Yardım Ses ve Sensörler çalışmıyor.

Redmi6pro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi6pro
Konular
2
Merhaba note 6 pro cihazım önceden de böyle yapmıştı yeniden başlatınca düzelmişti. Daha sonra temiz kurulum yapmıştım. Şuan hiçbir ses gelmiyor. Otomatik parlaklık çalışmıyor. Arama yapmıyor. Mesela video kaydedeceğim kameraya bağlanmıyor diyor. Ses kaydedici denedim 'Ses kaydedici hatası başka bir uygulamanın da kayıt özelliğini kullanıp kullanmadığını kontrol edin' yazıyor.(Muhtemelen mikrofonda çalışmadığı için). Youtube giriyorum ses çıkmadığı için video 0:00 da kalıyor ilerlemiyor. Az önce persist yükledim aynı şekilde devam ediyor. Önceden de bazen (haftada 1) donuyor yeniden başlıyordu. Olmazsa tekrar temiz kurulum yapacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Root atarak çözmüşşunuz daha önce,mi flash ile temiz bir kurulum yapıp,deneyin...

Redmi6pro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi6pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Root atarak çözmüşşunuz daha önce,mi flash ile temiz bir kurulum yapıp,deneyin...

root atarak çözemedim geçici olarak düzeldi bugün tekrar eski haline geldi.
az önce temiz kurulum yaptım aynı şekilde devam ediyor. İşe yaramadı.

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Merhaba note 6 pro cihazım önceden de böyle yapmıştı yeniden başlatınca düzelmişti. Daha sonra temiz kurulum yapmıştım. Şuan hiçbir ses gelmiyor. Otomatik parlaklık çalışmıyor. Arama yapmıyor. Mesela video kaydedeceğim kameraya bağlanmıyor diyor. Ses kaydedici denedim 'Ses kaydedici hatası başka bir uygulamanın da kayıt özelliğini kullanıp kullanmadığını kontrol edin' yazıyor.(Muhtemelen mikrofonda çalışmadığı için). Youtube giriyorum ses çıkmadığı için video 0:00 da kalıyor ilerlemiyor. Az önce persist yükledim aynı şekilde devam ediyor. Önceden de bazen (haftada 1) donuyor yeniden başlıyordu. Olmazsa tekrar temiz kurulum yapacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Önceki sorunun olduğu rom ile bu rom aynı mı hocam? Aynıysa rom değiştirmeyi deneyiniz

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Kararlı 12 global bildiğim kadarıyla daha yayınlanmadı note 6 pro için hangi romu tavsiye edersiniz
Doğrudur hocam note 6 olduğunu unuttum eğer BL kilidiniz açık ise masik romu öneririm gayet akıcı bir romdur. Ya da diğer custom romlara bakabilirsiniz. Eğer ki kurmayı bilmiyorsanız rehber atabilirim.

protecknick9

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
protecknick9
Cihazım
Xiaomi
Konular
26
persist.img tavsiyesinde bulunabilirim. forumda araştırıp yapabilirsiniz. cihaz çin cihazi ise çin stocktan global ise global stocktan çekin persisti

Redmi6pro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi6pro
Konular
2
Doğrudur hocam note 6 olduğunu unuttum eğer BL kilidiniz açık ise masik romu öneririm gayet akıcı bir romdur. Ya da diğer custom romlara bakabilirsiniz. Eğer ki kurmayı bilmiyorsanız rehber atabilirim.
Bl kilidim açık Pixel Experience plus rom var onu kurmayı düşünüyorum. Önceden kurmadım ama kurulum talimatlarıyla yapacağım. Bir şeyi merak ediyorum. Otomatik twrp var sadece twrp yaptığımız zaman geçici oluyor ya twrp açıkken veriyi temizle desem rom kursam sorun olmaz değil mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

persist.img tavsiyesinde bulunabilirim. forumda araştırıp yapabilirsiniz. cihaz çin cihazi ise çin stocktan global ise global stocktan çekin persisti
persist.img yaptım stok images dosyası içinden persist.img yi ADB üzerinden yaptım ama değişiklik olmadı. Forumdan yapmıştım tekrar deneyim belki atladığım yer olmuştur.

Son düzenleme:
Üst Alt