Çözüldü Şifre sorunu

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Mi8 lite telefon geçen ay şifre sorunundan dolayı servise yolladım. Bi ücret karşılığı şifresi sıfırlandı. Benim öğrenmek istediğim telefona tekrar reset veya sıfırlama yaptığımda acaba yine o lanet ne olduğunu bilmediğim şifre ekranına düşecek mi. Yoksa sorunsuz bir şekilde kuruluma geçecek mi. Benim reset öncesi yapmam gereken bir ayar varmı... Tskler...

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Yeni kurulum sonrası şifre sormaması için cihazımı bul'un kapalı olması gerekiyor micloud ayarlarından. Eğer sizin için elzem değil ise; micloud oturumunuzu tamamen bile kapatabilirsiniz. Pek bir avantajı yok, hatta yer yer kabusa dönebiliyor.

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Yeni kurulum sonrası şifre sormaması için cihazımı bul'un kapalı olması gerekiyor micloud ayarlarından. Eğer sizin için elzem değil ise; micloud oturumunuzu tamamen bile kapatabilirsiniz. Pek bir avantajı yok, hatta yer yer kabusa dönebiliyor.
Micloud hesabını tamamen kapatmak derken yanlış değilsem eğer bir daha kullanmamak üzere kapatıyorum doğru mu...

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Micloud hesabını tamamen kapatmak derken yanlış değilsem eğer bir daha kullanmamak üzere kapatıyorum doğru mu...

Oturumunuzu kapattığınızda mi hesabınızla bir işiniz kalmıyor artık hocam. Dilediğiniz zaman tekrar oturum açarak hesabınızı cihaza bağlayablirsiniz. Fakat belli güvenlik önlemlerinden feragat ediyorsunuz bu şekilde. Telefonun yerini tespit etme, çalıntı veya kayıp durumlarında cihazı silmek veya kilitlemek gibi...

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Bu konu ile ilgili son bişey daha soracam. Bootloader kiliti bende açık. Micloud hesabını tamamen kapattığımda bootloader kiliti kapanır mı yoksa açık kalır mı. Teşekkürler.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
MiCloud hesabınızdan çıkış yapmanız bl kilidine bir etki etmez hocam. Geç cevap için kusura bakmayın.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Geliştirici seçeneklerinde oem kilit açma da açık olmalı format öncesi o da google hesabının korumasıdır. Telefon kurulurken karşınıza çıkan şifredir. Oem kilit açma açık olursa o şifre ekranı gelmez. Tabi mi cloud hesabında da çıkış yapmalısınız

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
MiCloud hesabınızdan çıkış yapmanız bl kilidine bir etki etmez hocam. Geç cevap için kusura bakmayın.
İlgi ve alakan için teşekkürler....
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geliştirici seçeneklerinde oem kilit açma da açık olmalı format öncesi o da google hesabının korumasıdır. Telefon kurulurken karşınıza çıkan şifredir. Oem kilit açma açık olursa o şifre ekranı gelmez. Tabi mi cloud hesabında da çıkış yapmalısınız

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler...

Üst Alt