Sohbet Sigarayı Bırakma ( Kesin Çözüm )

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Sigara konusunda tek bir gerçek var. İşin sağlığı, parası v.s. bir tarafa. Bağımlılık kısmını da anlıyorum.
Ama kabul etmediğim tek gerçek şey, İnsan pis koklamamalı. Bunu kendine yakıştırmamalı.
Toplum içine çıkan bir insan neden pis kokar ki. Bunu kendine nasıl yakıştırır. Hele bir de çocukları olan bir insan. Babaları pis kokuyor. iğrenç.

O nedenle pis kokmayın.
Sigaranın her türlü zararı işte hocam..
Hiç bir kadın / erkek, kül tablası öpmek istemez..

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
76 doğumluyum (yaşımı yazmayı sevmiyorum) yaklaşık 7-8 sene oldu bırakalı ve orta 3 den beri içerim benim yöntemimde sana benziyor hemen hemen herşey aynı tek fark benim champix (umarım doğru yazdım) burada Mevla'm oluyor
Zaman zaman bırakma teşebbüsü yaşadım ilaç desteği almadan kimi 3 ay kimi daha kısa sürdü hatta bir keresinde neredeyse bir seneye yakın içmedim hah tamam daha içmem diyordum patladim
Peki nasıl bu illet ten hiç tadını bile hatırlamayacak şekilde kurtuldum yöntem sizinki ile aynı
Yaklaşık olarak Ramazan ayına bir ay falan kalmış bende istiyorum bırakmayı ve birgün şöyle dua ettim Allah'ım ben bu mereti Ramazan 1 dedimi bırakacağım sana söz vermek istiyorum ama unutma ki Mevla'm bütün iş sende bitiyor sen yardım etmez sen ben kendime yine zulm edenlerden olurum beni hazırla bana yardım et (sen ne güzel bir dost ne güzel bir yardımcısın) lafını yerine getir bunu senden canı gönülden istiyorum
Uzatmayalım bu dualar sürdü gitti ve Ramazan 1 geldi çattı iftarı yaptık ve bizim kulübün lokaline geçtik her taraftan üstüme saldırıyorlar sigara yakan duman üfleyen peki ne oldu o Mevla ki sözünü tuttu ve bana yardım etti ben şimdi tadını bile hatırlamıyorum
Bence önemli olan gün belirleyin ve sözünüz den dönmeyin samimi iseniz gerisini dostunuz hallediyor
Selametle kalın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sigara konusunda tek bir gerçek var. İşin sağlığı, parası v.s. bir tarafa. Bağımlılık kısmını da anlıyorum.
Ama kabul etmediğim tek gerçek şey, İnsan pis koklamamalı. Bunu kendine yakıştırmamalı.
Toplum içine çıkan bir insan neden pis kokar ki. Bunu kendine nasıl yakıştırır. Hele bir de çocukları olan bir insan. Babaları pis kokuyor. iğrenç.

O nedenle pis kokmayın.

Bunu kendine nasıl yakıştırır. Hele bir de çocukları olan bir insan. Babaları( ve anneleri)pis kokuyor. iğrenç.

O nedenle pis kokmayın.

Bence şimdi oldu hocam karşı cins masum mu sayıları bizden daha çok ise düz mantıkla bakarsak onlardan daha çok sigara içen var onlarda pis kokmasın
Selametle

Son düzenleme:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Sigara kullanımı 10 yılda bir adet sağlam diş kaybına yol açıyor arkadaşlar.

Erdem388

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Ben bu ilacı çok araştırdım 1 hafta boyunca champix adındaki ilacın kullanıcı yorumlarını okudum.( halam bu ilaç ile 7. Yılını devirdi bıraktı sıgarayı) İnandım kendimde bırakmak istedim çünkü bende piskolojik olarak üzerimde çok etkisi var sıgaranın ruh halime kadar yansıyor. Hemen müsait bir günde doktora gittim oradan da aogara bırakma polinikliğine birde ne göreyim(Edirne) hastanelerimizde tam 9 aydır ilaç gelmiyormuş. Ve polinikliğe girdimde doktorla konuşurken tam 15 kişi aradı ilaçlar geldimi diye. Her neyse bu ilacı istiyorum ve paramın belli bir kısmını ayırıp bu ilacın tam paketini alacağım eczaneden çünkü hayatım çok kötü olmaya başladı piskolojik depresyon yaratıyor bana günde 3 paket olmaya başladı şu 3 aydır kendimi tanıyamıyorum o dereceye getirdi. İnşallah kurtulursunuz. İnşallah paramı ayarlayıp alıp inanarak bende bırakabilirim.

