Yardım şarzı hızla tükeniyor

varslan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mi 6
Cihazım
mi 6
Konular
2
mi5x telefonumu bir yıl önce aldım, unlocked telefonum, ama son günlerde hızla şarzı bitmeye başladı dolduruydorum yüzde yüz dolu olduğunda bir telefon görüşmesi yapıyorum birden 70 e düşüyor, biraz internette geziyorum birden 40 a düşüyor. şarzı çok çabuk bitmeye başladı, sizce sorun pil sorunumu, pili de 1 senede nasıl biter, artı cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm tekrar kurulum yaptım yine bir şey değişmedi, sizce pilini değişteriyim mi, teşekkürler.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Eğer bataryayı bilinçsiz kullandıysanız 1 senede bu duruma gelmesi olası bir durum. Cihaz aşırı ısındığında cihazı kullanmayın, şarjdayken cihazı kullanmamaya özen gösterin, pili hiçbir zaman tamamen bitene dek kullanmayın. %20 altına düştüğü zaman şarja takın. Bu saydıklarım pil ömrünü olumsuz yönde etkiler.

Oyla:

varslan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mi 6
Cihazım
mi 6
Konular
2
evet ısınma problemi de var, telefonla konuşurken kulağımı yakıyor neredeyse, peki hocam yazılım atsan ne bileyim başka bir rom yüklesem düzelebilir mi?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Fabrika ayarlarına döndürmeniz çözüm olmadıysa yazılımsal olacağını pek sanmıyorum hocam. Zaten o kadar hızlı tükenmesi çok anormal bir durum.

Oyla:

Smt41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi5X
Konular
2
Aynı sorun bende de var mi5x kullanıyorum hemen hemen 1 yıllık benim cihazımda son gelen güncelleme ile şarjı günü çıkarmıyor . Gelen güncellemeyi bu akşam deneyeceğim ins düzelir daha önce böyle değildi

Oyla:

varslan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mi 6
Cihazım
mi 6
Konular
2
hocam düzeldi mi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı sorun bende de var mi5x kullanıyorum hemen hemen 1 yıllık benim cihazımda son gelen güncelleme ile şarjı günü çıkarmıyor . Gelen güncellemeyi bu akşam deneyeceğim ins düzelir daha önce böyle değildi
hocam düzeldi mi?

Oyla:

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
pil durumundan hangı uygulamaları kullanıyorsan kısıtlama getirip bu durumu çözebılırsın

Oyla:
Üst Alt