Yardım Sd kart

İDRİS USLU

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İdris
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Konular
15
Pubg tarzı uygulamaları hafıza kartına taşımanızı önermem. Hafıza kartlarının okuma ve yazma hızları telefonunuzun depolama hızlarına göre ciddi anlamda çok daha düşük. Bu nedenle taşınan oyunlarda ve uygulamalarda ciddi bir performans kaybı yaşanır. Xiaomi de bu nedenle zaten üst segment cihazlarına hafıza kartı desteği sunmuyor. Hafıza kartını sadece resim, video, müzik depolamak için kullanın. Hatta yüksek çözünürlüklü videolarınız için bile kullanmayın. Note 5 pro cihazınızda Pubg'yi hafıza kartına taşımanız halinde oyunu oynayamayacak kadar büyük bir performans kaybı yaşarsınız.
Hocam cihazim icin baska ne yapabilirim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam ne amacla olursa olsun yeterki cihazimi guzel ve kullanisli goreyimdrunk~~

Hocam elbette ki önerilebilcek onlarca şey var ancak bunların çok büyük çoğunluğu cihazınızı garanti dışı bırakacaktır ve cihazınızı kullanırken farklı sorunlar yaşamanıza neden olabilmektedir. Örneğin Pubg oynadığınızı belirtmişsiniz. Bootloader kilidinizi açıp root yetkisi alarak işlemci hızınız ile oynayarak daha fazla performans, gfxtools benzeri uygulamalarla daha iyi görüntü kalitesi almanız olası ancak bunlar bataryanıza eksi olarak yansır ve cihazınız garanti dışı olur. Ayrıca sistemde kararsızlığa neden olabilir ve çözüm için tecrübeli bir android kullanıcısı olmanız gerekir. Diğer mesajlarınıza bir göz gezdirdiğimde bunların sizin için uygun olmadığı kanaati oluşuyor dolayısıyla size tavsiye etmiyorum.

Cihazınız zaten optimum şekilde size ulaştırılıyor. Daha fazlası için bir şeylerden fedakarlık yapmanız gerekli ki sizin durumunuzda bunları tavsiye etmek oldukça riskli. Bunların yerine tema mağazasında bir göz gezdirip görsel iyileştirmeler yapabilirsiniz.

İDRİS USLU

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İdris
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Konular
15
Hocam elbette ki önerilebilcek onlarca şey var ancak bunların çok büyük çoğunluğu cihazınızı garanti dışı bırakacaktır ve cihazınızı kullanırken farklı sorunlar yaşamanıza neden olabilmektedir. Örneğin Pubg oynadığınızı belirtmişsiniz. Bootloader kilidinizi açıp root yetkisi alarak işlemci hızınız ile oynayarak daha fazla performans, gfxtools benzeri uygulamalarla daha iyi görüntü kalitesi almanız olası ancak bunlar bataryanıza eksi olarak yansır ve cihazınız garanti dışı olur. Ayrıca sistemde kararsızlığa neden olabilir ve çözüm için tecrübeli bir android kullanıcısı olmanız gerekir. Diğer mesajlarınıza bir göz gezdirdiğimde bunların sizin için uygun olmadığı kanaati oluşuyor dolayısıyla size tavsiye etmiyorum.

Cihazınız zaten optimum şekilde size ulaştırılıyor. Daha fazlası için bir şeylerden fedakarlık yapmanız gerekli ki sizin durumunuzda bunları tavsiye etmek oldukça riskli. Bunların yerine tema mağazasında bir göz gezdirip görsel iyileştirmeler yapabilirsiniz.
Hocam tavsiyeleriniz icin cok tesekkur edrrim ama cihazimin garantisi bitmiş zaten baska yapabilecegim bisey yokmu

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Kardeşim benim cihaz rootlu note 6 pro hafıza kartı 64gb link 2 sd ile taşımada hata veriyor sırf taşıma işlemi için root yapacaksan yapma taşıma filan yapmıyor yıllardır tüm cihazlarımda rootla problem yaşamadan taşıma yapıyordum bunda yapmıyor ha şöyle hiç aosp rom kurmadım belki onda yapıyordur benim kullandıgım rom masik p miui rom

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
Kardeşim benim cihaz rootlu note 6 pro hafıza kartı 64gb link 2 sd ile taşımada hata veriyor sırf taşıma işlemi için root yapacaksan yapma taşıma filan yapmıyor yıllardır tüm cihazlarımda rootla problem yaşamadan taşıma yapıyordum bunda yapmıyor ha şöyle hiç aosp rom kurmadım belki onda yapıyordur benim kullandıgım rom masik p miui rom
Aslında ilk başta SD kartı takınca dahili olarak biçimlendirme seçeneği çıkmalı bunu xoami de farklı bir şekilde o menüye ulaşıp biçimlendirince uygulama taşıma özelliği gelebilir.

Üst Alt