Yardım Ses sorunu

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
58
Arkadaşlar Hint rimu var telefonda konuşurken mecbur hoparlör açmak zorunda kalıyorum başka türlü ses duyulmuyor sebebi ne olur diş fırçası ile hoparlör kısmını temizledim gene fayda etmedi ne yapmamı onerirsiniz

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Yumuşak uçlu diş fırçasının ucunu deliklerin içine girdirmeye çalışın. Ardından ağzınıza dayayıp hızlı bir nefesle içinize çekin. 3-4 defa yapın bu işlemi.

Sakız için ise bir süre çiğneyin. Ardından üstünde kalan tükürükleri temizleyin, hafif katı, hafif esnek durumdayken ahize deliklerine bastırın ve çekin. Sakız çok yapışkan olmasın ama tamamen de yapışkan özelliğini kaybetmesin.

Sakızdan emin olamıyorsanız slime denen yapışkan oyuncaktan alıp onu kullanabilirsiniz sakız gibi.

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
musdi27, hocam sabah içim kalktı bu nedir. "içinize çekin... tükürükler..." 🤮
Kendi kullandığım yöntemi öneriyorum not alınız. 😬
Kırtasiyeden en ucuzundan ve orta sert yelpaze akrilik boya fırçası alınız. 5 tl civarı. Eğer hazırda yoksa birde ekran monitör temizleme sıvısı alıyoruz. Sprey şeklindeki sıvıyı fırçanın uç kısmını hafif nemlendirecek şekilde sıkıyoruz. Sıvı akacak kadar ıslak olmamalı nemlenmesi kâfidir. Ahize kısmını korkusuzca bu fırça ile temizliyoruz. Firca kılları çok ince kolay kolay zarar vermez. Diş fırçasından çok daha güvenli.
Eğer temizlediginiz yerlerden zerreler vs çıktığını görüyorsanız, şarjlı el süpürgesi ile ahize kısmını çekebilirsiniz. Kendi içinize cekmeyin noolur. :(
Bu kullandığımız sıvı ayni zamanda uçucu oldugundan yaklaşık 1 dakikada temizligimiz biter. Elimiz değmişken telefonun şarj, mikrofon, jak, hoparlör deliklerinide aynı şekilde temizliyoruz. Tek dikkat edeceğimiz şey fırça ıslak değil hafif nemli olacak. Fircamızda pahalı kaliteli değil orta sert plastik kıllı fırça olacak.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
musdi27, hocam sabah içim kalktı bu nedir. "içinize çekin... tükürükler..." 🤮
Kendi kullandığım yöntemi öneriyorum not alınız. 😬
Kırtasiyeden en ucuzundan ve orta sert yelpaze akrilik boya fırçası alınız. 5 tl civarı. Eğer hazırda yoksa birde ekran monitör temizleme sıvısı alıyoruz. Sprey şeklindeki sıvıyı fırçanın uç kısmını hafif nemlendirecek şekilde sıkıyoruz. Sıvı akacak kadar ıslak olmamalı nemlenmesi kâfidir. Ahize kısmını korkusuzca bu fırça ile temizliyoruz. Firca kılları çok ince kolay kolay zarar vermez. Diş fırçasından çok daha güvenli.
Eğer temizlediginiz yerlerden zerreler vs çıktığını görüyorsanız, şarjlı el süpürgesi ile ahize kısmını çekebilirsiniz. Kendi içinize cekmeyin noolur. :(
Bu kullandığımız sıvı ayni zamanda uçucu oldugundan yaklaşık 1 dakikada temizligimiz biter. Elimiz değmişken telefonun şarj, mikrofon, jak, hoparlör deliklerinide aynı şekilde temizliyoruz. Tek dikkat edeceğimiz şey fırça ıslak değil hafif nemli olacak. Fircamızda pahalı kaliteli değil orta sert plastik kıllı fırça olacak.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Söylediklerimde herhangi bir iğrençlik olduğunu düşünmüyorum. Ki yok da. Ağzımızın içi tükürük dolu, kendimizden mi iğrenelim? :)

Yöntem için teşekkürler. :)

Üst Alt