saygı değer forumdaşlarım

zedax25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
9
ben de herkes gibi xiaomi ürünlerine bilhassa telefonlarına sahip olmak istiyorum ancak gümrük,vergi gibi sorunlar sebebi ile bir türlü alamadim . sahip olan arkadaşlar nasil aldiklarini yaza bilirmi simdiden eyvAllah

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: saygı değer forumdaşlarım

Hocam şu anda yasal olarak alabilmenizin tek yolu çine gidip telefonu almak ve dönüşte pasaportunuza işletmek. 

Tabii bunun bazı açıkları var. Yani yurtiçine kaçak olarak sokulmuş telefonlardan satın alıp yurtdışına çıkmış birinin pasaportuna işletmeniz de telefonu kullanmanız için yeterli. Ya da daha önce bu işlemi yapmış birinden ikinci el olarak alabilirsiniz.

Yurtiçinde satışı ise şu anda mümkün değil. Gümrükten geçebilmesinin tek yolu resmi ithalatçı olarak kayıtlı olunması. Xiaomi telefonları için şu anda kayıtlı olan bit ithalatçı bulunmuyor. Kayıtlı ithalatçı olsa bile alınacak vergiler distribütörün bildirdiği ücret üzerinden hesaplanmalı fakat şu anda distribütör olmadığı için belirlenen bir fiyat yok. Dolayısıyla vergilerinin yatırılması da mümkün değil...

Özetle kanuni/resmi olarak alabilmenizin tek yolu çine gidip alıp gelmeniz maalesef...

zedax25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
9
hocam Allah razı olsun.Ben forumda bu telefonlari kullanan kişilere hitaben sormuştum sağolun:)

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Cvp: saygı değer forumdaşlarım

zedax25 pid=3353 dateline=1402936585' Alıntı:
hocam Allah razı olsun.Ben forumda bu telefonlari kullanan kişilere hitaben sormuştum sağolun:)

Xiaomi cihazlarına sahip olan kişilerde farklı bir cevap vermeyecektir, @cantara açıklamış.

Konu uygun bölüme taşınmıştır.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: saygı değer forumdaşlarım

zedax25' Alıntı:

Hocam iyi de bunun başka bir yolu yok işte. Cihazların sahipleri de bu yöntemlerden biri ile aldı. Onlar sadece kendi sahip oldukları yöntemi yazacaktı, @cantara sağolsun hepsini yazmış, daha fazla bilgi sahibi oldunuz.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Üst Alt