Yardım Şarjım çabuk bitiyor

Huseyiny2099

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
17
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.3.4
Telefon Modeli
Mi 9 se
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonun bootloader kilidini açtıktan sonra şarj dayanmamaya başladı sebebi ne olabilir ? Henüz IMEI repair yapılmadı bootloader kilidi açılmadan önce şarjdan memnundum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-19-19-31-16-811_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-19-19-31-16-811_com.miui.securitycenter.png
    158,6 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_2019-08-19-19-31-13-740_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-19-19-31-13-740_com.miui.securitycenter.png
    77,8 KB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_2019-08-19-19-31-08-357_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-19-19-31-08-357_com.miui.securitycenter.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_2019-08-19-11-47-17-244_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-19-11-47-17-244_com.miui.securitycenter.png
    165,7 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_2019-08-19-11-40-30-685_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-19-11-40-30-685_com.miui.securitycenter.png
    77,9 KB · Görüntüleme: 59

Aybin.Kilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aybin Kılıç
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Elektrik Teknisyen
Konular
10
Hocam bence sizde yetkileri bir gözden geçiriniz. Msa, miuidaemon, geri bildirim, sim etkinleştirme.
custom romdan stabil roma döndüm. Daha yapılandırma bitmedi bende.
İşim çok. Oyunlar, uygulamalar bi ton izini elden geçireceğim. :) :)

(Google uygulamalarına katliam yaptım. Gereksiz görüyorum YouTube ,Duo,play film, play müzik gibi.)

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Oyla:

Huseyiny2099

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
17
Bootloader kilidi güvenlik için olan bişeydir batarya ile alakası yok. Telefon sıfırlandı demi açınca kilidi
Evet sıfırlandı ne olduysa ondan sonra oldu zaten 6 6.30 saat arası ekran süresi alırken yarı yarıya düştü
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihazın batarya garantisi sona ermediyse (batarya garantisi cihaz alındıktan sonra 6 ve 12 ay olarak değişebiliyor) cihazı garantiye gönderip batarya değişimi talep edebilirsiniz.
Telefon daha alalı bir ay oldu batarya eskise yavaş yavaş eskir bir günde yarı yarıya düşeceğine ihtimal vermiyorum

Son düzenleme:
Oyla:

Huseyiny2099

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
17
PİL TASARRUFU / GİZLİLİK AYARLARI

1- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / Konum/ Tarama/ Wifi ve Bluetooth tarama seçeneği devre dışı olmalı.
-Bu adım ile “Android sistemi”, “Xiaomi framework” ve “Hücre bekleme” batarya kullanımı ciddi şekilde azalıyor.-
2- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik : Cihazımı bul kapalı
3- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / "Kullanıcı deneyimi geliştirme programı" "Tanı verilerini otomatik olarak gönder" kapalı.
4- Ayarlar / Sim kartlar & mobil ağlar / Her zaman MMS al - kapalı / Çift 4.5G - kapalı .
5- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / Cihaz yönetimi uygulamaları / ne varsa devre dışı bırakın.
6- Ayarlar / Uygulamaları Yönet / Sağ üstten 3 nokta / Ayarlar / "Güncellemeleri bildir" ve "Öneriler" kapalı.
7- Google klavye yerine Swiftkey klavye öneririm. Swiftkey yükledikten sonra uygulamayı açın. Sağ üstte 3 nokta / hakkında / "Hizmet güncellemeleri", "Bildirimler", "Bilmem ne swiftkey geliştirmemize yardımcı olun" kapalı
8- Swiftkey'de yazma / ses ve titreşim / tüm ayarları kapatın.
9- Mesajlar / Ayarlar / mi mesaj - kapalı
10-Mesajlar / Ayarlar / Hücre yayını / Daha fazla / tüm seçenekler - kapalı.
11-Ayarlar / Sistem uygulama ayarları / Güvenlik / Güvenlik taraması / Tüm seçenekler - kapalı
12-Ayarlar / Sistem uygulama ayarları / Güvenlik / Temizleyici / Temizleyiciyi hatırlat hariç diğerlerini kapatın. Takvimi 15 günde bir yapabilirsiniz
13-Ayarlar / kilit ekranı & parola / gelişmiş ayarlar / Akıllı kılıf modu - kapalı (sensörün boş yere çalışmasını önler)
14-Ayarlar / google / Sağ üst 3 nokta / kullanım ve teşhis aracı - kapalı
16-Ayarlar / google / Cihazlar/ Bildirimleri göster - kapalı
17-Ayarlar / google / Güvenlik / cihazımı bul - kapalı (kullanmıyorsanız kapatın)
18-Ayarlar / google / Güvenlik / Google play project - kapalı (hiçbir işe yaramıyor)
19-Ayarlar / google / Reklamlar / Reklam kişiselleştirmeyi kapat - Açık
20-Ayarlar / ekran / karanlık mod - açık (mi 9t ekranı amoled olduğu için açık renk duvar kağıtları kullanırsanız pil tüketiminiz artar.Siyah renkler için pixeller kapalı olur ve ekran pil tasarrufu yapar.)

