59

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Bunları kaldırıyorum hocam Ram kullanımı %60/65'den %45/50 ye düşüyor

Ayrıca hocam cihazı bul ve sistem güncellemesi kaldırılması bende bootlopa sebep oluyordu. Sizde olmadı mı?

Üst Alt