Haber Sharp’ın dikey katlanabilen telefonu görücüye çıktı

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sharp, günümüz akıllı telefon pazarında maalesef tanınan bir marka değil. Ancak, kendi anavatanında oldukça ilgi gören marka her geçen gün çıtayı yükselterek ürettiği telefonlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Sharp’ın 2017 yılında aldığı bir katlanabilir telefon tasarımı ortaya çıkmıştı. Birçok soru işaretini beraberinde getiren bu tasarım sonrasında, beklenmedik bir şekilde Sharp’ın katlanabilir telefonu sergilendi.

Sharp’ın sergilediği katlanabilir telefon 6.18 inç büyüklüğünde 1440×3040 piksel çözünürlük sunan bir AMOLED ekrana sahip. Cihazın 300000 katlanma döngüsüne dayanabildiği, bu sayede çok uzun süre kullanılabileceği belirtiliyor.

Yetkililer prototipin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kullanıcılar ile buluşturulacağını ve telefon sektöründe yeni bir hareketliliğin başlayacağını ifade ediyor. Ekrandan parmak izi okuma günümüzde nasıl standartlaşmaya başladıysa, aynı şekilde katlanabilir telefonlarda standartlaşacak.

Ancak, son kullanıcı tarafından rahatça erişilebilmesi için katlanabilir telefonların yaygınlaşması yani fiyatlarının düşmesi gerekiyor.

Kaynak :

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Düşündüğüm katlanma teknolojisini sharp tanıtmış.Cihazların cepte yeniden ufalaması konusunda güzel bir adım atılmış.

doomtrap

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
3
Gelsin eski tarzda kapaklı telefonlar . Motorola Razr'ın yeni sürümünü bekliyorum. :D

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam, paylaşımınız için teşekkür ederim..
Bu benim beklentimi karşılayamadı..
Açıldıktan sonra 8 inch ve üstü olmayacaksa, kalsın

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
İşte teknoloji budur.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hangi teknoloji

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Hocam teknoloji sayılabilmesi için 8 inç yada üstü olması gerekmez :) 6inc telefonları cebimizde taşıyoruz çalışırken rahat rahat egilemiyoruz bile. Açılınca tablet gibi olan iki elle bile tutması zor olan Samsung ve xiaominin telefonundansa bence bu daha kullanışlı. Ayrıca teknoloji budur derken ülkemize de dikkat çekmek istedim içten içe. Vestel milli telefon diyor işlemcisi herşeyi yabancı menşeli. Adamlar yapmış bence muazzam

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam teknoloji sayılabilmesi için 8 inç yada üstü olması gerekmez :) 6inc telefonları cebimizde taşıyoruz çalışırken rahat rahat egilemiyoruz bile. Açılınca tablet gibi olan iki elle bile tutması zor olan Samsung ve xiaominin telefonundansa bence bu daha kullanışlı. Ayrıca teknoloji budur derken ülkemize de dikkat çekmek istedim içten içe. Vestel milli telefon diyor işlemcisi herşeyi yabancı menşeli. Adamlar yapmış bence muazzam
Hangi teknoloji derken espri yaptıydım....tabi ki 8 inch ve üstü olmalı, en azından benim beklentim bu yönde....teknoljik anlamında daha ne muhteşem modeller göreceğiz...bunlar henüz başlangıç

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hangi teknoloji derken espri yaptıydım....tabi ki 8 inch ve üstü olmalı, en azından benim beklentim bu yönde....teknoljik anlamında daha ne muhteşem modeller göreceğiz...bunlar henüz başlangıç

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Anlayamadım espri yaptığınızı pardon, tabiki nicelerini göreceğiz, babama şunu dediğimi hatırlıyorum kameralı telefon çıkmış baba alirmisin (umudum olmamasına rağmen) cevap da biz onları rüyamızda görürüz olmuştu. Teknoloji şimdi okadar gelişti ve bollasti ki çoğu fotoğraf makinesinde bile olmayan hdr+ modlu gcam yükleyip fotoğraf çekiyorum :)

Üst Alt