Yardım Sim Kart Kapatıp - Açma Özelliği

projeon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
proje
Cihazım
Xiaomi Redmi 10
Konular
3
Merhaba, Xiaomi Red mi 10 pro aldım ama sorunu çözemezsen iade etmek zorunda kalacağım. Şöyle bir derdim var. Kimi zaman sim kartı kapatıp telefonu sadece interneti için kullanmak istiyorum. İphone da bu mümkündü. Ana ekrana sim kart şifresi için alan geldiğinde iptal ediyordum ve cihazı sadece wireless internet ile tablet gibi kullanabiliyordum.

Bunu Xiaomi de yapmak mümkün mü? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Yanlış anlamış da olabilirim ama yapmak istediğiniz hattınız kapalıyken telefonu kullanmaksa, uçak moduna alın ve wifi bağlanın.

projeon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
proje
Cihazım
Xiaomi Redmi 10
Konular
3
Yanlış anlamış da olabilirim ama yapmak istediğiniz hattınız kapalıyken telefonu kullanmaksa, uçak moduna alın ve wifi bağlanın.
Merhaba, bunu yaptım. Uçak moduna alıp wifi bağlandım. Sonra kendimi başka telefondan aradım. Arama geliyor. Sim kart çalışıyor sanırım.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Doğru anladıysam bu isteğinizi eğer Turkcell kullanıyorsanız upCall uygulaması ile yapabilirsiniz. Arayanlara ulaşılamadığını söyler, size msj gelir ama siz internet kullanımına devam edersiniz..

projeon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
proje
Cihazım
Xiaomi Redmi 10
Konular
3
Teşekkür ederim. Fakat ben mesaj da gelmesini istemiyorum. Sim kartın kullanılamamasını istiyorum. Sim kart kapalı olsun sadece wifi kullanayım istiyorum. Dün teknik servisi de aradım, çözüm yok. Bu nedenle iade edeceğim sanırım.
Doğru anladıysam bu isteğinizi eğer Turkcell kullanıyorsanız upCall uygulaması ile yapabilirsiniz. Arayanlara ulaşılamadığını söyler, size msj gelir ama siz internet kullanımına devam edersiniz..

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bu şekilde kapatılabilir..

Ekli dosyalar

• IMG_20220316_105101.jpg
    IMG_20220316_105101.jpg
    391 KB · Görüntüleme: 13

projeon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
proje
Cihazım
Xiaomi Redmi 10
Konular
3
Bu şekilde kapatılabilir..
Teşekkür ederim. Bu uygulama sim kartı kapamıyorsa istediğim tam olarak bu değil. Amacım çağrı ya da sms almamaktan ziyade telefonun sim kartını görmemesi ve kullanmaması. Sebebini de şöyle açıklayayım. Ufak bir bebeğim var ve akşam belli bir saatten sonra sinyal gelmesini istemiyorum, radyasyondan az da olsa korunma çabası. İphone da bunu yapabiliyordum.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Teşekkür ederim. Bu uygulama sim kartı kapamıyorsa istediğim tam olarak bu değil. Amacım çağrı ya da sms almamaktan ziyade telefonun sim kartını görmemesi ve kullanmaması. Sebebini de şöyle açıklayayım. Ufak bir bebeğim var ve akşam belli bir saatten sonra sinyal gelmesini istemiyorum, radyasyondan az da olsa korunma çabası. İphone da bunu yapabiliyordum.
Mobil veri kullanabilecek ve radyasyon yaymayacak buda iyi tabiki. Yakında 5G ninde hayata geçeceğini düşünürsek :) Marka farketmez Sorununuzun çözümü için telefonu iş yerinde bırakmayı deneyebilirsiniz..

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
sım kartsız kullanma yok ne yazıkki cihaza taktıysanız
iphone gibi o özellik yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şunu deneyebilirsiniz.

cihaz açıkken sim kartı çıkartıp tekrar takın
şifre istediği zaman . şifreyi girmeden devam edebiliyorsanız kullanabilirsiniz.
ama ben şifresiz kullandığım için bunu denemedim.

projeon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
proje
Cihazım
Xiaomi Redmi 10
Konular
3
sım kartsız kullanma yok ne yazıkki cihaza taktıysanız
iphone gibi o özellik yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şunu deneyebilirsiniz.

cihaz açıkken sim kartı çıkartıp tekrar takın
şifre istediği zaman . şifreyi girmeden devam edebiliyorsanız kullanabilirsiniz.
ama ben şifresiz kullandığım için bunu denemedim.
Merhaba, benim de aradığım tam olarak bu. diğer telefonda öyle yapıyorum, bunda da öyle yapmak için sim karta pin kodu girdim. açtım kapadım, pin kodunu girmeden hiçbir yere girmiyor.
Anladığım kadarıyla böyle bir özellik yok ve neyse ki 14 gün dolmadan fark ettim, iade edeceğim. teşekkür ederim.

Üst Alt