Nymphaea Caerulea

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
5
Ben bu ilacı çok araştırdım 1 hafta boyunca champix adındaki ilacın kullanıcı yorumlarını okudum.( halam bu ilaç ile 7. Yılını devirdi bıraktı sıgarayı) İnandım kendimde bırakmak istedim çünkü bende piskolojik olarak üzerimde çok etkisi var sıgaranın ruh halime kadar yansıyor. Hemen müsait bir günde doktora gittim oradan da aogara bırakma polinikliğine birde ne göreyim(Edirne) hastanelerimizde tam 9 aydır ilaç gelmiyormuş. Ve polinikliğe girdimde doktorla konuşurken tam 15 kişi aradı ilaçlar geldimi diye. Her neyse bu ilacı istiyorum ve paramın belli bir kısmını ayırıp bu ilacın tam paketini alacağım eczaneden çünkü hayatım çok kötü olmaya başladı piskolojik depresyon yaratıyor bana günde 3 paket olmaya başladı şu 3 aydır kendimi tanıyamıyorum o dereceye getirdi. İnşallah kurtulursunuz. İnşallah paramı ayarlayıp alıp inanarak bende bırakabilirim.
Para meselesine takılmayın hocam. Sigaraya verdiğini para ne kadar ? Borç edin harç edin yine alın. Sonuçta daha sonra her ay sigaradan kar edeceğiniz para ile kara gececeksiniz :)

alidenizz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 8
Konular
9
Umarım bırakabilirsiniz. Bende yaklaşık 10 senedir sigara kullanmıştım. 1,5 sene oldu sigarayı bırakalı. Öncelikle sigara sektörünün büyüklüğü nasıl paraların döndüğünü hepimiz biliyoruz. Sigarayı bırakmak kolay olsaydı sigarayı bırakabilmek için geliştirilen sağlık örgütlerini , bu örgütlere harcanan paranın ne kadar fazla olduğunu google amcamıza sorarsak bizleri bilgilendirecektir. Yani demem o ki sigarayı bırakmak zor iştir öncelikle bırakmayı düşünüyorsanız kendinize bunu defalarca söyleyin, söyleyin ki ne kadar zor bir işe koyulduğunuzu , acı çekeceğinizi ama başardığınızda bunun ne kadar keyifli olabileceğini düşünebilirsiniz. Ve ayrıca bol bol soğuk su için :)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Umarım bırakabilirsiniz. Bende yaklaşık 10 senedir sigara kullanmıştım. 1,5 sene oldu sigarayı bırakalı. Öncelikle sigara sektörünün büyüklüğü nasıl paraların döndüğünü hepimiz biliyoruz. Sigarayı bırakmak kolay olsaydı sigarayı bırakabilmek için geliştirilen sağlık örgütlerini , bu örgütlere harcanan paranın ne kadar fazla olduğunu google amcamıza sorarsak bizleri bilgilendirecektir. Yani demem o ki sigarayı bırakmak zor iştir öncelikle bırakmayı düşünüyorsanız kendinize bunu defalarca söyleyin, söyleyin ki ne kadar zor bir işe koyulduğunuzu , acı çekeceğinizi ama başardığınızda bunun ne kadar keyifli olabileceğini düşünebilirsiniz. Ve ayrıca bol bol soğuk su için :)
Zor olduğu aşikar hocam ama ilaçtan ziyade irade meselesi.. Babam 19 yaşında başlamış, yağmurlu bir gün, yağmur damlası sigaraya düşer, sigaranın ateşi babamın elini yakar, o an babam sigara paketini parçalayıp atar.. O gün bırakmış.. 36 yaşında, yıl 1974.. 81 yaşında maşallah hâlâ gülerek anlatır bana o günü

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Zor olduğu aşikar hocam ama ilaçtan ziyade irade meselesi.. Babam 19 yaşında başlamış, yağmurlu bir gün, yağmur damlası sigaraya düşer, sigaranın ateşi babamın elini yakar, o an babam sigara paketini parçalayıp atar.. O gün bırakmış.. 36 yaşında, yıl 1974.. 81 yaşında maşallah hâlâ gülerek anlatır bana o günü
Katılıyorum babanızın bu hareketine bir benzer durumda bende oldu 10 kilo paket taşımada nefes nefese kaldım o anda sigara paketi ve eve gidince kartonla aldığım sigaralar imha oldu tam.14 yıldır sigarasız ve huzurlu bir yasamdayim..Beyin gücünu hiç bir ilaç etkileyemez...

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Katılıyorum babanızın bu hareketine bir benzer durumda bende oldu 10 kilo paket taşımada nefes nefese kaldım o anda sigara paketi ve eve gidince kartonla aldığım sigaralar imha oldu tam.14 yıldır sigarasız ve huzurlu bir yasamdayim..Beyin gücünu hiç bir ilaç etkileyemez...
Allah daim etsin hocam, ne mutlu size.. Darısı başıma dicem ama bırakmak gibi bir niyetim yok Allah bana da akıl fikir versin, ne diyim

Üst Alt