Yardım Sinir bozucu rehber problemi

cemyag

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
5
Merhaba, yeni aldığım Redmi Note 8 Pro'ya önceki telefonumdan geçiş yaparken nasıl olduysa rehberdeki tüm kişiler 3'er adet listelendi. Tekrarlanan kişileri silme ya da birleştirme amacıla uygulama kullandım durum aynı, rehberi komple sileyim eski telefondan atarım dedim asıl saçmalıkta burada başlıyor zaten rehberi komple silemiyorsunuz!

Ne yapayım şimdi bir rehberi silme uğruna telefona formatmı atayım anlayamadım, diğer türlü 1000'e yakın kişiyi tek tek manuel silmem gerekecek. Önceki telefonum Samsung S7 Edge idi şimdi yerden yere vurabilir bazı arkadaşlar ama şu an bu modele geçtiğim için pişman oldum diyebilirim..

Slaps

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
14
Merhaba, yeni aldığım Redmi Note 8 Pro'ya önceki telefonumdan geçiş yaparken nasıl olduysa rehberdeki tüm kişiler 3'er adet listelendi. Tekrarlanan kişileri silme ya da birleştirme amacıla uygulama kullandım durum aynı, rehberi komple sileyim eski telefondan atarım dedim asıl saçmalıkta burada başlıyor zaten rehberi komple silemiyorsunuz!

Ne yapayım şimdi bir rehberi silme uğruna telefona formatmı atayım anlayamadım, diğer türlü 1000'e yakın kişiyi tek tek manuel silmem gerekecek. Önceki telefonum Samsung S7 Edge idi şimdi yerden yere vurabilir bazı arkadaşlar ama şu an bu modele geçtiğim için pişman oldum diyebilirim..

Güzel kardeşim S7 Edge whatsaap ve diğer numara ile çalışan servisleri 2 - 3 defa kendi içinde kopyalar. Bu eski telefonundan kaynaklı bir durum. Yedek Olarak aldıysan eski telefonunda neyse note 8 pro'da da o olur

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39

Rehber hangi yerde tutuluyor, Sim kartta mı, google hesabınızda mı? Mi Cloud içinde mi?

Oyla:

cemyag

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel kardeşim S7 Edge whatsaap ve diğer numara ile çalışan servisleri 2 - 3 defa kendi içinde kopyalar. Bu eski telefonundan kaynaklı bir durum. Yedek Olarak aldıysan eski telefonunda neyse note 8 pro'da da o olur

Sim kartımı bir kez bile takmadım henüz haliyle wp tarzı bir uygulamanın buna sebep olduğunu düşünmüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rehber hangi yerde tutuluyor, Sim kartta mı, google hesabınızda mı? Mi Cloud içinde mi?
Bir önceki yorumda belirttiğim gibi sim kartı henüz takmadığım için sim henüz takılmadı, orada değil. Mi cloud uygulamasıda telefonumda yüklü değil, google contacts hesabımda da kişi yok. Rehber transferini Google Play üzerinden indirdiğim bir uygulama ile yapmıştım, şu an rehberin nerede tutulduğu ile ilgili en ufak bir fikrim yok.

Oyla:

Ahmet kumru

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Resmi Note 9s
Konular
22
Kişiler>sağ üste 3 nokta>ayarlar>Görüntülenecek Kişiler yada Kişi Listelerini düzenle
bu kısımda hangileri aktif

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Bir önceki yorumda belirttiğim gibi sim kartı henüz takmadığım için sim henüz takılmadı, orada değil. Mi cloud uygulamasıda telefonumda yüklü değil, google contacts hesabımda da kişi yok. Rehber transferini Google Play üzerinden indirdiğim bir uygulama ile yapmıştım, şu an rehberin nerede tutulduğu ile ilgili en ufak bir fikrim yok.
Anlaşılan o ki, google play üzerinden indiridiğiniz uygulama rehber, whatspapp ne varsa hepsinin kişilerini almış ve sizin yeni telefonuna onları atmışsınız.
En iyisi siz o uygulama ile aldıklarınızı google hesabınıza web den giriş yapın ve oradaki kişilere yükleyin.
Ardından da telefonunuza o e-postayı tanıtın , oradaki tüm kişiler telefonunuza otomatik olarak gelir.
Tabi bilgisayarda aktarmadan önce web e girerek o kişiler üzerinde temizlik yaptıktan sonra.

Oyla:

aknozsoy57

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın Özsoy
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
IT Dİzayn Etiket
Konular
15
Hocalarım note 8 proda sevilmeyen rehber ve telefon uygulaması yerine mi rehber ve telefon uygulaması olarak kullanılabiliyordu onu bulursanız daha iyi olur.

Oyla:

hoperose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
redmi note6 pro
Konular
3
merhabalar. Aşağıda linkini verdiğim uygulama ile aynı numaraların fazla olanlarını temizleyebilirsiniz.

Oyla:

cemyag

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anlaşılan o ki, google play üzerinden indiridiğiniz uygulama rehber, whatspapp ne varsa hepsinin kişilerini almış ve sizin yeni telefonuna onları atmışsınız.
En iyisi siz o uygulama ile aldıklarınızı google hesabınıza web den giriş yapın ve oradaki kişilere yükleyin.
Ardından da telefonunuza o e-postayı tanıtın , oradaki tüm kişiler telefonunuza otomatik olarak gelir.
Tabi bilgisayarda aktarmadan önce web e girerek o kişiler üzerinde temizlik yaptıktan sonra.
Deneyeceğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhabalar. Aşağıda linkini verdiğim uygulama ile aynı numaraların fazla olanlarını temizleyebilirsiniz.

Bunuda denemek istedim ancak şöyle bir uyarı veriyor;

Ekli dosyalar

• 12332.jpg
    12332.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 91
Oyla:

omer42u

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0

Arkadaşlar merhaba bugün aldım bende telefonu benide uğraştırda ama çözümünü buldum. Menudeki Google klasöründe Kişiler var googlenin rehber uygulaması oraya girin. Sağ üstteki ikona tıklayın, telefondaki kayıtlı kişiler, simdeki kişiler, yada senranizasyonla gelen kişiler seçibiliyorsunuz, yada hepsini seçebiliryorsunuz. Ben telefondaki kişieri seçip toplu bir şekilde sildim, sadece google hesabımdan gelenler kaldı. Sorunumu çözdüm yanı.

Oyla:
Üst Alt