Çözüldü Şarjım çabuk bitiyor sanki.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Eu romdaydim 9.8.1 .
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my MI 9 using Tapatalk

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
10 saati gore bilmek icin 4000 mahdan fazla bir batarya lazim. Huaweide vardi boyle modeller sot onemliyse deyistir bence telefonu. Ben mi 9 da 7 saat normalde aliyorum. Dun 8 saati gectim. Sosyal medya muzik ve 1 saata yakin oyun oynuyorum gayet iyi goturuyor. Wifi kullaniyordum. Hucreselde tam 7 saat aliyorum daha fazla olmuyir

hangi romu kullaniyorsun? bir de yaptigin biseyler varsa yazar misin? onlari da deneyelim

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Eu romdaydim 9.8.1 .

ben de 9.8.1 deyim.root vs bisey varmi? yaptiginiz neler var denemek istiyorum.olmadi tekrar temiznkurulum yapicam

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
bende 84hz modu var.cihaz acayip akici oldu.esimde de mi 9 var ama onunki bootloader bile kapali.ikisini yanyana koyuyorum.sanki esimin cihazi kasiyor gibi yani 60hz ile 84hz gozle farkediliyor.sirf bu yuzden oneplus 7 pro bile alsam onun bataryasi 4000mah ama bununla benzer batarya performansi veriyor.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
bende 84hz modu var.cihaz acayip akici oldu.esimde de mi 9 var ama onunki bootloader bile kapali.ikisini yanyana koyuyorum.sanki esimin cihazi kasiyor gibi yani 60hz ile 84hz gozle farkediliyor.sirf bu yuzden oneplus 7 pro bile alsam onun bataryasi 4000mah ama bununla benzer batarya performansi veriyor.

Eu rom 9.8.1 kullanıyordum,şimdi 9.8.10 Kullanıyorum ve Android Q sürümü. Bunu kullanmanı öneririm,pil performansı acayib iyi ben wifi ile 9 10 saati görürüm diye düşünüyorum daha bu sabah kurdum ama kurulumu riskli biraz dikkatli ol yoksa baya uğraştıracak.
Yaptığım ayarlar bunlar: Lokasyon kapalı genellikle ama kullandığım da oluyor, Google ayarlarında usage and diagnostics kapalı,AoD kullanmıyorum( 9.8.10 sürümünde deneyeceyim),Dark mod aktiv, parmak izi kullanıyorum ama simgesini görünmez yaptım ayarlardan pil tüketmesin diye,magisk ve root var, adblock kullanıyorum, başka modül yok, boot zamanı açılan uyğulamalar yalnız sosyal medya uyğulamarı olarak ayarladım,mi cloud sync kapalı, muidameon uyğulamasına revocation vermedim.NFC kapalı,Otomatik parlaklik kapalı. Başka da ayar yapmıyorum. 84 Hz kullanmıyorum. Forumda da söyledim 1 saatdan fazla SoT kaybı oluyor ama bir kere deneyince de vaz gecemiyorsun. O yüzden denemedim bile. Ben mi 8 kullandığımda da daha fazla sot alıyordum forumdakılar şaşırıyordu :D oyun falan da oynarım yani

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Eu rom 9.8.1 kullanıyordum,şimdi 9.8.10 Kullanıyorum ve Android Q sürümü. Bunu kullanmanı öneririm,pil performansı acayib iyi ben wifi ile 9 10 saati görürüm diye düşünüyorum daha bu sabah kurdum ama kurulumu riskli biraz dikkatli ol yoksa baya uğraştıracak.
Yaptığım ayarlar bunlar: Lokasyon kapalı genellikle ama kullandığım da oluyor, Google ayarlarında usage and diagnostics kapalı,AoD kullanmıyorum( 9.8.10 sürümünde deneyeceyim),Dark mod aktiv, parmak izi kullanıyorum ama simgesini görünmez yaptım ayarlardan pil tüketmesin diye,magisk ve root var, adblock kullanıyorum, başka modül yok, boot zamanı açılan uyğulamalar yalnız sosyal medya uyğulamarı olarak ayarladım,mi cloud sync kapalı, muidameon uyğulamasına revocation vermedim.NFC kapalı,Otomatik parlaklik kapalı. Başka da ayar yapmıyorum. 84 Hz kullanmıyorum. Forumda da söyledim 1 saatdan fazla SoT kaybı oluyor ama bir kere deneyince de vaz gecemiyorsun. O yüzden denemedim bile. Ben mi 8 kullandığımda da daha fazla sot alıyordum forumdakılar şaşırıyordu :D oyun falan da oynarım yani
biraz arastirip dediklerini deneyeyim ama android q cok bugli diyorlar.birde gecince geri donus sikintili oldugunu okudum.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Eu beta 9.8.1 temiz kurulum yaptım.magisk ile rootladım.84hz ekran modunu yaptım ve batarya ömrünü uzatmak için gereken ayarları yaptim.

Bi pubg ya da benzeri bir oyun oynamadım bile.instagram internet ve znyga poker. 7-8 saat ekran sürelerini görünce,5.30 saat az geldi açıkçası.

Daha da komik olanı, eşime de mi 9 aldim ve o aldığı günden beri bootloader kapalı, 10.2.13.0 global kullanıyor.Ona mi band 4 sürekli bağlı,Bluetooth hep açık,%51 şarjı var ve 3.5 saat ekran süresi var.

Bataryayı nelerin tükettiğini gösteren bir sağlıklı uygulama ve neler yapabilecegim konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.Aosp rom bile kurarım :)

Şarj yüzdeniz normal ben 5 saatte bitiriyorum

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
biraz arastirip dediklerini deneyeyim ama android q cok bugli diyorlar.birde gecince geri donus sikintili oldugunu okudum.

Android q kullaniyorum ve emin ol p den daha bugsuz stabil. Geri donus sikintili aynen. Once original rom flashlaman gerek sonra eu roma geri done bileceksin. Ama geri donmeye gerek yok. Uygulamalarin uyumlusa kalacaksin mutlaka

enemy34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
çetin sarıka
Cihazım
mi 9
Konular
2
Arkadaşlar , lamı cimi yok..
Mi9 kullanıyorum ve bu batarya bu makinaya yetersiz..
1000 CC motorlu BMW 7.45 yapmış adamlar

Muaddib1789

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hdndn
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
9
Arkadaşlar , lamı cimi yok..
Mi9 kullanıyorum ve bu batarya bu makinaya yetersiz..
1000 CC motorlu BMW 7.45 yapmış adamlar
1000 cc motorlu BMW 7.45 nasıl oluyor? 7.45 e 50 tllik benzin koymuşlar desen daha mantıklı aslında ama yine de sen bilirsin tabi.

Son düzenleme:
Üst Alt