Çözüldü SD Kart Sorunları (Kendi yaşadığım ve çözdüğüm sorun)

TwistKhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartal
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi Tūm Model ve Versionlar
Telefon Modeli
Xiaomi
Bootloader Kilidi
Kapalı
Xiaomi cihazlarda SD Kart ile ilgili aşağıdaki sorunları yaşayanlara işte çözüm...

* SD Kart için izin veremiyorum
* SD Kartıma dosyalarımı, verilerimi kaydedemiyorum
* SD Kartıma telefonumdan defalarca kez format attım ama sorunum yine aynı
* SD Kartıma bilgisayarımdan format attım (Biçimlendirdim) sorun gene aynı, veri kaydedemiyorum
* Telefonumu kapatıp açtığımda veya SD kartı çıkarıp taktığımda düzeliyor fakat bir süre sonra tekrar aynı sorun ile karşılaşıyorum.
* Herhalde SD Kartın bozuk yenisini alayım

Yapmanız gereken tek şey bir USB SD Kart okuyucu ile SD kartinizi bilgisayara bağlayın. Biçimlendirme yapmanız gerekiyor ama dikkat etmeniz gereken şey NTFS dosya sistemini kullanarak biçimlendirme yapmaniz. Çoğumuz FAT yada extFAT kullanırız fakat benim telefonum Note 8 Pro da NTFS kullaniyor. Ben de burada yanıldım ve aramadiğim yer kalmadı sorunumun çözümünü bulamadım. Sonunda kendim keşfettim. Umarım birilerinin işine yarar... Neredeyse 128 GBlik SD Kartımı atacaktım...

Betulsutcu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Betül
Cihazım
Xiaomi note 9 p
Konular
0
Xiaomi cihazlarda SD Kart ile ilgili aşağıdaki sorunları yaşayanlara işte çözüm...

* SD Kartıma bilgisayarımdan format attım (Biçimlendirdim) sorun gene aynı, veri kaydedemiyorum
* Telefonumu kapatıp açtığımda veya SD kartı çıkarıp taktığımda düzeliyor fakat bir süre sonra tekrar aynı sorun ile karşılaşıyorum.

Yapmanız gereken tek şey bir USB SD Kart okuyucu ile SD kartinizi bilgisayara bağlayın. Biçimlendirme yapmanız gerekiyor ama dikkat etmeniz gereken şey NTFS dosya sistemini kullanarak biçimlendirme yapmaniz. Çoğumuz FAT yada extFAT kullanırız fakat benim telefonum Note 8 Pro da NTFS kullaniyor. Ben de burada yanıldım ve aramadiğim yer kalmadı sorunumun çözümünü bulamadım. Sonunda kendim keşfettim. Umarım birilerinin işine yarar... Neredeyse 128 GBlik SD Kartımı atacaktım...
Dediğin gibi yaptım fakat Windows biçimlendirmeyi bitiremedi uyarısı alıyorum

Oyla:

TwistKhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartal
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3
Dediğin gibi yaptım fakat Windows biçimlendirmeyi bitiremedi uyarısı alıyorum
Hafıza kartınız kaç GB? Bildiğim kadarıyla hafıza kartı boyutu çok yüksek değilse Windows fat şeklinde biçimlendiriyor. Üstte yazdığım sorunlardan hangisini yaşıyorsunuz? Benzer şekildeki sorunlar da hafıza kartı bozukluğu olabilir...

Oyla:

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Hafıza kartınız kaç GB? Bildiğim kadarıyla hafıza kartı boyutu çok yüksek değilse Windows fat şeklinde biçimlendiriyor. Üstte yazdığım sorunlardan hangisini yaşıyorsunuz? Benzer şekildeki sorunlar da hafıza kartı bozukluğu olabilir...
kaç GB olduğunun önemi yok biçimlendirme işlemini yapar. Tekrar denesin veya farklı pc de denesin düzelir.

Oyla:

rüvv

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rüveyda mert
Cihazım
xiaoi note 9
Konular
0

dediğiniz gibi bilgisayarda biçimlendirdim fakat hala sd kartı telefona taktığımda izin tamamlanamadı diyor. sd kartım 32 gb

Oyla:

evkan05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oğuz
Cihazım
redmi note8
Konular
2
Beyler hafıza kartını telefona taktığımda sd kart okunmadı diyip biçimlendirme yapmak istiyor hafıza katındaki dosyaları nasıl kurtarabiliriz.

M2101K7BG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Beyler hafıza kartını telefona taktığımda sd kart okunmadı diyip biçimlendirme yapmak istiyor hafıza katındaki dosyaları nasıl kurtarabiliriz.

M2101K7BG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hafıza kartını farklı bir cihaza -tercihen bilgisayara- takıp verilerinizi yedekledikten sonra telefonunuza takın.

Oyla:
Üst Alt