Önemli notlar:
Ana ekrandaki güvenlik uygulamasını kullanarak cihazı ikide bir "optimize edin""onar" şeklinde kullanmayın.
Ne onar yapın,Ne de temizle diyin. Puanınızı düşük gösterip sorun varmış gibi gösteriyor.
Hepsi sadece telefonu kendilerinin istediği şekle yani yukarıda yaptığımız ayarları eski haline çeviriyor!!!

Buradaki yazanların hepsini yaptım ayrıca ekran ışığım yüzde 50i geçmez duvar kağıdını siyah kullanıyorum şu anki mevcut durum bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-21-18-51-30-142_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-21-18-51-30-142_com.miui.securitycenter.png
    87,5 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2019-08-21-18-51-20-306_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-21-18-51-20-306_com.miui.securitycenter.png
    56,7 KB · Görüntüleme: 52
Oyla:

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Kilit açınca cihazın içindeki herşey gidiyor diye biliyorum, yeni kurulum uygulama yüklemeleri ayarlar vs derken cihazın normale dönmesi bir iki gün alabilir, isterseniz gerekli ayarları yaptıktan sonra birkaç gün gözlem yapın, düzelme olmazsa sonrasında başka bir seçenek düşünürsünüz.

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
PİL TASARRUFU / GİZLİLİK AYARLARI

1- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / Konum/ Tarama/ Wifi ve Bluetooth tarama seçeneği devre dışı olmalı.
-Bu adım ile “Android sistemi”, “Xiaomi framework” ve “Hücre bekleme” batarya kullanımı ciddi şekilde azalıyor.-
2- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik : Cihazımı bul kapalı
3- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / "Kullanıcı deneyimi geliştirme programı" "Tanı verilerini otomatik olarak gönder" kapalı.
4- Ayarlar / Sim kartlar & mobil ağlar / Her zaman MMS al - kapalı / Çift 4.5G - kapalı .
5- Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / Cihaz yönetimi uygulamaları / ne varsa devre dışı bırakın.
6- Ayarlar / Uygulamaları Yönet / Sağ üstten 3 nokta / Ayarlar / "Güncellemeleri bildir" ve "Öneriler" kapalı.
7- Google klavye yerine Swiftkey klavye öneririm. Swiftkey yükledikten sonra uygulamayı açın. Sağ üstte 3 nokta / hakkında / "Hizmet güncellemeleri", "Bildirimler", "Bilmem ne swiftkey geliştirmemize yardımcı olun" kapalı
8- Swiftkey'de yazma / ses ve titreşim / tüm ayarları kapatın.
9- Mesajlar / Ayarlar / mi mesaj - kapalı
10-Mesajlar / Ayarlar / Hücre yayını / Daha fazla / tüm seçenekler - kapalı.
11-Ayarlar / Sistem uygulama ayarları / Güvenlik / Güvenlik taraması / Tüm seçenekler - kapalı
12-Ayarlar / Sistem uygulama ayarları / Güvenlik / Temizleyici / Temizleyiciyi hatırlat hariç diğerlerini kapatın. Takvimi 15 günde bir yapabilirsiniz
13-Ayarlar / kilit ekranı & parola / gelişmiş ayarlar / Akıllı kılıf modu - kapalı (sensörün boş yere çalışmasını önler)
14-Ayarlar / google / Sağ üst 3 nokta / kullanım ve teşhis aracı - kapalı
16-Ayarlar / google / Cihazlar/ Bildirimleri göster - kapalı
17-Ayarlar / google / Güvenlik / cihazımı bul - kapalı (kullanmıyorsanız kapatın)
18-Ayarlar / google / Güvenlik / Google play project - kapalı (hiçbir işe yaramıyor)
19-Ayarlar / google / Reklamlar / Reklam kişiselleştirmeyi kapat - Açık
20-Ayarlar / ekran / karanlık mod - açık (mi 9t ekranı amoled olduğu için açık renk duvar kağıtları kullanırsanız pil tüketiminiz artar.Siyah renkler için pixeller kapalı olur ve ekran pil tasarrufu yapar.)

