Yardım Screenshot Kayıt Klasörü, AOD Hk. ve Muhtelif Problemler

Msamilcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
3
Cihaz : Mi9SE
Rom : EEA Kararlı v11.0.2.0 Android 10
Root : Var / Magisk v20.3

Dostlar herkese selam. Şöyle iki ufak problemim var;

Ekran Görüntüsü Kayıt Klasörü
-Aldığım ekran görüntüleri DCIM klasörü içindeki screenshot klasörüne kayıt oluyor.
-Google Photos'u aktif olarak kullandığımdan dolayı ve google DCIM klasörünü bütünüyle algıladığı için ekran görüntülerini de yedekliyor. Beta romlarda sanırım böyle bir problem yaşamamıştım.
-Uzun uzun araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım. Çözüm önerisi olarak xda'da auto file transfer gibi uygulamalar önerilmiş ama bu çözüm işime gelmiyor açıkcası.
Böyle bir problem yaşayıp çözebilen var mı?

AOD Ekran Parlaklığı
Always on display özelliğini seven biriyim fakat çok sönük kalıyor. Otomatik olarak ekran parlaklığını kısıyor. Bu parlaklığı ayarlayabileceğimiz bir modül ya da program ya da başka bir yol var mıdır?

Sayı Tuşu Türkçe Karakter
Telefon ederken rehberden birini bulmak yerine tuş takımından sayıları tuşlayarak arama yapan biriyim. Fakat EU Roma geçtim geçeli Türkçe karakterleri algılamıyor. Örneğin Büşra isminde birini aramak istediğimde 287 rakamlarını tuşlamam yeterliydi fakat şu an yapınca büs olarak algılıyor ve Büşra ismini çıkartmıyor. Bununla ilgili bir çözüm önerisi olan var mı?

Bildirim Geldiğinde Yüz Tanıma
Bundan önceki EU romda bildirim geldiğinde ekrana baktığımda direkt telefon açılıyordu. Şu an bildirim geliyor. Ekran ışığı yanıyor. Güç tuşundan bir kere kapatıp tekrar açıyorum yine gelmiyor. İkinci kez güç tuşundan aç kapa yaptığımda yüz tanıma devreye giriyor. (Ayarlar kısmında bildirim geldiğinde yüz tanımayı devreye sok açık.)

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Oyla:

Msamilcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
3
Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Bunu denedim ama ben daha kesin bir çözüm arıyorum. Bulamazsam mecbur böyle bir şey yapıcaz ama bulabilirsek çok iyi olacak.

Oyla:

Msamilcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
3
Dostlar yok mu bu problemleri yaşayan başka biri?

Oyla:

MamiMustiSaydam1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M.Mustafa
Cihazım
Poco F5 Pro, MI
Meslek
Grafiker
Konular
24
Aod için linki sallıyorum şuan yeni güncellendi yalnız saati yukarıya taşıyamıyorsun.

O isimden bulmak istiyorsan drupe kullan. (play store dan kaldırdılar hep şu Truecaller ıd yüzünden bu uygulamalara yasak geldi) Benim global da da aynı durum var ama ben numara ezberlerim genellikle.

Rom da bilki bi sorun vardır. Yani ben öyle tahmin ediyorum. Bizim arkadaşta mi 8 se var ön kamerası yeşil oluyo ona twrp ile Android 10 atıp düzelir inş

Oyla:

Msamilcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi9 SE
Meslek
Mühendis
Konular
3
Aod için linki sallıyorum şuan yeni güncellendi yalnız saati yukarıya taşıyamıyorsun.

O isimden bulmak istiyorsan drupe kullan. (play store dan kaldırdılar hep şu Truecaller ıd yüzünden bu uygulamalara yasak geldi) Benim global da da aynı durum var ama ben numara ezberlerim genellikle.

Rom da bilki bi sorun vardır. Yani ben öyle tahmin ediyorum. Bizim arkadaşta mi 8 se var ön kamerası yeşil oluyo ona twrp ile Android 10 atıp düzelir inş

Apkyı kurdum ama değişen bir şey olmadı. Yine otomatik olarak parlaklığını kısıyor AOD

Oyla:

MamiMustiSaydam1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M.Mustafa
Cihazım
Poco F5 Pro, MI
Meslek
Grafiker
Konular
24
Apkyı kurdum ama değişen bir şey olmadı. Yine otomatik olarak parlaklığını kısıyor AOD
Dedim ya eski sürümlare bak. Ama eski sürümlerin sıkıntısı şu ekran kapanmıyor cebe koysan dahi ben üşenmeden btün sürümleri indirip denemiştim hangisi daha kararlı diye ama baya oldu onu yapalı

Oyla:
Üst Alt