Satılık sıfır Mi band

alfo9403

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali Fuat
Konular
2
ÜRÜN SATILDI. Geekbuying.com dan 24 Nisanda siparişini vermis olduğum mi band bugün(16Mayıs) itibari ile elime ulaştı. Sony z2 kullanıyorum lifelog uygulaması ile belki bi umut çalışır mı diye almıştım ama sonynin kendi sağlık uygulaması ile çalıştıramadım galiba sony cihaz için sony smartband alsam daha iyi olacak bu nedenle mi bandi satıyorum. Sadece çalışıp çalışmadığını denedim sıfır sayılır. Fiyatı 65 tldir. Yanında birde turkuvaz rengi kordon vardır. Kordunu hiç açmadım bile. Ankara için elden teslim yapabilirim ayrıca kargo ile de karşı ödemeli gönderebilirim. Şimdiden alıcısına hayırlı olsun.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

aksneo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Garantisi falan yok değil mi

iPhone 5 den gönderilmiştir..

alfo9403

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali Fuat
Konular
2
aksneo' Alıntı:

Geekbuying 1 yıl garanti sunuyor. Bedava geri gonderebiliyorsunuz

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
alfo9403' Alıntı:
aksneo' Alıntı:

Bedava derken bunu biraz açmanız gerekir. Hiçbir yurtdışı gönderi ücretsiz gönderilemez.
Mesela Amazon şöyle yapıyor. Ödeme makbuzunu gönderdiğinizde ödediğinizi ücreti size geri ödüyorlar.
Geekbuying te böyle mi yapıyor?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

alfo9403

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali Fuat
Konular
2
chatin_62' Alıntı:
alfo9403' Alıntı:
aksneo' Alıntı:

Bedava derken bunu biraz açmanız gerekir. Hiçbir yurtdışı gönderi ücretsiz gönderilemez.
Mesela Amazon şöyle yapıyor. Ödeme makbuzunu gönderdiğinizde ödediğinizi ücreti size geri ödüyorlar.
Geekbuying te böyle mi yapıyor?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
İlk 1 ay içindeki arızalarda paypal hesabına kargo ücreti için kupon yaptırıyor ve bunu kullanarak gönderiyorsunuz. 6 aya kadar ise ücretli gönderip onarılınca ücretini size geri ödüyorlar veya garanti kapsam dışında ise yine ücreti ödeyip geri gönderiyorlar. 1 yıla kadar ise kargo ücretini ödüyorsunuz ve eğer garanti kapsamında bir arıza varsa kargoyu geri ödüyorlar aksi halde garanti kapsamında bir arıza yoksa gidiş kargo size ait olmuş oluyor. Geekbuying geri dönen veya ulaşmayan kargo ücretlerinde sorumluluk üstleniyor. Zaten geekbuying amazon gibi bünyesinde satıcı(dükkan) barındırmıyor. Bizdeki hepsiburada gibi bizzat satıcı. Hollanda merkezli. Ürünler ordan geliyor ve geri oraya gönderiliyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Teşekkürler. Bu bilgiler çok önemli. İnsanların kafalarındaki soru işaretleri giderilmiş oluyor ve garantili bir ürün almak her zaman caziptir. Ayrıca bilmediğimiz birçok şeyi öğreniyoruz. Tabi laf lafı açıyor, her bilgi başka bir bilgiyi merak ettiriyor. Böylece bilgi dağarcığımız da genişliyor. 

Şimdi kafama takılanlar şunlar. Bunlar hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz.

Paypal'e kupon yolluyorlar dediniz. Şimdi ben de Geekbuying'ten bu kamera ve aksesuarlarını aldım. Geldi, baktım çalışmıyor (inşallah böyle birşey olmaz tabi)-. Adamlara söyledim bana paypal kuponunu gönderdiler. Cihazı paketleyip götürdüm PTT'ye. Vezneye Paypal ile nasıl ödeme yapacağım? PTT Paypal kabul ediyormu ki?

Diğer konuda ise sanırım bir yanlış anlama var. Çünkü Geekbuying'ten aldığım ürünler Singapur Post ile geliyor. Hollanda'dan gelseydi herhalde NL Post ile yollarlardı. Singapur Post'un Hollanda'da ne işi var? Yoksa ben yanlış mı düşünüyorum?
Ayrıca resmi adresi "Baihua No.1 Road, Futian District, Shenzhen, Guangdong, China" olarak geçiyor.
Acaba servis hizmetleri Hollanda'da da ürünleri bu yüzden mi Hollanda'ya yolluyoruz?

sismo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Redmi Note3g
Konular
1
Hocam naçizane fikrimi belirteyim: Hollanda postası ile yolluyor olabilirler. Kargo geri ödemesi için de PayPal hesabınıza kargo ücretini gönderiyorlardır (belki ptt makbuzunu görmek isterler), siz de ücreti hesabınıza gönderirsiniz..

alfo9403

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali Fuat
Konular
2
chatin_62' Alıntı:
Teşekkürler. Bu bilgiler çok önemli. İnsanların kafalarındaki soru işaretleri giderilmiş oluyor ve garantili bir ürün almak her zaman caziptir. Ayrıca bilmediğimiz birçok şeyi öğreniyoruz. Tabi laf lafı açıyor, her bilgi başka bir bilgiyi merak ettiriyor. Böylece bilgi dağarcığımız da genişliyor. 