Önemli notlar:
Ana ekrandaki güvenlik uygulamasını kullanarak cihazı ikide bir "optimize edin""onar" şeklinde kullanmayın.
Ne onar yapın,Ne de temizle diyin. Puanınızı düşük gösterip sorun varmış gibi gösteriyor.
Hepsi sadece telefonu kendilerinin istediği şekle yani yukarıda yaptığımız ayarları eski haline çeviriyor!!!

Buradaki yazanların hepsini yaptım ayrıca ekran ışığım yüzde 50i geçmez duvar kağıdını siyah kullanıyorum şu anki mevcut durum bu
Hocam siz herşeyi kıstığınız halde görsellere baktığımda sizin cihaz fazla şarj götürüyor gibi, bende de şarjı sömüren ekran, parlaklığı %50 geçmez.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Huseyiny2099

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
17
Kilit açınca cihazın içindeki herşey gidiyor diye biliyorum, yeni kurulum uygulama yüklemeleri ayarlar vs derken cihazın normale dönmesi bir iki gün alabilir, isterseniz gerekli ayarları yaptıktan sonra birkaç gün gözlem yapın, düzelme olmazsa sonrasında başka bir seçenek düşünürsünüz.
Kilidi Perşembe günü açtım yarın olursa 1 hafta olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam siz herşeyi kıstığınız halde görsellere baktığımda sizin cihaz fazla şarj götürüyor gibi, bende de şarjı sömüren ekran, parlaklığı %50 geçmez.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bootloader kilidi açılmadan önce benimde öyleydi en çok ekranda giderdi oda 6 6.30 saat arası ekran süresi alıyordum

Oyla:

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Epey zaman geçmiş, en kötü ihtimal kilit açmadan önceki koşullara dönüp test edilebilir. Yine ekran süresi normale dönüyorsa bu işleme bağlı bir değişim var demektir ancak tuhaf!

Oyla:

Huseyiny2099

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
17
Epey zaman geçmiş, en kötü ihtimal kilit açmadan önceki koşullara dönüp test edilebilir. Yine ekran süresi normale dönüyorsa bu işleme bağlı bir değişim var demektir ancak tuhaf!
Kilit açmadan öncede aynı proğramlari kullaniyodum bootloader kilidini de tekrar kapatamam

Oyla:

Huseyiny2099

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
17
Bugün bişey fark ettim telefonu gece 1.30da şarjdan çektim şarjım 96ıydı sabah 8 de uyandimdigimda şarjım 93e düşmüş yani telefonun internetle bağlantısı olmadığında şarjı normal wifi veya hücresel ile internet açık olduğunda şarj akıp gidiyor

Oyla:
Üst Alt