Soru Şarj

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Gece 4'te %28 ıken öğle 1 de %18 e dusmus batarya.hiç kullanmadım.sizce fazla gitmemiş mi?

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
Hocam ekran süresi pil kullanımım bu.sorun var gibi düşünüyorum.5260 mAh olmasına göre iyi değil gibi. Wifi hep açık.gps,nfc,senkronizasyon kapalı.
global çoğu romda android sistemi şarjı tüketiyor millet o kadar şikayet etmişki önceden pil tüketiminde android sistemi yazardı şimdi en altta diğer in içerisine gizlemişler en az %15 şarj yiyor bu durumdan kurtulmanın tek yoluda custom rom kurmak xiaomi eu rom da mi 9 lite (4030mah) ile 11 saat ekran süresi alırkan aynı cihaz global romda 7 saati zor görüyordum stabil twrp çıksın garanti falan dinlemeyeceğim eu rom a geçeceğim bl kilidi sonradan kapatılabiliyor nasıl olsa

Oyla:

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
global çoğu romda android sistemi şarjı tüketiyor millet o kadar şikayet etmişki önceden pil tüketiminde android sistemi yazardı şimdi en altta diğer in içerisine gizlemişler en az %15 şarj yiyor bu durumdan kurtulmanın tek yoluda custom rom kurmak xiaomi eu rom da mi 9 lite (4030mah) ile 11 saat ekran süresi alırkan aynı cihaz global romda 7 saati zor görüyordum stabil twrp çıksın garanti falan dinlemeyeceğim eu rom a geçeceğim bl kilidi sonradan kapatılabiliyor nasıl olsa
Hocam ben rom değiştirmek istemiyorum. Ama genel olarak telefonun şarjının iki gün gittiğini ekran süresinin 11 saat oldugunu soyleyenler var.onlarında global rom.benim telefonda mı sorun acaba bilemedim.

Oyla:

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
Hocam ben rom değiştirmek istemiyorum. Ama genel olarak telefonun şarjının iki gün gittiğini ekran süresinin 11 saat oldugunu soyleyenler var.onlarında global rom.benim telefonda mı sorun acaba bilemedim.
ben 11 saat ekran süresine pek inanmıyorum açıkçası

Oyla:

Ulutan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulutan
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
CAD-CAM Prog.
Konular
9
"Her Zaman Açık Ekran" aktif olduğunda bildirim gelirse, bildirime de bakmayınca boşta çok pil tüketiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

"Her Zaman Açık Ekran" ve "Ekrana Dokununca Parmak İzi Göster" açık olduğunda pil tüketimi artar.

Son düzenleme:
Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam batarya 5260 mAh oyle olması gerekmez mi?
Hocam bende her zaman açık ekran kapalı. Parmak izini falan kullanıyorum. Full wifi ile sizin aldığınız süreyi 100-50 arası alıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-14-20-26-03-410_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2020-06-14-20-26-03-410_com.miui.securitycenter.png
    382,5 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2020-06-14-20-26-17-960_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-06-14-20-26-17-960_com.miui.securitycenter.jpg
    101,7 KB · Görüntüleme: 26
Oyla:

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam bende her zaman açık ekran kapalı. Parmak izini falan kullanıyorum. Full wifi ile sizin aldığınız süreyi 100-50 arası alıyorum
İşte ben nedense bu kadar ekran süresi alamıyorum.fazla birşey yaptığımda söylenemez anlamadım

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
İşte ben nedense bu kadar ekran süresi alamıyorum.fazla birşey yaptığımda söylenemez anlamadım
Uygulamalarınızın arka plan kullanımlarını kısıtlayabilirsiniz hocam onun dışında genel olarak zaten siz de senkronizasyon falan kapalı kullanıyormuşsunuz
Düzenleme: kullanmadığınız Google uygulamalarını vs de kaldırın hocam

Son düzenleme:
Oyla:

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Uygulamalarınızın arka plan kullanımlarını kısıtlayabilirsiniz hocam onun dışında genel olarak zaten siz de senkronizasyon falan kapalı kullanıyormuşsunuz
Düzenleme: kullanmadığınız Google uygulamalarını vs de kaldırın hocam
Hocam hepsinde arks plan kısıtı var sanırım.google uygulamaları kaldırdım.telefonu kapanana kadar kullandım.kapalı iken doldurdum bakalım değişen birşey olucak mı.şuan %99 kalan kullanım saati 45 olarak gözüküyor.normalde de sizde de öyle mi

Hocam hepsinde arks plan kısıtı var sanırım.google uygulamaları kaldırdım.telefonu kapanana kadar kullandım.kapalı iken doldurdum bakalım değişen birşey olucak mı.şuan %99 kalan kullanım saati 45 olarak gözüküyor.normalde de sizde de öyle mi
Hocam şarjdan çekeli 15 dk oldu %97 oldu bana mı garip gelıyor.takıntım mı oldu nedir?doğal mı acaba

Son düzenleme:
Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28

Hocam şarjdan çekeli 15 dk oldu %97 oldu bana mı garip gelıyor.takıntım mı oldu nedir?doğal mı acaba
Hocam sizde bir şeyler var gibi ya 95'te hep 1 saat ekran süresi almış oluyorum ben

Oyla:
Üst Alt