Yardım Sim Kart Etinleştirilemiyor ve Şebeke sorunu

berkay7171

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T
Konular
9
Merhaba. Uzun süredir telefonu kullanıyorum ve 2 ay önce hattımı değiştirdim. Hattımı değiştirdiğim, sürekli sim kart etkinleştirilemedi hatası alıyorum ve ne yaptıysam düzeltemedim. Az önce de ekrana yine etkinleştirilemedi hatası geldi ve şebeke komple gitti. Şuan ne internete bağlanabiliyorum ne de arama yapabiliyorum ama hat çekiyor gözüküyor. Ne yapmam lazım?

yasirsamed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasir Samed
Cihazım
Xiaomi Mi 9t
Konular
3
Sim etkinleştirme için hattın yurt dışına SMS atma ve yurt dışından SMS alma özelliği aktif edilmeli. Müşteri hizmetlerini bir arayın. Türk Telekomda yaygın bir sorun. Türkcell de ise eğer ki akıllı fatura özelliği açıksa yurt dışı SMS gönderme ve alma özelliği kapalı oluyor. Her halükarda müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekir

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

berkay7171

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T
Konular
9
Sim etkinleştirme için hattın yurt dışına SMS atma ve yurt dışından SMS alma özelliği aktif edilmeli. Müşteri hizmetlerini bir arayın. Türk Telekomda yaygın bir sorun. Türkcell de ise eğer ki akıllı fatura özelliği açıksa yurt dışı SMS gönderme ve alma özelliği kapalı oluyor. Her halükarda müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekir

Hattım Turkcell. Türk Telekom kullanırken böyle sorunum yoktu. Bu zamana kadar hiçbir problem yokken birden şebekeyi kesmesi çok saçma. Cihazım İmeili, acaba başka telefona mı girildi bende ki imei? Yarın yurt dışı SMS için müşteri hizmetlerini arayım.

Oyla:

yasirsamed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasir Samed
Cihazım
Xiaomi Mi 9t
Konular
3
Siz yine de bir arayın. Aniden yapması evet garip, operator kaynaklı değil mi acaba? Diye sormama sebep oldu ama denemesi en kolay ilk yöntem bu. Benim hattım da türkcell, bende şebeke geliyor sim etkinleştiriliyor ama cihazı bul etkileşmiyor hala. Onu ne türkcell ne ben çözemedim mesela

Oyla:

berkay7171

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T
Konular
9
Siz yine de bir arayın. Aniden yapması evet garip, operator kaynaklı değil mi acaba? Diye sormama sebep oldu ama denemesi en kolay ilk yöntem bu. Benim hattım da türkcell, bende şebeke geliyor sim etkinleştiriliyor ama cihazı bul etkileşmiyor hala. Onu ne türkcell ne ben çözemedim mesela

Xiaomi'den gelen mesajlar yurt dışı sayılmıyor mu? Yurt dışı SMS alım ve gönderim kapalıysa mesaj gelmez değil mi?

Oyla:

yasirsamed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasir Samed
Cihazım
Xiaomi Mi 9t
Konular
3
Xiaomi'den gelen mesajlar yurt dışı sayılmıyor mu? Yurt dışı SMS alım ve gönderim kapalıysa mesaj gelmez değil mi?
Aynen öyle. Çin üzerinden geldiği için yurt dışı SMS. Kapalı olursa sim etkinleştirme mesajı gelmiyor

Oyla:

berkay7171

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T
Konular
9
Aynen öyle. Çin üzerinden geldiği için yurt dışı SMS. Kapalı olursa sim etkinleştirme mesajı gelmiyor

Doğrulama kodları sayılıyor mu pek bunlara? Çünkü doğrula kodu mesajları geliyor.

Oyla:

yasirsamed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasir Samed
Cihazım
Xiaomi Mi 9t
Konular
3
Onu hiç bilmiyorum. O mesajlar hangi ülke kaynaklı, bilgim yok maalesef

Oyla:

berkay7171

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T
Konular
9
Üsttekini aktif etsem olur mu acaba
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Turk telekomda bende sorun yaşamamıştım ardından turkcelle geçince bu sorun oldu. Müşteri hizmetlerini aradım sms için ayar yaptılar sorun yok dediler ancak düzelmedi. Yukarıda yazıldığı gibi akıllı faturadan olabilir dedim iptal ettim yine düzelmedi. Yurtdışına sms atılıyor, sms geliyor ancak sanırım xiaomi farklı bir sistemle dönüşü alıp işliyor ve bu turkcell de işlemiyor. Cihazı bul ardından atılan sms e dönüş gelmiyor ancak i.mi.com sitesinden gelen mesaj telefona ulaşıyor. Sim 2 yi de denedim olmadı. Yani ya turkcell problemi ya da numar değişmeden sim kart değiştiği için oluşan bir sorun aynı bankalarda yaşanan gibi.

Farklı hesap oluşturup tel noyu bağladım yine olmadı bu da sorunu turkcell e yönlendiriyor gibi. Toplamda 25 sms hakkı harcadı ve olmadı bende bildirimleri kapattım.

Oyla:
Üst Alt