Çözüldü Ses Kısma Tuşu Basılı Kaldı

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MiRoom
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 8 Lite
Bootloader Kilidi
Açık
Az önce durduk yerde telefonumun ses kısma tuşu basılı kaldı. Tuşa bastığımda normal tepki veriyor yani "klik" sesini duyabiliyorum ama sürekli ses kısıyor. Telefonu yeniden başlattıktan sonra düzeleceğini düşündüğüm için yeniden başlattım fakat bu sefer de tuş basılı kaldığı için kendi kendine "fastboot" moduna alıyor. Ne yapabilirim?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Az önce durduk yerde telefonumun ses kısma tuşu basılı kaldı. Tuşa bastığımda normal tepki veriyor yani "klik" sesini duyabiliyorum ama sürekli ses kısıyor. Telefonu yeniden başlattıktan sonra düzeleceğini düşündüğüm için yeniden başlattım fakat bu sefer de tuş basılı kaldığı için kendi kendine "fastboot" moduna alıyor. Ne yapabilirim?
Sıvı teması mi oldu?

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Düşme veya basılı tutma sonucunda tuş ezilmiş olabilir. Sıkışmıştır tuş. Dikkatli bir şekilde kımıldatarak düzelir herhalde

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Sıvı teması olmuş ise alkol ile nemlendirilmiş bir bez ile kapalı pozisyonda tuşlar oynatilarak temizlenirse bir kaç dakika bekletilerek çözülebilir. Alkol uçucu olduğu için problem teşkil etmez diye biliyorum.

Oyla:

Demir2121

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
İphone 11pro ma
Meslek
Bilgisayar yazılım
Konular
15
Tuşun altındaki metal mekanizma içine göçmüş olabilir teknik yardım alabilirsiniz.

Oyla:

akın33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akın
Cihazım
mi8
Konular
1
Bende de aynı sorun oldu, araştırdım ve gördüm ki bir süre sonra genelde kendi kendine geçiyor, büyük ihtimalle nemden yada sudan kaynaklı bir sorun. Ama şöyle bir çözüm buldum ben, button mapper uygulamasını indirdim, ses kısma tuşunu devre dışı bıraktım, sorun çmzüldü, bir hafta sonra yeniden aktif hale getirip tuşun düzelip düzelmediğine bakacam, düzelmediyse tamirciye götürecem.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bende de aynı sorun oldu, araştırdım ve gördüm ki bir süre sonra genelde kendi kendine geçiyor, büyük ihtimalle nemden yada sudan kaynaklı bir sorun. Ama şöyle bir çözüm buldum ben, button mapper uygulamasını indirdim, ses kısma tuşunu devre dışı bıraktım, sorun çmzüldü, bir hafta sonra yeniden aktif hale getirip tuşun düzelip düzelmediğine bakacam, düzelmediyse tamirciye götürecem.
Sorun yaşadığınız zaman parmağınızla sertçe tuşa vurun birkaç kez. Uzun bir süre düzgün çalışır tekrar olunca yine yaparsınız bizzat tecrübe ettim :)

Oyla:

sepkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sepkan
Cihazım
note 8 redmi
Konular
0
Sorun yaşadığınız zaman parmağınızla sertçe tuşa vurun birkaç kez. Uzun bir süre düzgün çalışır tekrar olunca yine yaparsınız bizzat tecrübe ettim :)
sağol kanka tuş kırıldı içine göçtü çıkmıyo. düzelttik çok güzel bi şekilde :D :D denemeyin arkadaşlar sakın. bi tamirciye götürün.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
sağol kanka tuş kırıldı içine göçtü çıkmıyo. düzelttik çok güzel bi şekilde :D :D denemeyin arkadaşlar sakın. bi tamirciye götürün.
Ayıptır söylemesi tekme dahi attım bir şey olmadı :D Ayarı tutturmak lazım her tutukluk yaptığında tuşa sertçe tıklıyorum düzeliyor uzun zamandır sorun yok.

Oyla:
Üst Alt