Şimdi kafama takılanlar şunlar. Bunlar hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz.

Paypal'e kupon yolluyorlar dediniz. Şimdi ben de Geekbuying'ten bu kamera ve aksesuarlarını aldım. Geldi, baktım çalışmıyor (inşallah böyle birşey olmaz tabi)-. Adamlara söyledim bana paypal kuponunu gönderdiler. Cihazı paketleyip götürdüm PTT'ye. Vezneye Paypal ile nasıl ödeme yapacağım? PTT Paypal kabul ediyormu ki?

Diğer konuda ise sanırım bir yanlış anlama var. Çünkü Geekbuying'ten aldığım ürünler Singapur Post ile geliyor. Hollanda'dan gelseydi herhalde NL Post ile yollarlardı. Singapur Post'un Hollanda'da ne işi var? Yoksa ben yanlış mı düşünüyorum?
Ayrıca resmi adresi "Baihua No.1 Road, Futian District, Shenzhen, Guangdong, China" olarak geçiyor.
Acaba servis hizmetleri Hollanda'da da ürünleri bu yüzden mi Hollanda'ya yolluyoruz?

Bana simdiye kadar NL post ile geldi. Galiba şöyle bir durum var ürünlerin çoğunluğu çin malı olduğundan çinde merkez gösterilmiş ve oraya asıl depo konumlandirilmis. Çünkü san Francisco da da bir deposu var ve Amerika kıtası icin ordan gonderi yapılıyor. Sanırım Avrupa için ise Hollanda da depo var ordan gönderim yapılıyor ama size çinden gelmiş onu anlayamadım. Benim bildigim genel merkez hollanda da ancak dediginiz gibi adress olarak çin gözüküyor. Mesela aliexpressten aldıgım ürünlerde kargo takip numaraları CN olarak bitiyor ama geekbuying NL olarak bitiyor. Geri gönderimde ise henüz göndermedim ama gönderme teşebbüsünde bulunmuştum bana gönderim adresini yani hollandayı verdiler. Pttde ödeme seçenekleri şöyle sunulmuş :  Gönderilerin, ek hizmet ücretleri dâhil ücret tarifesine göre tahakkuk eden toplam ücreti; (ş.abacı)nakit, kredi kartı, posta çeki hesabı, posta pulu, resmi pul, PP abonesi olarak veya ücret ödeme makinesinden geçirilerek ve/veya vinyet ya da beyaz kağıdaücret tatbiki alınmak suretiyle tahsil edilir. Galiba bu kuponu kullanmak için paypal kart ile ödeme yapılacak. Ancak yinede kupon ile alakalı nasıl birsey olduğunu anlayamadım. Galiba siz istenilen adrese harcama yapınca paypala girip kuponu aktif felan ediyorsunuzdur. Siz en son ne zaman geekbuying alışverişi yaptınız? Acaba önceden Türkiye Asya kapsamındaydı sonradan Avrupa kapsamına mı aldılar?
chatin_62' Alıntı:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
2 hafta falan olmadı sanırım. Ürünler daha elime ulaşmadı.
Bir de şöyle bir durum var. Aliexpress'ten alınan bazı ürünler de NL post ile gidilebiliyor. Hatta powerbank yada pil taşıyan bildiğim kadarıyla sadece NL post ve bir iki tane daha kaldı. Bu tip bir ürün aldığınızda mecburen bunlarla yollanıyor ve takip sırasında urun yurtdışı çıkışı yaptıktan sonra once Hollanda'ya gidiyor. Oradan Istanbul'a geliyor. Bana gelen tüm NL Post gonderileri bu şekilde geldi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

alfo9403

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali Fuat
Konular
2
chatin_62' Alıntı:
2 hafta falan olmadı sanırım. Ürünler daha elime ulaşmadı.
Bir de şöyle bir durum var. Aliexpress'ten alınan bazı ürünler de NL post ile gidilebiliyor. Hatta powerbank yada pil taşıyan bildiğim kadarıyla sadece NL post ve bir iki tane daha kaldı. Bu tip bir ürün aldığınızda mecburen bunlarla yollanıyor ve takip sırasında urun yurtdışı çıkışı yaptıktan sonra once Hollanda'ya gidiyor. Oradan Istanbul'a geliyor. Bana gelen tüm NL Post gonderileri bu şekilde geldi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
O zaman NL post geekbuying özel birsey değil. Ben hollanda dağıtım merkezi isini şurdan çıkardım geekbuying return policy de Amerika için özel adres gösterilmiş san Francisco diye. Avrupa içinde hollanda olabilir dedim. bana aliexpressten Bj ve EN kodları ile de kargo geldi ve bunların cikis yeri de çin olarak gözükürken geekbuyingteki NL kodlu ürünün cikis yeri direk Netherlands olarak gözükmekte. Sizin geekbuying ve aliexpress NL kodlu ürünlerin çıkış birimleri ne olarak gözüküyor? Eger geekbuying sizde de hollanda ise ve aliexpresste NL olmasına rağmen çıkış birimi çin ise demekki dedigim gibi hollanda da geekbuyingin dağıtım yeri var. Bunları bi soylerseniz olay tam anlamıyla çözüme kavuşacak sanırım.

Üst Alt